Skocz do zawartości
gooctwb

Czy znajdę coś co spełni moje oczekiwania? Load Balancing

Polecane posty

MyDevil odradzę Ci tutaj z prostego powodu. Mówisz o wyszukiwarce na Wordpressie dla dużej ilości użytkowników. MyDevil z oczywistych względów limituje ilość procesów PHP i jest to dobra praktyka, ale w Twoim przypadku zabraknie Ci tego zasobu przy 10% ruchu o którym piszesz. Spróbuj zenbox. Jeżeli masz serwis, który zmonetyzujesz, to w momencie gdy zenbox zacznie się robić niewiarygodnie drogi, kupisz serwer z administracją i będziesz miał zapas na jakiś czas.

 

Wracając do load balancingu to raczej nie jest rozwiązanie zapewniające HA, bo load balancing zwiększa tylko ruch jaki możesz obsłużyć. Tobie raczej chodzi o Fail Over, czyli w przypadku awarii usługi następny serwer/DC przejmuje zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyDevil odradzę Ci tutaj z prostego powodu. Mówisz o wyszukiwarce na Wordpressie dla dużej ilości użytkowników. MyDevil z oczywistych względów limituje ilość procesów PHP i jest to dobra praktyka, ale w Twoim przypadku zabraknie Ci tego zasobu przy 10% ruchu o którym piszesz. Spróbuj zenbox. Jeżeli masz serwis, który zmonetyzujesz, to w momencie gdy zenbox zacznie się robić niewiarygodnie drogi, kupisz serwer z administracją i będziesz miał zapas na jakiś czas.

 

Wracając do load balancingu to raczej nie jest rozwiązanie zapewniające HA, bo load balancing zwiększa tylko ruch jaki możesz obsłużyć. Tobie raczej chodzi o Fail Over, czyli w przypadku awarii usługi następny serwer/DC przejmuje zadanie.

 

 

Sphinx powinien załatwić sprawę, a MyDevil nie robi sobie problemów z jego instalacją. Limit interpretatorów PHP występuje prawie wszędzie, apache2 na czele z php ma coś koło 3-4 interpretatorów, a jakoś wystarcza. Zresztą, na pewno portal nie sprowadza się do bezustannego wyszukiwania interesującego artykułu, pod to bardziej się nadaje Google, które dokładniej wyszukuje coś takiego. Nietrafna opinia, Misiek. ;)

 

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sphinx powinien załatwić sprawę, a MyDevil nie robi sobie problemów z jego instalacją. Limit interpretatorów PHP występuje prawie wszędzie, apache2 na czele z php ma coś koło 3-4 interpretatorów, a jakoś wystarcza. Zresztą, na pewno portal nie sprowadza się do bezustannego wyszukiwania interesującego artykułu, pod to bardziej się nadaje Google, które dokładniej wyszukuje coś takiego. Nietrafna opinia, Misiek. ;)

Twoim zdaniem nietrafna, ale spróbuję się obronić.

 

Zostaję przy swoim, bo:

chciałbym aby nie wysiadła gdy w tym samym czasie będzie tam wyszukiwać +/- 2 000 lub więcej użytkowników dodatkowo jest moduł komentarzy, który również wykorzystuje bazę

2000 użytkowników, to nawet jeśli 1 wyszukiwanie zajmuje 0.01s to mamy nadal tylko/aż 100req/s dla jednego procesu, więc potrzebujemy ich 20. Najwyższy pakiet MD ma ich 15. Prosta kalkulacja, a 0.01s to raczej marzenie jeżeli będzie tam WP. Zenbox ma marketing, który też trochę ogłupia, ale skoro się reklamują to trzeba korzystać.

 

Do tego dochodzi jedna rzecz:

PS. Będą tam również umieszczane przez użytkowników zdjęcia ( max 40 dla jednego usera z limitem 1 mb na zdjęcie ) - ale jakoś nie obstawiam żeby każdy spośród tych 10 000 użytkowników wrzucił 40 zdjęć

W MD masz konkretny limit dyskowy, a w zenbox'ie martwisz się mniej, bo masz "nielimitowane" miejsce.

