Skocz do zawartości
Tpk-Games

Spam po zmianie usługodawcy?

Polecane posty

Siema. Ostatnio jak wiecie lub też nie przeniosłem się do hekko. Tak jak na starym hostingu - również i tu utworzyłem dwie skrzynki e-mail. Wcześniej również zdarzał mi się spam ale ustąpiło to gdy zamiast @ zacząłem pisać po prostu MAŁPA (poprzedni znak bardzo łatwo wyłapywały boty). Jednakże na hekko od razu po utworzeniu w panelu DA skrzynki i wejściu na nią ukazała mi się fala spamu.

Zresztą większość wiadomości ma ten sam tytuł - więc nw czy hekko sprzedaje listy mailingowe kont swoich klientów?

 

post-31765-0-22863400-1433255462_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w panelu DirectAdmin czy w ustawieniach spamassassina możesz aktywować przenoszenie spamu do folderu spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą większość wiadomości ma ten sam tytuł - więc nw czy hekko sprzedaje listy mailingowe kont swoich klientów?

 

 

Proszę o nie stawianie bezpodstawnie takich podejrzeń.To nie jest darmowy hosting.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie jest to nawet podejrzenie lecz moje wysnute wnioski - ale skoro okazały się nieprawdą to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też to dostaje to samo na interia.pl więc co oni też sprzedali baze do spamu?

Widocznie gdzieś masz subskrybcje,i lecą z tobą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

 

Proszę o nie stawianie bezpodstawnie takich podejrzeń.To nie jest darmowy hosting.

 

A wy znowu... Gdyby nie dał pytajnika na 100% wyjechalibyście z jakimś paragrafem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 

Proszę o nie stawianie bezpodstawnie takich podejrzeń.To nie jest darmowy hosting.

Czuję się urażony tą opinią.

Jak zwykle - każdy darmowy hosting musi pewnie według was sprzedawać baze maili userów, jest to oczywiście nie prawda i raczej wynika to z waszej batalii o każdego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję się urażony tą opinią.

Jak zwykle - każdy darmowy hosting musi pewnie według was sprzedawać baze maili userów, jest to oczywiście nie prawda i raczej wynika to z waszej batalii o każdego klienta.

 

Raczej to wynika z doświadczenia, podpowiadającemu mu, że zazwyczaj darmowy hosting jest nierentowny, bo jeśli nienastawiony na marketing to na co innego? Baza mailingowa to dobra kasa, a więc i dobry sposób na zmonetyzowanie na czegoś, co prowadzisz nonprofit...

 

Obstawiam, że jeśli przestaniesz siedzieć na garnuszku mamusi lub uświadomisz sobie, że prowadzenie takiego hostingu w żadnym celu, mając przy tym mocno ograniczony budżet, to zamkniesz te swoje 1free. Pamiętaj, że ta opinia nie była bezpośrednia skierowana do Ciebie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej to wynika z doświadczenia, podpowiadającemu mu, że zazwyczaj darmowy hosting jest nierentowny, bo jeśli nienastawiony na marketing to na co innego? Baza mailingowa to dobra kasa, a więc i dobry sposób na zmonetyzowanie na czegoś, co prowadzisz nonprofit...

 

 

Nie możesz mierzyć wszystkich jedną miarą, to tak jakby powiedzieć, że wszyscy ludzie po zawodówce to matoły, co jest oczywistą nieprawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie możesz mierzyć wszystkich jedną miarą, to tak jakby powiedzieć, że wszyscy ludzie po zawodówce to matoły, co jest oczywistą nieprawdą.

 

 

Pamiętaj, że ta opinia nie była bezpośrednia skierowana do Ciebie. ;)

 

Z powyższego wynika, że nie mierzę wszystkich jedną miarą. Po prostu Hekko mogło mieć takie doświadczenia/wrażenie, czy kierować się tym. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Mylisz się OneDistrict, nawet jeżeli przestanę siedzieć na "garnuszku mamusi" to będę się tym zajmować. Zajmowanie się hostingiem do tego darmowym to rozwijanie umiejętności i nie tylko. To poszerzanie kontaktów i o wiele więcej. :)
Nie znasz mnie, nie przeżyłeś mojego życia i moich problemów - jednocześnie upewniam Cię, że ten projekt to jeden z tych, który planuje rozwijać w dobrym kierunku i nie sprzedawać czyichś personali jak Judasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no pisałem ogólnie, tak by ludzie wiedzieli, nie było to do Ciebie ... ;)

 

Ale ja mówię o opinii Hekko. ;>

 

Mylisz się OneDistrict, nawet jeżeli przestanę siedzieć na "garnuszku mamusi" to będę się tym zajmować. Zajmowanie się hostingiem do tego darmowym to rozwijanie umiejętności i nie tylko. To poszerzanie kontaktów i o wiele więcej. :)

Nie znasz mnie, nie przeżyłeś mojego życia i moich problemów - jednocześnie upewniam Cię, że ten projekt to jeden z tych, który planuje rozwijać w dobrym kierunku i nie sprzedawać czyichś personali jak Judasz.

