Skocz do zawartości
Westbam

WINDOWS 10 - za darmo

Polecane posty

Cześć wszystkim,

 

Pewnie część z Was dostała powiadomienie od MS że można po 29 lipca pobrać WIN10 - za darmo.

 

Co myślicie na ten temat? Warto?

Zarejestrowałem się ale raczej by pobrać i zostawić "w razie czego" na dysku. Boje się czy wszystkie programy bedą na nim śmigać bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warto? i tak nie masz wyjścia i oczywiście wszystko nie będzie działać jak przy każdej zmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak potem będzie z przedłużaniem tej licencji? Jak ktoś ma teraz Windowsa 7 z supportem do 2022(?) roku, a przejdzie na Windowsa 10, to będzie mógł korzystać bezpłatnie do 2022? Czy po roku mogą wprowadzić jakieś opłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam na codzień z W10 insider preview i muszę przyznać, że jest wypas.
Najfajniejszy ficzer to chyba dodatkowe pulpity ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem że trzeba mieć zainstalowany fizycznie system W7 czy W8 czy można mieć sam klucz od tych systemów? Dlaczego pytam bo mamy w firmie kilka laptopów które posiadały kiedyś system Microsoft ale obecnie siedzi tam Linux i w chwili chęci zmiany nie trzeba instalować najpierw W7 a następnie upgrade na W10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem że trzeba mieć zainstalowany fizycznie system W7 czy W8 czy można mieć sam klucz od tych systemów? Dlaczego pytam bo mamy w firmie kilka laptopów które posiadały kiedyś system Microsoft ale obecnie siedzi tam Linux i w chwili chęci zmiany nie trzeba instalować najpierw W7 a następnie upgrade na W10.

 

Musisz mieć zainstalowany W7 albo W8. Wtedy dostajesz propozycję upgrade. https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-10-upgrade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, czyli czeka nas najpierw instalacja potem upgrade. Myślałem że da rade to zainstalować bezpośrednio podając stare klucze od poprzednich systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że pierwszy raz trzeba upgradować, następnym razem można instalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas po instalacji siadło oprogramowanie do kasy fiskalnej więc dzisiaj z rana w trybie pilnym przywracałem ósemkę.

Edytowano przez lyca (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas po instalacji siadło oprogramowanie do kasy fiskalnej więc dzisiaj z rana w trybie pilnym przywracałem ósemkę.

 

Może wpierw poczekaj na oficjalną wersję, bo działałeś na wersji beta, którą będzie trzeba i tak usuwać po premierze 10.

 

Odnośnie przejścia na 10 to tak będzie to darmowe przez rok czasu dożywotnio dla posiadaczy 7.1, 8 i 8.1. Jeśli ktoś przez rok nie zdecyduje się na przejście to potem będzie musiał płacić. Ja na razie wystawiłem jedną maszynę na próbę, jak będzie wszystko ok to przeniosę resztę licencji. Ale to raczej za kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pilnować terminów, ja też myślę o przeniesieniu licencji.

 

"przeniesienie licencji" sugerujesz że potem już nie będzie możliwości używania starego windowsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

"przeniesienie licencji" sugerujesz że potem już nie będzie możliwości używania starego windowsa?

 

Jest możliwy downgrade do wersji z której się korzystało wcześniej, support poinformował mnie, że jak mi się 10 nie spodoba to będę mógł wrócić do starego systemu ale to przez rok, a potem to wielka niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×