Skocz do zawartości
Raintek

Hosting pod kilka stron opartych na Wordpress

Polecane posty

Witam,

poszukuję hostingu (na VPSach sie nie znam), który jest w stanie zapewnić płynne, sprawne i bezawaryjne funkcjonowanie kilkunastu stron opartych na wordpress (12 domen, każda posiada własny skrypt i DB). Są to drobne strony, mały ruch. Do tego 2 fora na phpbb3.

Szukam czegoś rozsądnego cenowo. Myślałem nad kylos platnium.

Aktualnie jestem w 1and1 ale porażka i chcę uciekać jak najszybciej.

 

Pozdrawiam,

Rafał

Edytowano przez Raintek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na ofertę mzone.uk ; OVH bądź netdc.pl. Myślę, że najmniejsze pakiety powinny podołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sixwishlist, przenioslem tam wp z innego hostingu i czuc zdecydowana poprawe, ale nie wiem jak to bedzie wygladac przy 12wp lecz mysle ze da rade, zwlasza za taka cene.

Netdc radzi sobie srednio z jednym wp wiec o 12 raczej mowy by nie bylo.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz najpierw jaki budżet masz przeznaczony na serwer, wtedy łatwiej coś zaproponować.

Niestety nie dałeś możliwości składania ofert przez firmy, więc ofert pewnie będziesz miał mniej.

Można łatwo rozłożyć obciążenie z kilkunastu stron generowane ze skryptów, nie powodując przy tym drenażu kieszeni.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj:
- widełki cenowe
- lokalizacja
- panel / DirectAdmin / cPanel

Będzie łatwiej Ci coś polecić.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj:

- widełki cenowe

- lokalizacja

- panel / DirectAdmin / cPanel

 

Będzie łatwiej Ci coś polecić.

 

Pozdrawiam

 

Cena, napisał rozsądnie - rozumiem przez to cena=jakość. Nie potrzebuje przepychu ani też chłamu. Myślę, że mogę dać max. 50 zł/miesiac.

 

Co do obsługi - nie ma znaczenia, odnajdę się w każdym.

 

Lokalizacja - najlepiej PL, albo bdb zagraniczny w UE (niemcy / belgia / francja)

Edytowano przez Raintek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość firm ma płatności miesięcznie wystarczy poszukać, niestety nie wszystkie firmy będą w stanie utrzymać kilkanaście stron WP na jednym koncie. Wszystko zależy od tego jak Twoje skrypty są optymalizowane i jakie generują obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość firm ma płatności miesięcznie wystarczy poszukać, niestety nie wszystkie firmy będą w stanie utrzymać kilkanaście stron WP na jednym koncie. Wszystko zależy od tego jak Twoje skrypty są optymalizowane i jakie generują obciążenie.

 

To poproszę o przykłady bo masówka typu ovh, 1and1 czy zwykły kylos mają płatność z góry na 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

www.mzone.uk, www.sixwishlist.com, biznes-host.pl... ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.mzone.uk, www.sixwishlist.com, biznes-host.pl... ;)

 

A czy jest jakiś PL provider, który ma ofertę podobną do OVH - Performance 1 z płatnością miesięczną?

Edytowano przez Raintek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Cena, napisał rozsądnie - rozumiem przez to cena=jakość. Nie potrzebuje przepychu ani też chłamu. Myślę, że mogę dać max. 50 zł/miesiac.

 

Co do obsługi - nie ma znaczenia, odnajdę się w każdym.

 

Lokalizacja - najlepiej PL, albo bdb zagraniczny w UE (niemcy / belgia / francja)

 

Hej, kup sobie 2 x Simple Hosting UP4. Otrzymasz 2 x 8GB i 2 x 10 Baz danych http://sixwishlist.com/hosting/.

Spokojnie te 12 wordpresów będzie śmigać bez zbędnego problemu i zmieścisz się w 50zł rocznie.

 

Miłego wieczoru.

