Skocz do zawartości
AdamJ

Pozycjonowanie strony salonu kosmetycznego

Polecane posty

Witam serdecznie

Nie dawno ruszyła strona salonu kosmetycznego mojej żony i zastanawiam się, jak można by zwiększyć na niej ruch. Oczywiście pomyślałem o katalogach firm, ale z tego co się dowiadywałem, na niektóre Google dość "źle patrzy". Czy kupienie gotowych linków i umieszczenie na wskazanych miejscach wpisów z jakimiś słowami kluczowymi, pomoże w "wypromowaniu" strony w wyszukiwarce?

Edytowano przez AdamJ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od słów kluczowych jakie wybrałeś dla salonu. Jeśli jest to "salon kosmetyczny + mała miejscowość" to pewnie kilka dobrych katalogów i wpisów załatwi sprawę, jeśli jest to jakieś większe miasto to wiadomo, że tych linków trzeba "zrobić" więcej. Pamiętaj o optymalizacji strony. W tym temacie świetnie sprawdzi się również Facebook i np. Instagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co autor tematu rozumie pod pojęciem kupowania linków. Jeśli chodzi autorowi np. również o systemy wymiany linków, to do tego trzeba podchodzić ostrożnie. Google jakiś czas temu pokarało kilka popularnych w naszym kraju systemów wymiany linków. Jak wyżej, jeśli jest to małe 50 tys. miasto, to dodanie strony do dobrych katalogów da dobry efekt. Jeśli jest to np. Warszawa to roboty jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak, znalazłem w sieci sklep, oferujący sprzedaż pakietów linków takich powiedźmy tematycznych, ale że sam kiepsko się na tym znam, wolałem się upewnić, czy jest sens z tego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AdamJ jak coś pisz do mnie na PRIV :) ewentualnie GG z http://lawok.com.pl

Pomogę Ci chętnie, mam już w tym zakresie doświadczenie od 2005 roku. Jeśli chcesz podnieść regionalnie ;) to pakiet linków zupełnie wystarczy. Jeszcze tylko jaki to region, bo jak mówisz o warszawie, to warto dodać dzielnice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak, znalazłem w sieci sklep, oferujący sprzedaż pakietów linków takich powiedźmy tematycznych, ale że sam kiepsko się na tym znam, wolałem się upewnić, czy jest sens z tego korzystać.

 

 

Jak nie masz pojęcia o pozycjonowaniu, to lepiej sam się za to nie bierz, bo możesz sobie tylko zaszkodzić. Najlepiej zrobisz jak zlecisz to agenci lub poszukasz wolnego strzelca na forach o pozycjonowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnichu :) jak coś mogę mu pomóc, jak początki zna itp i chce ryzykować to kurs zawsze może zrobić ale jak nie zamierza potem kasy wydawać na nowe domeny, może zlecić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katalogi to tylko te topowe, typu onet czy WP plus katalogi firm. SEOkatalogi sobie odpuść. Jak masz telefon stacjonarny w salonie to wrzuć numer na stronę (oczywiste) oraz do opisów w katalogach (mniej oczywiste ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam skupić się na optymalizacji strony.

Kilka linków w katalogach raczej nie powinno zaszkodzić.

 

Zwróć koniecznie uwagę, że poza optymalizacją pod wyszukiwarkę,

ważne, żeby storna była zoptymalizowana pod człowieka i żeby zawierała wartościowe, unikatowe treści,

zoptymalizowane pod kątem konwersji, czyli przekształcania użytkowników strony w Klientów.

 

Możesz przetestować swoją stronę bezpłatnie np. tym narzędziem do analizy strony.

Poza wskazówkami optymalizacyjnymi w dziale "Analiza semantyczna" znajdziesz sporo

inspiracji na temat kształtowania treści na stronie.

 

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja strony to pierwszy krok w drodze do wysokich pozycji w wyszukiwarkach. Tak jak kolega powyżej, najpierw trzeba wykonać audyt strony. Mogą to być właśnie takie narzędzia online jak np. seoptimer lub ten powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×