Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie!

Mam pytanie jaką firmę byście wybrali. A dokładnie chodzi mi o serwer dedykowany pod serwery gry CSGO. Na początku potrzebowałbym jakiś dwurdzeniowy z taktowaniem najlepiej 3.0 HT / min. 4GB ramu / 60/80GB dysku SSD / +/- 4IP. Serwer per rdzeń.

Serwery 24slotowe +HLTV. Na serwerach nie będzie zbędnych pluginów.

Atman - lokalizacja Warszawa najlepsze pingi do graczy
Hosteam - profesjonalne zabezpieczenia AntyDDoS
Biznes-Host - możliwość płacenia z Wirtualnego Portfela

Na serwerach nie chce zarabiać bo mam stałą prace i nie potrzebuję drobnych na flaszkę czy coś w tym stylu :) Ową flaszkę mogę zaoferować firmie po dobrych warunkach współpracy i dbaniu o moją maszynkę :D.

Współpraca 6/12msc (3msc testu) płatność miesięczna z możliwością podpisania umowy.

Być może polecacie jakąś inną firmę pod owe serwery to chętnie wysłucham każdej propozycji. Aha oczywiście serwer z możliwością rozbudowy.

PS. Wiem, że to forum WHT ale są tu spece od takich tematów więc prosiłbym o pozostawienie mojego postu i nieodsyłania mnie na GHT.


Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z tego co czytałem to ostatnio zmieniło się indeksowanie serwerów gier csgo i ważny jest ping. Brałbym w tym momencie Atman.

 

Jeżeli nie jest to ważne dla ciebie to BH bo najtaniej i można się z nimi dogadać. Nie podejdą do Ciebie jak moloch a raczej indywidualnie i nie według gotowego schematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to ostatnio zmieniło się indeksowanie serwerów gier csgo i ważny jest ping. Brałbym w tym momencie Atman.

 

Jeżeli nie jest to ważne dla ciebie to BH bo najtaniej i można się z nimi dogadać. Nie podejdą do Ciebie jak moloch a raczej indywidualnie i nie według gotowego schematu.

 

Tak jak piszesz zmieniło się indeksowanie serwerów poprzez najniższy ping, a co z AntyDDoS? :) Wiadomo ATMAN też posiada zabezpieczenia ale chyba nie tak dobre jak wyżej wspomniane Hosteam.

 

Tak jak piszesz po raz drugi z BH idzie się dogadać i mogą stworzyć ofertę pod klienta bo już pytałem się o takowy serwer. Plus ta wPLN :)

 

Jeśli ktoś posiada serwery w w/w DC serwery gry CSGO może zarzucić na PW IP do tych serwerów byłbym wdzięczny. I czekam na dalsze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istotny jest ping - pogadaj z Pukawką, może uda Ci się kupić od nich dedyka w Atmanie (z panelem Pukawkowym).

Dla nich plus bo dedyk więcej na ich firmę, a dla Ciebie niższa cena, dobra lokalizacja i panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Atman ma systemy antyddos.

Sprint o ile pamiętam, choć nie korzystam z ich usług to jedynie blackholing, a to =| antyddos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeap, ten 'antyDDoS' od SDC można rozbić o kant dupy, bo to się sprowadza do prymitywnego blackhollingu, który jest niczym innym, jak ucieczką od problemów. Wytną Ci AS, jeśli ktoś przeprowadzi grubszy atak z ASu np. TPNET, a to się odbije na innych. ATMAN i Hosteam to godne uwagi centra danych, ale jeśli pójdziesz do Pukawki to oni zajmą się za Ciebie kwestią bezpieczeństwa oraz stabilności.

 

Serwery gier zawsze miały do czynienia z śmiesznymi atakami ze strony dzieci, które próbują się w ten sposób dowartościować. I od lat to się nie zmieniło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeap, ten 'antyDDoS' od SDC można rozbić o kant dupy, bo to się sprowadza do prymitywnego blackhollingu, który jest niczym innym, jak ucieczką od problemów. Wytną Ci AS, jeśli ktoś przeprowadzi grubszy atak z ASu np. TPNET, a to się odbije na innych. ATMAN i Hosteam to godne uwagi centra danych, ale jeśli pójdziesz do Pukawki to oni zajmą się za Ciebie kwestią bezpieczeństwa oraz stabilności.