 

Wiem, że jest dużo ludzi zakochanych w MD i będą go bronić do końca swoich dni, ale po prostu są pewne zastosowania, gdzie limity się pokażą i tyle. Mam tam konto, używam do różnych rzeczy i usługa jest na wysokim poziomie, tylko tutaj w żadnej teoretycznie określonej sytuacji - nie spełnia założeń.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej niewiele wiem o tym projekcie, ale nie zaszkodzi skorzystać z Zenboksa. Nawet wcale nie pisałem, że jest taki zły. MyDevil nada się początek i wraz z rozwojem również. I wątpię, że na dzień dobry, przez dłuższy czas, od razu będzie 2 tys. bezustannie aktywnych użytkowników w ciągu sekundy, co będą wysyłać żądania do wyszukiwarki, celem uzyskania wyników. To przecież absurd. ;)

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Misiek08 czyli na początek najlepszy jest zenbox ? a jakieś inne ewentualne alternatywy mógłbyś polecić czy nie bardzo ?

 

Witam

 

Parametry jakich oczekujesz w stosunku do zapotrzebowania to tz "pikuś". Praktycznie usługa dedykowana bez problemu obsłuży twój projekt. Całość oparta jest o autoskaler więc nie zabraknie tobie mocy i nie poniesiesz dodatkowych kosztów gdy będziesz jej potrzebował. Masz pytania pisz na tom@sixwishlist.com

 

Miłego wieczoru.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w zenbox'ie martwisz się mniej, bo masz "nielimitowane" miejsce.

 

Ile ma ten no limit? 1000 TB wystarczy?

 

Przecież masz świadomość, że nie istnieje nic co nie ma limitu. Nawet wszechświat ma swój kraniec, tylko trudno nam pojąc jaka to odległość. Lepiej wziąć serwer z określonym limitem, bo nielimitowanych ofertach zawsze jest "gwiazdka", która prowadzi do regulaminu.

 

Ta zasada dotyczy wszystkich nielimitowanych ofert, nie mam tu na myśli konkretnej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Przecież masz świadomość, że nie istnieje nic co nie ma limitu. Nawet wszechświat ma swój kraniec, tylko trudno nam pojąc jaka to odległość.

Nieprawda, nie zgadzam się, protestuję :) Ludzka głupota oraz naiwność nie mają jakichkolwiek limitów, nawet Einstein był tego w 120% pewien bo co do wszechświata to pewności już nie miał :)

 

Lepiej wziąć serwer z określonym limitem, bo nielimitowanych ofertach zawsze jest "gwiazdka", która prowadzi do regulaminu.

W tym miejscu się zgadzam całkowicie. Jeżeli w ofercie mam napisane że mam tyle i tyle miejsca, tyle transferu i tyle mocy proca/ram to wiem za co płacę i wiem ile mogę wykorzystać. Przy ofertach bez limitów zaczynają się dziwne odnośniki, jakieś tajne regulaminy, dziwne formułki etc. Pół biedy jeżeli klient jest raczej ogarnięty w temacie i będzie mógł sobie na podstawie podanych danych wyliczyć ile może wykorzystać zasobów, nie są mu obce pojęcia przepustowości łącza etc. Ale jeżeli mamy do czynienia z klientem który chce kupić usługę (nie mówię że za grosze czy za 5 PLN hosting dedykowany) i ma ona działać stabilnie i bez stresu dla klienta to istnieje ryzyko że klient wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle. Dadzą mu coś bez limitów to będzie pakował coraz więcej danych, łącze będzie coraz bardziej wysysane i tak do momentu kiedy podziękują. Oczywiście nawet jak firma w regulaminie wyraźnie podkreśli że te nielimity są jednak limitami w pewnych sytuacjach to klient nie będzie czaił o co biega. Punkt regulaminu dotyczący ograniczenia dla klienta jeżeli wykorzystywana przezeń usługa zużywa za dużo zasobów albo działa na szkodę klienta niewiele takiemu powie. On się nie zna, płaci i chce żeby mu działało. Nawet jeżeli przeczyta w/w punkt to nie będzie w stanie ocenić na ile może sobie pozwolić bo się na tym nie zna. Osoba bardziej ogarnięta poszuka informacji odnośnie DC, łącza, maszyn etc. Klient który się na tym nie zna nie będzie w stanie wyliczyć co i jak. A później płacz i zgrzytanie zębami i szukanie innego hostingu. I absolutnie nie chodzi tutaj o mój podatek od głupoty - jeżeli mamy do czynienia z klientem który płaci większe pieniądze za usługę, ma w ofercie nielimitowane zasoby, popatrzy na gwiazdkę i dojdzie co one oznaczają to zwyczajnie nie będzie wiedział ile może wykorzystać bo się na tym nie zna. W takiej sytuacji podatek oczywiście po przejściu do innej firmy się nie należy.

