Skocz do zawartości
czotam

Zdalne połączenie Windows

Polecane posty

Hej. Jestem tu nowy i chciałbym uzyskać informację na nurtujące mnie pytanie, a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Chodzi o zdalne połączenie z serwerem na którym jest zainstalowany Windows. Takie połączenie jest całkowicie bezpieczne? Jeśli na serwerze z którym się łączę nie ma atyvira i może być potencjalnie zainfekowany to czy jest to niebezpieczne też dla komputera z którego się łączę?

Jaki program jest najlepszy do takiego połączenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Najlepsze, najwygodniejsze i oficjalnie wspierane (przez M$) rozwiązanie to rdp.

 

Rdesktop + ipsec powinien załatwić sprawę.

 

Jeżeli ktokolwiek chce używać "TeamViewer'a" do obsługi serwera to IMHO coś z nim nie tak :D

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temaviewer to prosty program, czasem ktoś znajomy ma problem, to mu wyślę linka

i bez żadnego problemu z natami zawsze śmiga, naprawdę nie wiem co złego w teamviewerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

TeamViewer jest dobry do support'u workstation a nie serwera. Jeżeli mówimy o maszynie która udostępnia usługi w internecie - to jest totalnie głupi pomysł, tym bardziej że system operacyjny już posiada rozwiązania do "zdalnej kontroli". Jeżeli chcemy się upewnić że na drodze klient -> serwer podczas takiego połączenia nie będzie żadnego syfu to jedyne co można zrobić to jakiś IPS kontrolujący ruch sieciowy, ale mimo to raczej syf przez ten protokół do klienta się raczej nie przedostanie. Co innego np. dostęp przez FTP czy jakiekolwiek zgrywanie plików z serwera który "może" być "zawirusowany", w szczególności gdy mówimy o tej samej platformie (serwer - windows, klient - windows).

 

Aporpos TeamViewer'a - co jest bezpieczniejsze? klient -> serwer TeamViewer'a -> serwer docelowy czy tak jak w przypadku rdp - klient -> (np. po ipsec'u) -> serwer docelowy. hmm? ;)

 

Edit: Pff.. i jeszcze jedno - czy jesteś w stanie sobie rękę uciąć że żaden chinol nie podsłucha takiej transmisji do serwera TeamViewer'a i nie wyciągnie np. poufnych danych, hm? Albo standardowo nie będzie próbował bruteforce'ować danego "ID" TeamViewer'a? Ja tam już wolę zaufać $hitdowsowemu rdp niż TeamViewer'owi w tej kwestii. Od bidy można nawet próbować VNC, ale tylko schowanego w jakimś VPN'ie. Wtedy to ma sens.

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

teamviewer, niby płatny, ale za darmo też działa

 

Darmowy do zastosowań niekomercyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×