Skocz do zawartości
blfr

Certyfikat EV dla spójki jawnej

Polecane posty

Ile kosztowałoby mnie wystawienia certyfikatu dla spółki jawnej? Jakie formalności musiałbym spełnić i ile one zazwyczaj trwają? Czy do certyfikatu EV dostanę zwykły DV, żeby móc zrobić przekierowanie z gołej domeny? Czy raczej SAN?

 

Interesują mnie dwie opcje: dla pojedynczej subdomeny www. albo dla trzech różnych domen (SAN).

 

Już kiedyś pytałem, ale może ktoś sprawdził od tego czasu :) czy klienci zwracają na to uwagę? Może firmy oferujące takie certy mają jakieś badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku certyfikatów SSL z tańszych to polecam ogólnie Comodo, co do wystawienia sprawa wygląda tak:

-dane z WHOIS muszą być zgodne z danymi w Regonie

-w PKT musi istnieć wpis spółki z prawidłowym numerem telefonu

-dla Comodo podpisujesz taką umowę/porozumienia, które faksujesz lub przesyłasz jego skany na ich e-mail

-dodatkowo potiwerdzasz prawo do domeny poprzez kliknięcie w odpowiedni odnośnik, który przesyłają na adres e-mail w domenie, dla której zamawiasz SSL

-dodatkowo na numer pokdany w PKT wykonywane jest połączenie w celu weryfikacji jego istnienia

-w praktyce do 7 dni roboczych powinno udać się zamknąć daną kwestię

 

W kwestii SSL, zależy Ci na możliwie jak najniższej cenie?

 

Sam osobiście zwracam uwagę, ale na to czy sklep ma SSL w systemach, gdzie przetawrza się dane osobowe, a czy jest to DV, BV/OV czy EV to dla mniej jest to bez znaczenia. Jedynie w bankach uważam to za wymóg konieczny.

Na jaki okres miałby zostać zakupiony SSL, rok, dwa czy trzy?

 

Co do SSL DV do EV, po co Ci on konkretniej, masz na myśli przekierowanie z www na bez www lub vice versa? Ogólnie nie spotkałem się, aby DV dawali jako gratis, jednak DV możemy sprzedać już od 24zł/rok, a przy zakupie na 2 lub 3 lata cena za rok wychodzi jeszcze niższa.

 

Dane firmy:

Hitme.pl
Siedziba firmy:
ul. K. Porębskiego 64/22
80-180 Gdańsk
NIP: 879-248-70-67
REGON: 340405340
www.HitMe.pl

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii SSL, zależy Ci na możliwie jak najniższej cenie?

Tak. Klienci są na relatywnie nowych przeglądarkach, więc cena i techniczna poprawność (SHA2, etc). Unizeto oferuje EV na rok za 300 netto.

 

Na jaki okres miałby zostać zakupiony SSL, rok, dwa czy trzy?

Pojedynczy cert pewnie na 2-3 lata. Ten SAN na trzy domeny na rok.

 

Co do SSL DV do EV, po co Ci on konkretniej, masz na myśli przekierowanie z www na bez www lub vice versa?

Tak. Gdyby jakiś łoś wpisał https://domena.pl albo udało mu się usunąć subdomenę z adresu. Chociaż nie wiem, jak często to się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z naszej strony możemy zaoferować Comodo EV SSL w cenie 792zł netto łącznie za 2 lata, ten typ certyfiaktu nie jest dostępny na okres 3 lat.

 

Ewentualnie mogę zaoferować Comodo InstantSSL (certyfikat typu BV/OV) w cenie 119zł netto za 1 rok, przy czym możemy go bezpłatnie zaktualizować do EV, jest to operacja dostępna jednorazowo dla każdej domeny i tylko na rok. Odnowienie będzie po cenie wyższej.

 

W Unizeto sprawdź koszty kupna na 2 lata lub ewentualnego odnowienia. Czasami mimo, że w 1 roku będzie drożej, w dłuższej perspektywie wychodzi się na plus.

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Klienci są na relatywnie nowych przeglądarkach, więc cena i techniczna poprawność (SHA2, etc). Unizeto oferuje EV na rok za 300 netto.

Chyba uciekła Ci jedynka z przodu ceny :).

 

 

Gdyby jakiś łoś wpisał https://domena.pl albo udało mu się usunąć subdomenę z adresu. Chociaż nie wiem, jak często to się zdarza.

 

Takie przypadki zabawy URL-ami w przeglądarce, to raczej można zignorować na tę chwilę. Gdy w przyszłości z przeglądarek wyleci HTTP 1.1 i zostanie tylko HTTP/2, to wtedy oczywiście nie będzie wyjścia.

Ale jeżeli jest to dla Ciebie ważne teraz, to np. w GeoTrust, gdy zamówisz certyfikat dla nazwy hosta z prefiksem www., to wystawiony certyfikat otrzyma w polu SAN dodatkowy rekord dla hosta bez www., czyli dla nazwy domeny. Wpis taki będzie dodany przez wystawcę bezpłatnie. Warunek: domena musi być drugiego poziomu (wyjątkiem są tylko brytyjskie domeny .co.uk).

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mogę zaoferować Comodo InstantSSL (certyfikat typu BV/OV) w cenie 119zł netto za 1 rok, przy czym możemy go bezpłatnie zaktualizować do EV

Nie rozumiem. Jak to bezpłatnie "zaktualizować" do EV? Wystawić na życzenie kolejny certyfikat innego typu?

 

Chyba uciekła Ci jedynka z przodu ceny :).

Nie. Nawet spamik rozesłali z tą ofertą.

 

 

jeżeli jest to dla Ciebie ważne teraz, to np. w GeoTrust, gdy zamówisz certyfikat dla nazwy hosta z prefiksem www., to wystawiony certyfikat otrzyma w polu SAN dodatkowy rekord dla hosta bez www., czyli dla nazwy domeny.

Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jak to bezpłatnie "zaktualizować" do EV? Wystawić na życzenie kolejny certyfikat innego typu?

 

1 certyfikat jest typu BV, który możemy zaktualizować do EV, tj. przekażemy wtedy nowy CRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×