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH nie oferuje serwerów w Polsce (chyba, że dodali teraz jakąś nową ofertę).

 

Szczerze to nie za bardzo rozumiem twojego pytania, tak wygląda jakbyś chciał iść do "masówki" tylko.

 

Zobacz:

 

https://www.az.pl/hosting/

http://webd.pl/

 

Tylko reklamacji nie przyjmuje potem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cena=jakość

Niestety to nie zawsze tak wygląda, w hopsi płace 8 a jest znacznie gorzej niż w sixwishlist za bodajże 6zł na rok. Jak sam pisałeś nie masz tam zbyt wiele, a więc pozostaje jedno

 

 

Hej, kup sobie 2 x Simple Hosting UP4. Otrzymasz 2 x 8GB i 2 x 10 Baz danych http://sixwishlist.com/hosting/.

Spokojnie te 12 wordpresów będzie śmigać bez zbędnego problemu i zmieścisz się w 50zł rocznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się wszyscy pogubili.

Podsumowując:

 

Cena: 600 zł/rok, lub 30-70zł/miesiąc

Okres rozliczeniowy: 1 miesiąc lub 3 miesiące

Hosting: wirtualny

Ilość domen: ~12

Skrypty: aktualnie 12x wordpress, 1x phpb3.1

 

Chcę hosting, który mnie zadowoli bo 1and1 mnie wykańcza. Miałem na oku ofertę OVH Performance 1 lub Kylos Platinum. Ale brakuje tam płatności 1-3 miesiące.

 

Edytowano przez Raintek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu się upierasz tak przy 600zł rocznie? Nie rozumiem po co chcesz tak przepłacać. Za 50zł na sixwishlist będziesz miał nawet lepiej, w każdej chwili możesz przejść na wyższy plan pisząc do supportu a oszczędzisz sporo kasy. Nie każdy hosting to takie szambo co 1and1 i nie trzeba za to płacić nie wiadomo ile.

Jak sam podajesz masz budżet miesięczny 50zł no to za tyle kupisz hosting na rok, a jak się nie spodoba sixwishlist to za miesiąc przejdziesz najwyżej do netdc, ale musiał byś skorzystać z wersji biznesowej, bo ta najtańsza nie radzi sobie najlepiej z jednym WP.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedni proponują, to, drudzy to. Ale nikt nic nie polecił, ani nie odniósł się do mojego pytania czy jakaś firma ma ofertę na poziomie Peformance 1. Samo gdybanie.

Skończy się chyba na tym, że zamiast wirtualnego wybiorę VPS od OVH:
VPS Classic 4 lub VPS Cloud 2.

 

Jeżeli ktoś chciałby pomóc w wyborze, proszę o odpowiedz.

Edytowano przez Raintek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zaoferuje odpowiedniego konta bez testów, bo to wróżenie z fusów.

Nie masz pojęcia o administracji, a wybierasz VPS? Chcesz to zmieścić w 50 złotych na miesiąc? Nie ma szans.

 

Najtańszy hosting dedykowany np serwer zarządzany VPS z panelem ( w porządnej firmie) kosztuje ponad 100 złotych na miesiąc.

Płacisz nie tylko za markę firmy, święty spokój, także za sprawdzony i szybki support, pomoc przy problemach, pewność, że Twój serwer jest monitorowany przez całą dobę.

 

Na hosting współdzielony być może mógłbyś iść, ale załóż sobie konto testowe w jakieś firmie i przetestuj, dopiero wtedy będziesz miał pewność jak twoje skrypty obciążają, pewność co do firmy, suportu itp.

 

VPS w OVH moim zdaniem nie jest dla Ciebie, raczej szukaj serwera z zarządzaniem, ale za 50 złotych miesięcznie to dostaniesz VPS przeładowany na matce który ledwo zipie, a support odpowiada w każdą trzecią niedzielę po mszy świętej.

