Skocz do zawartości
PanDoktor

Serwis szybkich płatności

Polecane posty

Cześć,

 

Pytam z czystej ciekawości jakie pozwolenia i kwestie prawne trzeba uregulować aby otworzyć serwis działający tak:

 

 

Przelewasz pieniądze z mbank, ing, bzwbk i innych banków oraz smsy na swój profil na serwisie tworzy się SALDO którę później dysponujesz wedle uznania tzn płacisz na różnych serwisach którę mają uruchomioną płatność z owym serwisem. Wszystko działa na metodzie błyskawicznej płatności bez integracji innych serwiów

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Przede wszystkim z bankami musisz podpisać porozumienie aby udostępniły Ci część rozwiązań (API) do wysyłania przelewów błyskawicznych. Dodaj do tego zaprogramowanie wszystkiego aby dane klientów były w 100% bezpieczne i tak dalej. Droga przez mękę podobno.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grupa mBanku ma taką usługę w całkiem niskiej cenie. Wdrażałem tego typu rozwiązanie u mojego znajomego. Coprawda procedura podpisania umowy nie jest taka szybka jak w przypadku zwykłego konta, ale trochę samozaparcia i da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tego nie wiem, bo ja używam tego systemu do rozliczania płatności masowych. W dokumentacji jest opisana możliwość wykonywania przelewów. Kwestii prawnych nie rozpatrywałem.

 

Skoro jednak ostatnio Trybunał Konstytucyjny doszedł do wniosku, że KNF nie powinno interesować się małymi SKOK-ami to pewnie czymś takim też nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po podpisaniu umowy udostępniają dokumentację. Całość jest oparta na SOAP, ale trzeba mieć certyfikat kwalifikowany przez co jest problem z autoryzacją przez Linuxa. Niestety ich klucz prywatny nie działa, a przynajmniej nie działał w momencie kiedy tworzyłem aplikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×