Skocz do zawartości
whatdefak

Stabilny i mocny VPS/dedyk z gwarantowanym uptime

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam serwisy, portale, fora to wszystko hostuję na serwerze VPS który miałem poprzednio w firmie krzak ktora sie chyba zwineła bo nagle serwery padły i do tej chwili leżą, potem MintHost VPS najmocniejszy jednak ta firma też jest jakaś smieszna - downtime lezy od 10 minut i support pisze ze nie mają awarii, no i śmieszne to że odpiero mam tam VPS kilka dni a już są pady.. zreszta opinie na forum też są nie ciekawe.

 

Stąd moje pytanie SZUKAM czegoś MOCNEGO z wysokim uptime.

Jakim uptime może pochwalic się HETZNER? Ktoś korzysta?

Lokalizacja nie zależy mi na Polsce, nawet lepiej będzie zagranica - budzet to ok 200-300 zł/mc taki hetzner 250 zl/mc - ale jak tam uptime? awarie? naprawy? Nie jak w OVH? 2 dni sie czeka....

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakich parametrow potrzebujesz? Ile miejsca? Ile procka? Ile ramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetzner jest OK (chociaż ja uważam, że OVH też jest OK), tylko niezbyt radzi sobie z DDoS-ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

No tak ale OVH to taka masowka, albo i Kimsufi i tam wiem ze miałem VPS u krzakhosta i niby 4-5 dni lezy serwer z powodu awari u OVH a nie u nich... wiec tak z góry ODPADA, i tez znajomy miał VPS i też dluugo czekał na naprawe.

 

W tej chwili starcza mi VPS za ktory place ok 80 zl/mc

6 x 2.2 GHz, 8 GB ram, i dysk SSD

 

potrzebuje coś podobnego DEDYK / VPS ale z uptime bardzo wysokim........ na pewno odpadają PADY na 24h w ciagu miesiaca..

 

Jest jakiś Polski posrednik Hetzner.de ?

interesuje mnie tam oferta EX40, EX40-SSD, EX60 - coś z tych wariantów 49-59 euro

 

PS. minimum 8 GB ramu bym potrzebowal, bo mam spory ruch na stronach i Apache2 troche zjada :)

Edytowano przez whatdefak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dedyka w netDC i jestem zadowolony:

 

onZrgxm.jpg

 

Polecam;)

 

P.S.

Nikt w takim budżecie nie zagwarantuje Ci takiego uptime jakiego potrzebujesz. Z taka kasa do wydania możesz celować w oferty budżetowe.

 

W dużej serwerowni rzadko zdarzają sie solidne pady, ze np pół serwerowni leży i to jest na plus, z drugiej strony jesteś jednym z tysięcy klientów i nikt nie będzie się specjalnie śpieszył naprawiać Twojego dedyka jak coś padnie.

 

P.S.2 A po kij Ci pośrednik? Zapłącisz więcej, na tickety serwerownia odpowie wolniej. Pośrednik w tym wypadku nie ma sensu.

 

P.S.3 Z tego co pamietam jak masz serwer powyzej 50 euro w hetzner to masz lepszy support ale nie jestem pewien.

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem że w takim budżecie nie ma co wymagać ale trochę przesąda jest jak VPS za który plącę leży 5ty dzień offline :D :D i support ma klientów głeboko w **** :) w MintHost też VPSy padają jak kaczki - slyszalem ze oversell leci i na jedna maszyne tyle VPS pchają..

 

Znalazlem IONIC.pl ma serwery tam posrednik HETZNER 275 zl/mc fajny dedyk bardzo mocny... ale jak mówisz ze pośrednik to zła opcja... to moze i zastanowie sie bezposrednio u hetznera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Panu na 99.99% uptime, 700Gbps ochronie przeciw atakom DDoS na wszystkich warstwach oraz gwarancji zasobów i najlepszego sprzętu - SSD VPS KVM bądź serwerze dedykowanym, zachęcam do przejrzenia oferty BlazingFast.io

https://goo.gl/dWqF4u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

mam vps'a z laohost.pl który ma serwery w hetznerze. Musze przyznać ,że dostępność usługi naprawde bardzo przyzwoita. Szybkość również na dobrym poziomie (niski ping, stronki szybciutko się wczytują) - 100 razy stabilniejsze niż mintshost , ogólnie bardzo polecam :)

Chociaż to tylko serwer developerski bo ma niemiecki IP (a szkoda). Dla mnie np. polska lokalizacja serwera ma znaczenie z względu na pozycjonowanie moich portali i stron (wiadomo ,że każdy ma swoje "zdanie" na ten temat).