 

 

 

 


Niestety to nie zawsze tak wygląda, w hopsi płace 8 a jest znacznie gorzej niż w sixwishlist za bodajże 6zł na rok. Jak sam pisałeś nie masz tam zbyt wiele, a więc pozostaje jedno

 

Możesz mi wyjaśnić jak wygląda różnica 2 złotych na rok w jakości usługi? Można coś takiego w ogóle porównywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Classic 4 sobie z jedną większa stroną nie radził, cloud wydaje się spoko ale dlaczego nie microvps? Chyba nie bardzo wiesz czego chcesz i na siłę szukasz innego rozwiązania i nie dasz się przekonać do tych słusznych.
W sumie reseller w takiej sytuacji może być spoko http://mzone.uk/basic-res (2 pakiet)

Możesz mi wyjaśnić jak wygląda różnica 2 złotych na rok w jakości usługi? Można coś takiego w ogóle porównywać?

Porównanie może trochę głupie, ale jest w tym pewna logika, nie zawsze drożej oznacza lepiej, chciałem to po prostu zobrazować.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Classiców unikaj. Na początku wprowadzenia oferty były coś warte, teraz częste rebooty, lossy na sieci i kijowa wydajność HDD. Cloud z tego co wiem ma mniej tych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku:

Witam,

poszukuję hostingu (na VPSach sie nie znam), który jest w stanie zapewnić płynne, sprawne i bezawaryjne funkcjonowanie kilkunastu stron opartych na wordpress (12 domen, każda posiada własny skrypt i DB). Są to drobne strony, mały ruch. Do tego 2 fora na phpbb3.

Szukam czegoś rozsądnego cenowo. Myślałem nad kylos platnium.

Aktualnie jestem w 1and1 ale porażka i chcę uciekać jak najszybciej.

 

Pozdrawiam,

Rafał

Otrzymałeś kilka propozycji lecz poszedłeś dalej. Ok, naturale zachowanie.

 

 

Cena, napisał rozsądnie - rozumiem przez to cena=jakość. Nie potrzebuje przepychu ani też chłamu. Myślę, że mogę dać max. 50 zł/miesiac.

 

Co do obsługi - nie ma znaczenia, odnajdę się w każdym.

 

Lokalizacja - najlepiej PL, albo bdb zagraniczny w UE (niemcy / belgia / francja)

Również otrzymałeś propozycję spełniającą oczekiwania.

 

Dobrze by było, gdybym mógł opłacać hosting co miesiąc a nie z góry na rok.

Jeżeli cena roczna usługi pokrywa miesięczną wyjściową to dziwne jest że szukasz dalej.

 

 

To poproszę o przykłady bo masówka typu ovh, 1and1 czy zwykły kylos mają płatność z góry na 12 miesięcy.

Strasznie zależy tobie na okresie rozliczeniowym 1 miesiąc więc chyba tym bardziej nie rozumiem takiego stanowiska.

 

 

A czy jest jakiś PL provider, który ma ofertę podobną do OVH - Performance 1 z płatnością miesięczną?

Zupełnie tu zmieniłeś zapotrzebowanie na usługę.

 

Widzę, że się wszyscy pogubili.

Podsumowując:

 

Cena: 600 zł/rok, lub 30-70zł/miesiąc

Okres rozliczeniowy: 1 miesiąc lub 3 miesiące

Hosting: wirtualny

Ilość domen: ~12

Skrypty: aktualnie 12x wordpress, 1x phpb3.1

 

Chcę hosting, który mnie zadowoli bo 1and1 mnie wykańcza. Miałem na oku ofertę OVH Performance 1 lub Kylos Platinum. Ale brakuje tam płatności 1-3 miesiące.

 

Czy aby na pewno się wszyscy pogubili? Jeżeli jesteś już naszym klientem chętnie bym się o tym dowiedział. Jak nie jesteś również mnie to cieszy ponieważ albo szukasz dobrej usługi albo po prostu szukasz kolejnej usługi by narobić tz bałaganu. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Miłego wieczoru.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×