 

Serwery gier zawsze miały do czynienia z śmiesznymi atakami ze strony dzieci, które próbują się w ten sposób dowartościować. I od lat to się nie zmieniło. :)

Skoro nic się w SDC nie zmieniło a ochrona przed DDoSami i innymi atakami jest istotna to niech autor bierze w Hosteam.

 

Tak, wiem że ktoś zaraz napisze że ht ma słaby antyddos ale czemu w takim razie wszystkie firmy związane z TS siedzą w HT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś - ATMAN. BH odpada w przedbiegach, przekonałem się na własnej skórze posiadając tam chociażby VPSa. Nawet hosting współdzielony tam lipny mi się trafił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy taka konfiguracja nada się pod dwa serwery publiczne? 24sloty per rdzeń.

Procesor: Intel i3-4130 2x 3.4 GHz, 3MB cache
Pamięć: 8 GB ECC 1333 MHz
Dysk: 120 GB SSD
Transfer: 10TB

W późniejszym czasie rozbudować do
Intel Xeon E3-1231v3 4x 3.4 GHz 8MB cache HT
2x 8GB
2x 120 GB SSD lub nawet 4x 60 GB SSD


Trochę wróżenie z fusów zapewne ktoś napiszę ale chyba pod dwa serwery starczy pierwsza konfiguracja?
Jak sądzicie?


Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Powiem ci tak.

 

Na serwerze mini z MH śmigają 2 serwery CS 1.6 i 1 serwer prywatny CSGO i daje rade.

 

Tutaj podejrzewam że spokojnie śmignie, ale też zależy od dodatków jakie napchasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery CS:GO są upośledzone i nie potrafią korzystać z więcej niż jednego rdzenia (kiedyś to samo miały serwery tfa)

Dwie 24 slotówki Ci to uciągnie jeśli nie będziesz przeginał z sourcemodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostem ma taki sam antyDDOS co atman, sprawdzałem na serwerze TS3, przy 10gbps było 0% packetloss.

 

Ale polecam microvps.pl mimo że ma trochę gorszy anty ddos to jest o połowę tani, ma świetny panel i płatności sms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostem ma taki sam antyDDOS co atman, sprawdzałem na serwerze TS3, przy 10gbps było 0% packetloss.

 

Ale polecam microvps.pl mimo że ma trochę gorszy anty ddos to jest o połowę tani, ma świetny panel i płatności sms.

 

Nie chodzi o to żeby był tani, ponieważ chodzi o jakość!

 

Jak przeliczyłem serwer dedykowany, a serwery zakupione w firmie Pukawka 360wPLN, a dedyk 320zł +/-. Różnica taka, że jestem sam na serwerze dedykowanym i płacę gotówką, a tutaj jestem wśród innych osób i płacę wPLN.

 

Nic chyba już zdecydowałem.

 

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostem ma taki sam antyDDOS co atman, sprawdzałem na serwerze TS3, przy 10gbps było 0% packetloss.

 

Ale polecam microvps.pl mimo że ma trochę gorszy anty ddos to jest o połowę tani, ma świetny panel i płatności sms.

Sprawdzałem hosteam z ruchem 88Gbps i 0 % było.

 

MicroVPS.pl = Serwery w SDC = blackholing.

 

Polecam zakupić KVM w hosteam, gdyż domyślnie wszystkie serwery posiadają ochronę.

 

Jeżeli chciałbyś inną lokalizację to polecam BlazingFast.io!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może coś od nas?

https://tiktalik.com/pl/pricing/standard

Za każde U masz 50% z rdzenia L5640.

Jak szukasz czegoś mocniejszego to:

https://tiktalik.com/pl/pricing/pro

 

Każdy 1u to 53% z e3-1230 albo e3-1230v2.
Przy PRO możemy dać spory rabacik ;)

 

Lokalizacja Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×