Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SeSsam

PXE "Serva" boot przez sieć

Polecane posty

Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś kiedyś konfigurował serva PXE na linuxy. Przy Windowsie wszystko ładnie działa, ale gdy chce zbotować linuxa to pojawia się problem. Ogarniam już to 2gi dzień i pomyślałem aby napisać na forum. Ogólnie sprawa wygląda tak. Stawiłem sobie windows serwer do nauki i myślałem aby pobawić się z PXE a potem z nienadzorowaną instalacją sytemów np z confingu bazy danych który sie edytuje przez php (napisać jakiś krzak skrypt :)). Mianowicie, mam taki problem, że linux nie wstaje wogóle. Jest błąd:

<\NWA_PXE\Linux> : error 2 in CreateFile; The system cannot find the file specifed.


Za cholere nie wiem co robić, a zrobiłem już wszystko i przetrawiłem każdą linike kodu i wszystko jest dobrze.

1.jpg

Ładnie linuxa widze, ale nie chce się odpalić. Moge sobie klikać enter i zero reakcji. Mam pytanie, konfigurował ktoś serva pxe pod systemy linuxowe? Ładnie wszystko skonfigurowane, tak jak mówi ich support i nie działa. :/

 

1.jpg

 

Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi.

Edytowano przez SeSsam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda pxelinux.cfg ?

Pokaż ls -lR na katalogu tftp

 

Nie widzę nigdzie żadnego w/w pliku. Katalog tftp (root) to SERVA_PXE, chyba, że się myle :).

 

1.jpg

Edytowano przez SeSsam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba przez spację się to gryzie i czy napewno w tych lokalizacjach jest obraz oraz initrd?

/NWA_PXE/Linux Debian 8.1.0 i386/live/debian.vmlinuz1

Mój przykładowy wygląda tak:

default 1
prompt 0
timeout 30
ONTIMEOUT local

menu title ########## PXE Boot Menu ##########

label 1
menu label ^1) Install CentOS 7 x64 with Local Repo
kernel centos7/vmlinuz
append initrd=centos7/initrd.img ks=http://10.0.0.100/ks/ks.cfg ramdisk_size=1000000 nomodeset ip=dhcp vnc vncpassword=onet123 headless

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×