Skocz do zawartości
Gość mpm1122

[dedykowane/VPS] Serwer plików

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam,

 

Zaczynam pracę nad małym projektem, ale już teraz widzę, że to nie będzie lekkie. Nie chcę wdawać się w szczegóły, ponieważ niedługo napiszę o swoim projekcie w innym temacie ^_^

 

Poszukuję serwerów pod "pakiety". Rozmiary paczek są różne, niektóre ważą po 50 MB, a inne po 1 GB. Ostatecznie będzie 2739 paczek, szacunkowy rozmiar 0,5 TB, ruch przewiduję spory, sądzę, że dziennie zostanie pobranych 700-1000 razy dziennie, co daje w przybliżeniu 140 GB transferu na dzień :huh:

 

Mój budżet to do 1024 zł na rok brutto.

 

Drugą moją prośbą jest jakiś program na Debiana, który by umożliwił mi monitorowanie zasobów serwera i sieci (transfer i przepustowość) i późniejszy ich eksport.

Niestety, ale ekspertem od tych spraw nie jestem, więc jak gdzieś popełniłem błąd to przepraszam i proszę o poprawienie :)

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile zajmiesz miejsca na dysku tymi pakietami? Sugerowałbym jakąś chmurę. Może Scaleway, które nie liczy transferu, albo e24cloud, gdzie za GB ruchu płacisz 1gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Dokładny rozmiar poznam dopiero w momencie, kiedy skończę ostatni pakiet, ale na pewno nie mniej niż 300 GB i nie więcej niż 500 GB Jak wrócę to na spokojnie przejrzę twoją propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RunAbove zaczyna oferować "pamięci przenośne" o dowolnym rozmiarze, które możesz podpiąć do ich maszyn. Taka alternatywa dla storage w chmurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę prywatnie zaoferować Ci to w oparciu o Scaleway i ew. dodatkowe rozwiązania, które odciążą jako CDN główny storage. Zapraszam na PW.

 

Gdyby ktoś potrzebował podobnego rozwiązania to wszystko zamknie się w 700-800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Jak chcesz to mogę prywatnie zaoferować Ci to w oparciu o Scaleway i ew. dodatkowe rozwiązania, które odciążą jako CDN główny storage. Zapraszam na PW.

 

Gdyby ktoś potrzebował podobnego rozwiązania to wszystko zamknie się w 700-800 zł

 

Przeliczę na spokojnie ile by to dokładnie zajmowało i prześlę ci szczegóły na pw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×