Skocz do zawartości
PanDoktor

umowa o pracę i umowa zlecenie

Polecane posty

Cześć,

 

Mam takie pytanie otóż pracuje sobie w firmie pewnej przez agencje pracy na umowe o zlecenie - brak składek ZUS, że względu na status za 90h będzie to jakieś ~520zł, teraz podpisuje umowę o pracę z inną firmą na 3/4 etatu i proszę mi powiedzieć dlaczego firma u której będę na umowie o pracę będzie pobierać wiekszą zaliczkę na podatek, że względu na to, że pracuje jeszcze gdzieś indziej? Skoro tam normalnie zaliczkę pobiera się to i tu powinno się pobierać zgodnie z wynagrodzeniem zasadniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Skoro w agencji pracy nie płacisz ZUSu to druga firma musi Cię ubezpieczyć w przypadku zatrudnienia na umowę o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak oczywiście bezwzględu czy jestem uczniem czy studentem przy umowie o pracę muszę odprowadzać składki ZUS chodzi mi o to, dlaczego z racji tego, że wykonuje dodatkową pracę na umowę o zlecenie muszę przy tej drugiej firmie gdzie mam umowę o pracę płacić wiekszą zaliczkę na dochodowy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, jeśli pracodawca nie chce przyjąć PIT-2 to niech płaci większą zaliczkę na dochodowy, przy rozliczeniu podatku odbijesz to sobie, ale wiem, że pozostaje niesmak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie wolałbym dostawać na bieząco całość niż pomniejszone o 46.33zł :/.

Tak na marginesie jakie oświadczenie do US przy podpisywaniu umowy o pracę się podpisuje?

 

Co do Pitu spróbuje może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno PIT-2 można złożyć, co do reszty to pytaj kogoś na forum o kadrach, tam powinni wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat jest ogólnie ciężki i również wydaje mi się, że powinieneś zapytam jakąś kadrową, a jak nie to idź po prostu do skarbówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety jaki rzad taki kraj... jest w ogole masakra co sie dzieje u nas w polskim prawie, ustawach i w tym jak nas roluja i za nasze baluja;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×