Skocz do zawartości
gicupl

Problem z konfiguracją DNS na Kimsufi

Polecane posty

Witam,


Mam ogromny problem.

Zaczyna sie od domeny sagitari.uk


Otóz w OVH managerze dodalem DNS, który powinien prowadzic do Kimsufi, mianowicie:


ns3006711.ip-151-80-42.eu

ns.kimsufi.com


Nie moge zatem usunac starych DNS (nie ma znaczka usun):


dns110.ovh.net

ns110.ovh.net


Zmienilem w strefie DNS rekord A na nastepujacy by prowadzil do nowego serwera Kimsufi:


sagitari.uk. A 151.80.42.202


Cala reszta wyglada nastepujaco:


sagitari.uk. NS dns110.ovh.net. 
sagitari.uk. NS ns110.ovh.net.
sagitari.uk. MX 1 sagitari.uk.
_autodiscover._tcp.sagitari.uk. SRV 0 0 443 mailconfig.ovh.net.
_imaps._tcp.sagitari.uk. SRV 0 0 993 ssl0.ovh.net.
_submission._tcp.sagitari.uk. SRV 0 0 465 ssl0.ovh.net.
sagitari.uk. A 151.80.42.202
mail.sagitari.uk. A 151.80.42.202
autoconfig.sagitari.uk. CNAME mailconfig.ovh.net.
ftp.sagitari.uk. CNAME sagitari.uk.
imap.sagitari.uk. CNAME ssl0.ovh.net.
mail.sagitari.uk. CNAME ssl0.ovh.net.
pop3.sagitari.uk. CNAME ssl0.ovh.net.
smtp.sagitari.uk. CNAME ssl0.ovh.net.
www.sagitari.uk. CNAME sagitari.uk.
sagitari.uk. TXT "1|www.sagitari.uk"
ownercheck.sagitari.uk. TXT "5d723715"
www.sagitari.uk. TXT "3|welcome"
www.sagitari.uk. TXT "l|gb"


Czy jest cos jeszcze w tej strefie co powinienem zmienic aby e-mail @sagitari.uk zaczal poprawnie funkcjonowac?


Panel to Plesk 12. Po wejsciu w zakladke e-mail i kliknieciu ikonke przekierowania do roundcube - nie dziala - otrzymuje komunikat:


The server at webmail.sagitari.uk can't be found because the DNS look-up failed. DNS is the network service that translates a website's name to its Internet address. This error is most often caused by having no connection to the Internet or a misconfigured network. It can also be caused by an unresponsive DNS server or a firewall preventing Google Chrome from accessing the network.


Najsmieszniejsze jest to, ze domena naturalnie.tv posiada takie same ustawienia DNS a roundcube sie normalnie wlacza


Na wszystkie nowo skonfigurowane skrzynki e-mail w Kimsufi maile przychodza ale nie WYCHODZA. Nie dochodza nigdzie pomimo, ze widnieja jako wyslane


Co robic? - Prosze o porady! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

1-primo - don't panic! ;-)

2-secundo - wróć i zacznij od początku.

Nie wiem jak to jest w Plesku ale popatrz na konfigurację postfix'a zwracając szczególną uwagę na host z jakiego ma wychodzić mail. Może również zależy od tego na jaką skrzynkę wysyłasz dane mail'e, hm? Zobacz co pokazuje http://mail-tester.com/ - może powinieneś ustawić jakieś klucze dkim albo adres jest gdzieś zblacklistowany.

3-trieto - nie mam pojęcia jak to wygląda w panelu kimsufi bo nie korzystam z ich serwerów jako primary NS, ale ewidentnie problem leży w ustawieniu domeny na jakich NS'ach ma leżeć (http://check.dns.pl/). Z poziomu panelu kimsufi zerknij nie na konfigurację rekordów domeny a na serwery DNS na jakich leżą (nawet zaawansowana/ręczna konfiguracja rekordów odrzuca wpisy NS) i tam je zmień na właściwe - usuń te: dns110.ovh.net, ns110.ovh.net - tak przynajmniej się to robiło w OVH managerv3.

I na przyszłość dobra rada - jak już posiadasz kilkanaście domen to wybierz jakieś ludzkie rozwiązanie do zarządzania nimi - kup sobie gdzieś VPS'a i postaw na nim primary NS i ew. korzystaj ze slave'a w OVH/kimsufi.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Z DNS'ami już chyba ogarnąłem.

 

W OVH mi poradzili by nie używać tych łączących się bezpośrednio z Kimsufi a zostawić ich domyślne DNS a rekord A zmienić tylko na IP serwa w Kimsufi.

 

Faktycznie - działa.

 

Co do maila wysyłanego z office [at] sagitari.uk

http://www.mail-tester.com/web-O7Iykr

 

Czyli jednak chyba maile dochodzą... :)

 

Swoją drogą świetne narzędzie do sprawdzania wiarygodności maila! Dzięki niemu podniosłem swój wynik z -3.3/10 na 5.3/10

 

Nie wiem tylko jak ustawić te klucze DKIM..

 

Dziękuję Ci dobry człowieku :)

 

Edytowano przez gicupl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Hej,

 

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Z DNS'ami już chyba ogarnąłem.

 

W OVH mi poradzili by nie używać tych łączących się bezpośrednio z Kimsufi a zostawić ich domyślne DNS a rekord A zmienić tylko na IP serwa w Kimsufi.

 

Faktycznie - działa.

 

Co do maila wysyłanego z office [at] sagitari.uk

http://www.mail-tester.com/web-O7Iykr

 

Czyli jednak chyba maile dochodzą... :)

 

Swoją drogą świetne narzędzie do sprawdzania wiarygodności maila! Dzięki niemu podniosłem swój wynik z -3.3/10 na 5.3/10

 

Nie wiem tylko jak ustawić te klucze DKIM..

 

Dziękuję Ci dobry człowieku :)

 

 

Nie ma za co ;-)

Co do kluczy DKIM to pogoogle'uj - np. https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-and-configure-dkim-with-postfix-on-debian-wheezy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×