Skocz do zawartości
Miłosz

Ah te banki..

Polecane posty

nie rozumiem tylko dlaczego sprawca ujawnia takie zajścia,

przecież jeśli np. jest to bank opiera się na działalności internetowej to podanie jego nazwy równa się z upadkiem marki.

A co za tym idzie jest to najwyższa stawka, a więc i kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po paru dniach dotarła do nas także anonimowa groźba sugerująca możliwość wydania zlecenia na autora artykułu w przypadku jego publikacji.

 

 

Ciekawie się robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nawet ciekawsze informacje niż nowości jakie Apple dziś ogłosił, może dlatego iż wydaje mi się że jestem klientem tego banku.

 

Opisany system bankowy również mi coś przypomina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

razor402.jpg

DOMAIN NAME:           plusdank24.pl
registrant type:       individual
nameservers:           ns1.nazwa.pl. [85.128.128.10]
                       ns2.nazwa.pl. [85.128.129.10]
                       ns3.nazwa.pl. [185.36.168.115]
created:               2015.02.17 19:53:10
last modified:         2015.02.17 19:53:11
renewal date:          2016.02.17 19:53:10

Żenada na najwyższym możliwym w świecie IT poziomie.

Mało brakowało, a gościu napisałby do redaktorów portalu Z3S, że on i cała jego rodzina

korzystała z pracowniczych kuponów Sodexo w stołówce siedziby firmy.

Osobiście mam nadzieję, że żyjemy w przyzwoitym kraju i stanie się to co stać się powinno - tj. KNF zabierze im licencję.

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Celem potwierdzenia tego co napisał powyżej @beliq - czy chodzi o ten plusbank który jest sygnowany logiem sieci komórkowej Plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ciekawe czy domenę też opłacił wykorzystując jakieś konto z tego banku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

uuu chyba przechodzą jakiś audyt, bo Niebezpiecznik rano pisał, że serwery nie działały, a teraz jest przekierowanie na zaślepkę w home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy banki nie powinny przypadkiem spełniać jakiś standardów dot. bezpieczeństwa?

 

Powinny, ale jak widać od teorii do praktyki czasem długa droga. To już nawet nie chodzi o ew. konsekwencje jakie może wyciągnąć KNF, tylko o spadek zaufania klientów do takiej instytucji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

 

Usunięte.

Zapewne chodzi o to:

Na deser chcieliśmy poinformować, że w sieci ciągle, kilka miesięcy po włamaniu, są publicznie dostępne dwa serwery należące najwyraźniej do firmy, która jest autorem witryny WWW Plus Banku, przeznaczone do prac nad tą witryną. Na serwerach tych można znaleźć zarówno kopię produkcyjną strony (obecnie wyświetlającą komunikat o błędzie wraz z loginem i hasłem do bazy danych) oraz wersję deweloperską. Gratulujemy.
screen-580x235.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Jestem ciekaw, dlaczego system bankowy oparli na CodeIgniterze. Przecie to się samo prosiło o włam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, dlaczego system bankowy oparli na CodeIgniterze. Przecie to się samo prosiło o włam... ;)

 

Chyba tylko samą stronę. Tak czy siak, jak coś pluje błędami na produkcji to o "programistach" dobrego słowa powiedzieć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dane latają po sieci, są prawdziwe, potwierdzone przez wiele poszkodowanych osób. Nawet jeśli nie wykradł pieniędzy, to wykradł sporą ilość danych, które same w sobie również stanowią niemałe pieniądze jeśli wie się komu je sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×