Skocz do zawartości
TomaszCh

Panel zarządzania VPSem (graficzny)

Polecane posty

Witam serdecznie!

 

Od dłuższego czasu testuję, przeglądam, sprawdzam panele do zarządzania moją maszyną i jestem w kropce. Instalowałem Vestę, Webmina,ISPConfig i wiele innych. Szukam jakiejś nowości wśród panelów do zarządzania VPSem, oczywiście - nie potrzebuję zarządzania kontami klienckimi, etc. Również, zależy mi na wyglądzie takiego panelu. Przejrzałem kilka tematów na tym forum, z ostatniego roku, które wypozycjonowane w google były i nic ciekawego nie znalazłem.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czym chcesz zarządzać? Ogólnie, nie ma dobrych paneli, są tylko mniej i bardziej uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czym chcesz zarządzać? Ogólnie, nie ma dobrych paneli, są tylko mniej i bardziej uciążliwe.

 

Serwer FTP, domena, subdomeny, bazy danych - podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też byłem za panelami wszelakimi. Na obecną chwilę z nich zrezygnowałem - nie czuje potrzeby i pociągu do nich. Szybciej czegoś się nauczysz jeżeli zaczniesz korzystać z konsoli ;)

 

Jednak, gdybyś miał problem z korzystaniem z konsoli no to Virtualmin + Webmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też byłem za panelami wszelakimi. Na obecną chwilę z nich zrezygnowałem - nie czuje potrzeby i pociągu do nich. Szybciej czegoś się nauczysz jeżeli zaczniesz korzystać z konsoli ;)

 

Jednak, gdybyś miał problem z korzystaniem z konsoli no to Virtualmin + Webmin.

 

Byłbym z siebie dumny, gdybym potrafił aż tak obsługiwać wszystko z konsoli. Krową nie jestem i stać w miejscu nie będę - człowiek uczy się całe życię, a więc czemu by nie spróbować? I z konsoli po prostu można zarządzać domenami, subdomenami, FTP bez większych problemów? Są jakieś z tym związane poradniki, mogą być w języku angielskim - jeżeli tylko takie są. :) Jakbyś podesłał link do czegoś sprawdzonego, to napewno bym ten temat zbadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Byłbym z siebie dumny, gdybym potrafił aż tak obsługiwać wszystko z konsoli. Krową nie jestem i stać w miejscu nie będę - człowiek uczy się całe życię, a więc czemu by nie spróbować? I z konsoli po prostu można zarządzać domenami, subdomenami, FTP bez większych problemów? Są jakieś z tym związane poradniki, mogą być w języku angielskim - jeżeli tylko takie są. :) Jakbyś podesłał link do czegoś sprawdzonego, to napewno bym ten temat zbadał.

 

Oczywiście, że można. Uniezależnienie się od panelu pozwoli Ci na wygodną instalację nginksa wraz z php-fpm i konfigurację pod siebie. Poczytaj o tym na howtoforge, to powinno starczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×