Skocz do zawartości
kori

opera 12 i nie działające dwie strony https

Polecane posty

pierwszy raz się z czymś takim spotykam, tak samo zgłaszają się dwie strony:
https://xskygames.eu/ i https://multigamers.pl/

Bezpieczne połączenie: błąd krytyczny (40) z serwera. 

 https://xskygames.eu/ 

 Połączenie z serwerem nie powiodło się. Mogło to być spowodowane wyłączeniem obsługiwanych przez serwer metod szyfrowania. 

 Zauważ, że niektóre metody szyfrowania nie są już obsługiwane i dostęp nie będzie możliwy, dopóki witryna nie zostanie zaktualizowana, aby korzystać z silnego szyfrowania.

post-12601-0-43931300-1436695941_thumb.jpg

post-12601-0-22966800-1436696289_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze takiej funkcjonalności co klasyczna opera nie znalazłem nigdzie
wszystko z czego korzystam mi chodzi, pierwszy raz spotkałem się
z brakiem działania i takim komunikatem na tych dwoch stronach, stąd moje zdziwienie i pytanie tutaj

dla tych co lubią operę polecam wersję: Wersja 12.01 Kompilacja 1532, w kolejnych wersjach

coś uszkodzili, opera zaczyna zabierać całą pamięc komputera, co skutkuje spadkiem wydajności
co do chromopery, nikt mnie nie przekona, możliwości konfiguracyjne i wbudowane funkcje zero...

 

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyłeś tym jak filip z konopii ;p nie wiadomo do czego to przypiąć xD
korzystam z siódemki, ale nie bronię ludziom windowsa XP, nawet polecam go, szczególnie do notebooków

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z 12.17 i też w przypadku tych dwóch stron mi wyskakuje ten błąd. Nie potrafię go wyjaśnić ani pomóc. Wcześniej się z tym nie spotkałem, ale Opera 12 jest moją drugą przeglądarką stosunkowo od niedawna, więc nie korzystam z niej zbyt wiele, tylko do stron, które nie chcą działać w mojej pierwszej, czyli Firefox 3.6.

 

Osobiście zauważyłem jeszcze jeden drobny problem, który zaczął się w lutym lub w marcu tego roku, a mianowicie obrazki zagnieżdżone na innych stronach a pochodzące z tinypic.com i z photobucket nie są wyświetlane. To kwestia ich (photobucket) zabezpieczeń, pisałem do nich, ale mnie zignorowali.

 

Dzięki za informację o 12.01. W 12.16 i 12.17 faktycznie zauważyłem problemy z pamięcią. Po zamknięciu przeglądarki jednak się ona zwalnia, wystarczy więc nie trzymać przeglądarki otwartej non-stop.

 

 

Do osób, które nie widzą sensu w korzystaniu z "nie-najnowszych" systemów i oprogramowania:

Gdy ktoś ma stary sprzęt, małą ilość pamięci, małą ilość wolnej przestrzeni dyskowej, korzystanie z Windows XP i starszych wersji najróżniejszego oprogramowania ma jak najbardziej sens, korzystanie z nowszych systemów i oprogramowania na starym sprzęcie z ograniczonymi zasobami nie jest akceptowalną opcją, wymogi tych systemów i oprogramowania - szczególnie co do pamięci i przestrzeni dyskowej - są po prostu za duże.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób, które nie widzą sensu w korzystaniu z "nie-najnowszych" systemów i oprogramowania:

Gdy ktoś ma stary sprzęt, małą ilość pamięci, małą ilość wolnej przestrzeni dyskowej, korzystanie z Windows XP i starszych wersji najróżniejszego oprogramowania ma jak najbardziej sens, korzystanie z nowszych systemów i oprogramowania na starym sprzęcie z ograniczonymi zasobami nie jest akceptowalną opcją, wymogi tych systemów i oprogramowania - szczególnie co do pamięci i przestrzeni dyskowej - są po prostu za duże.

 

Jeśli patrzymy przez pryzmat windows-a to tak.

Jeśli spojrzymy szerzej to jest cała gama linux-ów ktore bez problemu poradzą sobie na środowisku gdzie lata windows - ja przykładowo dla kilku takich sprzętów uzywam ubuntu + lxde i sie sprawdza.

 

Nie są to komputery do gry w wiedźmina czy zabawy photoshopem, a pierdoły jak przeglądarka/offlice są preinstalowane więc mamy taki darmowy, aktualny, legalny i kompleksowy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem ze starym oprogramowaniem, szczególnie z systemem i przeglądarką, to że są one regularnie dziurawe, a ich dziury są znane. Lepiej właśnie wrzucić jakieś Lubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyższe strony stoją za Cloud Flare i ichnim SSL, z którym Opera nie potrafi sobie poradzić. Przygotuj się więc na to, że coraz więcej stron nie będzie się otwierać w 12-nastce.

 

Ja też nadal używam 12.17, bo resposywnością przewyższa wszystkie aktualne wersje innych przeglądarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×