Skocz do zawartości
SeSsam

Odzyskanie bazy MySQL

Polecane posty

Witam,

mam pewien głupi problem. Zapomniałem opłacić serwer i firma hostingowa dała mi kopie serwera z dnia wyłączenia. Mam dane z całego serwera

 

1.jpg

 

niestety nigdy nie miałem takiej potrzeby aby wyciągać tak bazy danych. Możecie mnie pokierować gdzie te pliki się przedemną chowają? Używałem mysql-server 5.5, system debian 7.

 

Z góry dzięki za wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/var/lib/mysql

 

ok, dzięki Ci serdecznie. Bangla :)

 

@edit

 

a jednak nie bangla :/ zainstalowalem sobie xamppa na winszajsie, skopiowałem tam bazy w formacie *.frm i pokazuje mi je w phpmyadminie lecz nie moge ich odczytać.

 

1.jpg

 

niby jest, ale nie ma. Co może być przyczyną?

 

 

@edit2

 

dobra odzyskałem :) musiałem podmienić plik "ibdata1" w /var/lib/mysql i zadziałało.

 

Dzięki za pomoc! :)

Edytowano przez SeSsam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up podmieniłeś /var/lib/mysql i ruszyła baza?? czyli co można zrobić kopie bezpośrednio plików i w przypdku awarii przywrócić katalog i będze działać? Kiedyś wiele razy byłem informowany że tak się nie robi i że nie uruchomi bazy danych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up podmieniłeś /var/lib/mysql i ruszyła baza?? czyli co można zrobić kopie bezpośrednio plików i w przypdku awarii przywrócić katalog i będze działać? Kiedyś wiele razy byłem informowany że tak się nie robi i że nie uruchomi bazy danych..

 

 

skopiowałem katalog z bazy do nowego serwera, skopiowałem pliczek ibdata1 do /var/lib/mysql i zabanglało. Odzyskałem sobie tak baze danych w xampp, zassałem ją potem przez phpmyadmina do .sql i wdrożyłem do nowego serwerka aby nic go nie bolało :)

Edytowano przez SeSsam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na szybko dla małej bay tak ale muszę kiedyś sprawdzić jak to się zachowa przy bazie 30 gb:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli co można zrobić kopie bezpośrednio plików i w przypdku awarii przywrócić katalog i będze działać?

Tak. Z małą gwiazdką.

 

 

 

Kiedyś wiele razy byłem informowany że tak się nie robi i że nie uruchomi bazy danych..

Jeśli dobrze się skopiuje, to się baza bez problemu uruchomi ;)

 

Cały klucz polega na tym, żeby kopiować wszystkie pliki przy wyłączonym serwerze MySQL.

Bo jeśli się kopiuje w trakcie pracy, to, szczególnie w przypadku InnoDB, rezultaty mogą być bardzo nieprzewidywalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up ja moge zatrzymac w nocy serwer po to zeby zrobic kopie plikow bo dzieki temu szybciej sie przywroci w przypdku awarii baze o wiekszych rozmiarach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@gutek - xtrabackup , a nie jakieś dziwne kombinacje i wyłączanie MySQL.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe chce tworzyć nowego tematu, jak niedawno było poruszane.

Po wykonaniu tak samo jak SeSsam, dostaje bład w phpmyadminie:

 

#1932 - Table 'phpmyadmin.pma__table_uiprefs' doesn't exist in engine

 

 

 

Walcze już 3 dni z tą bazą i nie mogę jej przywrócić w żaden sposób.

Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×