 

Osobiście miałem doczynienia jeszcze z serwerami VPS i dedykowanym w home, również odradzam - minimum 5 padów w miesiącu (jedynie taki plus ,że krótkie ). Obawiam sie ,że w przypadku tego typu marek (czyli home/az/nazwa/1&1/kei/iq to wysoka cena i niewiadoma jakość )

 

Inny mój serwer VPS z ovh, na którym stoi kilka sklepów prestashop. Dostępność może i na poziomie 99% albo nawet i większa ale szybkość "porażająca" (mała baza sklepu na nginx/php-fpm wczytuje się nawet kilka sekund na łączu z kablowki w pracy a w domy na neostradzie niewiele lepiej).

online.net - jeśli prędkość jest odczuwalna jak w ovh to uważam ,że nie nadaje sie na portale i poważne serwisy (chociaż to tylko moje przypuszczenia).

 

Kolejny vps w tiktalik pracuje szybciutko (pod względem łacza jak i parametrów serwera dysk/procesor) ale niestety zdarzaja mu się pady nawet w środku dnia (kilka razy w miesiącu ?), więc stabilność przeciętna.

 

Ja od jakiegoś czasu myśle nad wykupienie dedyka w SDC i przeniesieniu tam większości serwisów z kilku vps'ów. Jedynie martwi mnie transfer ale mam nadzieje ,że standardowy będzie starczał chociaż na początku. Słyszałem wiele pozytywnych opini. Microvps podobno ma serwery z SDC. Nie korzystałem z ich vps'ów ale można wyczytać ,że klienci są zadowoleni. Zresztą na WHT też pełno reklam SDC więc może to własciwa opcja ;)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za satysfakcjonującą odpowiedź - już wszystko wiem ;)
Marek typu home/az/nazwa/1&1/kei/iq wiadomo omijam, prawdopodobnie dorwę jakis VPS/dedi w Polsce, bo widzę znalazłem z przyzwoitym supportem a to też dla mnie jest ważne i będę testował.

 

Dziękuje, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasze standardy może ci podpasują:

https://tiktalik.com/pl/pricing/standard

A jak nie masz SSL to zawsze możesz użyć load balancera (darmowy) + dwie mniejsze instancje i nawet jak padnie jedna to jest druga.

 

Ewentualnie PRO - zaletą ich jest duża wydajność procesora i bezpośrednio wpięte dyski SSD. - tu możemy coś powalczyć z ceną ;)

 

https://tiktalik.com/pl/pricing/pro

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Można wybrać coś z giełdy, do 40 euro /msc można dostać wydajny sprzęt: https://robot.your-server.de/order/market/country/PL

Support taki sam, brak opłaty instalacyjnej.

Jedyny minus to dyski twarde które mogą być wysłużone, ale to niestety już niestety standard w większości serwerowni.

Oczywiście nie ma problemu z wymianą uszkodzonego dysku przez support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W tej chwili starcza mi VPS za ktory place ok 80 zl/mc

6 x 2.2 GHz, 8 GB ram, i dysk SSD

 

potrzebuje coś podobnego DEDYK / VPS ale z uptime bardzo wysokim........ na pewno odpadają PADY na 24h w ciagu miesiaca..

 

 

Zobacz sobie oferte online od reselera czyli

https://oneprovider.com/dedicated-servers/paris-france

 

 

dedyk to nie vps jak sprzęt nie padnie to latami masz spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

zachęcam Cię do skorzystania z naszej oferty. W Webh.pl dostaniesz bardzo wydajne serwery w PL z atrakcyjną ceną i dobry supportem.

 

Po więcej szczegółów zapraszam na naszą stronę internetową:

 

http://webh.pl/serwery-vps-ssd

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×