Wniosek z tego jest prosty - brać usługi gdzie są określone limity zasobów. Wtedy wiem na ile mogę sobie pozwolić i wiem że nagle nie dostanę maila że wysysam za mocno łącze czy wpakowałem 150TB danyc i nie ma miejsca na maszynie na innych klientów.

Wałkowanie tego tematu to niestety syzyfowa robota, niemniej trzeba ludzi uświadamiać. Nie każdy musi się na tym przecież znać. A jak ktoś zwyczajnie skąpi kasiory to wiadomo co i jak :)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@OneDistrict a co jeszcze chciałbyś wiedzieć nt. projektu jeśli pomogłoby Ci to rozwiać wątpliwości?

 

@SiXwishlist raczej potrzebuję czegoś w Polsce, poza tym nie widzę w ogóle cen na stronie

 

@Misiek co więc możesz polecić?

Edytowano przez gooctwb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że mój głos nie zostanie odebrany jako w pełni obiektywny, ale z całą pewnością mogę Ci polecić zenbox.

Jeśli tylko wykażesz się odrobiną dobrej woli i chęci współpracy z ekipą IT zenbox w zakresie konfiguracji Twojego bloga na WP,

będzie on działał jak złoto nie tylko przy 10, ale i 50K UU czy więcej. Cholernie pakowne/skalowalne są te konta.

Sugeruję tylko skonsultować z nimi aktualne fair usage policy w zakresie hostingu zdjęć.

Nie wypowiadam się o innych firmach jakie tu padły, bo ich po prostu nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Panu na stabilnej usłudze + Web Application Firewall w bardzo niskiej cenie, sugerujemy kontakt na livechat na http://BlazingFast.io - uptime 99.99 SLA, od bardzo długiego czasu nie zanotowaliśmy nawet jednego skutecznego ataku na warstwę 7 na nasz hosting, mimo mocnych prób. Chronimy Pana usługę gwarantowanym 700Gbps, u nas no-limit znaczy nolimit dla każdego normalnego użytkownika. Jeżeli twoja witryna internetowa zje 60TB bez streamingu, z przyjemnością mogę poinformować, że nikt nie zwróci nawet na Pana uwagi. Mamy o wiele trudniejszych klientów. :). W przypadku streamingu - zawsze można się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z blazinghost, ale po kontakcie z nimi odebrałem niesamowicie pozytywny powiew hostingu. Przynajmniej osoba na supporcie nie musi się kogoś pytać co chwile o każdą rzecz, tylko rzeczowo odpowiada na pytania i jest komunikatywna.

Nadal polecę Ci start w zenbox'ie, a potem już raczej wskoczysz na serwery. Firma stawia na chmurki, więc jest skalowalna - tego potrzebujesz. Ceny są trochę wysokie, ale o ile limity oczywiście są (dlatego ująłem słowo "nielimitowane" w cudzysłowie) to mają po pierwsze pojęcie co to WP, bo podjęli się już wielu stron na tym systemie, a po drugie dbają o klientów, bo nadal budują markę, a nie olewają jak home, czy nazwa.

MyDevil też mógłbyś spróbować, ale mówisz o takim ruchu, który im się może nie spdobać lub zwyczajnie skończą Ci się zasoby.

Skontaktuj się z zenbox, jak oni nie będą pewni to wtedy Sixwishlist, a jak nie to zostaje MyDevil.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hosting pod blog to zenbox w tej chwili jest chyba najleszy. Wielu znanych bogerów przeszło do nich, a to już jest pewna rekomendacja. Ceny nie są najniższe, ale mają "szytą na miarę" oferte pod blogerów.

Edytowano przez Mnichu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×