 

Ne znam cię, więc nie wiem, jakie są twoje prawdziwe intencje. Każdy jakieś swoje ukrywa w tym zarodku, ale jeśli nawet czujesz się zobligowany do poszanowania dla prywatności danych, które są podawane przez 'klientów', to w porządku. Myślę, że to w porządku wobec innych, ale nie wiem czy wobec Ciebie - to kosztuje niemałe pieniądze, zarówno serwer, jak i cały twój czas, który angażujesz w ten projekt. A uwierz mi, ludzie potrafią być cholernie niewdzięczni i na pewno znalazł/znajdzie się ktoś, kto będzie gotów poniżyć coś, co jest za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Po csdc.pl i wpadkach z idel.pl wole się "ustabilizować" przy czymś co zapewni mi o wiele więcej warunków do nabywania doświadczenia - człowiek przecież uczy się całe życie. :)
Oferuję coś za darmo ze względu na to, że czasem nie chce mi się płacić za hosting - powiedzmy serwery gier by testować pluginy, więc stawiam lokalnie, płacąc tylko za swoje łączę. Tu płacę swoim czasem poświęcanym przy rozwoju tego hostingu. Myślę, że za jakiś czas dorównam do czołówki wolę jednak pracować w skupieniu nad tym i wiedzieć, że mi to coś da. :)

Ochrona danych jest dla mnie tym bardziej ważna, że chociażby chcę wprowadzić w przyszłym czasie domeny a tam są potrzebne PESELe i inne wrażliwe dane.

Właśnie dlatego poczułem się urażony jako właściciel darmowego serwisu hostingowego, że ktoś z firmy hekko nie robi czasem researchu w poszukiwaniu danych o tym hostingu, nie rozmawiają bezpośrednio z właścicielami tylko metodą domysłów i plotek wolą oczernić. Wiem, że nie mówił konkretnie o mnie ale jest wiele więcej darmowych polskich hostingów tyle, że ja uznałem, iż warto stanąć w ich obronie.

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tomek, nie wychylaj się przed szereg :)

Akurat tutaj doskonale rozumiem tok jakim posłużył się Hekko.pl. Powiedzmy sobie wprost - jest spora (nie mówię że większość) ilość darmowych hostingów których tak zwani właściciele mają podejście do ochrony danych wrażliwych mniej więcej takie: "a c*uj z tym..".

Nikt nie pisał tego ani bezpośrednio o Tobie ani w jakiś zakamuflowanych aluzjach - po prostu przedstawiono faktyczny stan rzeczy bez wskazywania paluchem na kogokolwiek.

Piszesz że chciałbyś się ustabilizować etc. Piękne słowa, pomysł dobry ale takimi akcjami "ja was obronię" raczej sobie nie pomagasz, tylko wręcz szkodzisz. I doskonale wiesz że nie piszę tego złośliwie bo dobrze Ci życzę :)

 

to tak jakby powiedzieć, że wszyscy ludzie po zawodówce to matoły, co jest oczywistą nieprawdą.

Po zawodówce nie, ale 3/4 tego co wychodzi dziś spod skrzydeł UG to zwykli debile. Gdzie te czasy kiedy skończenie uniwersytetu, ba, możliwość uczęszczania na tenże oznaczało że się ma potencjał i nie jest się pustym młotkiem.

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie wychylaj się przed szereg :)

Akurat tutaj doskonale rozumiem tok jakim posłużył się Hekko.pl. Powiedzmy sobie wprost - jest spora (nie mówię że większość) ilość darmowych hostingów których tak zwani właściciele mają podejście do ochrony danych wrażliwych mniej więcej takie: "a c*uj z tym..".

Nikt nie pisał tego ani bezpośrednio o Tobie ani w jakiś zakamuflowanych aluzjach - po prostu przedstawiono faktyczny stan rzeczy bez wskazywania paluchem na kogokolwiek.

Piszesz że chciałbyś się ustabilizować etc. Piękne słowa, pomysł d, obry ale takimi akcjami "ja was obronię" raczej sobie nie pomagasz, tylko wręcz szkodzisz. I doskonale wiesz że nie piszę tego złośliwie bo dobrze Ci życzę :)

Po zawodówce nie, ale 3/4 tego co wychodzi dziś spod skrzydeł UG to zwykli debile. Gdzie te czasy kiedy skończenie uniwersytetu, ba, możliwość uczęszczania na tenże oznaczało że się ma potencjał i nie jest się pustym młotkiem.

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać :)

 

Nie no, bardzo fajnie, że uwolniłeś swoje myśli, bo nie powinno się ich zduszać w zarodku przez to, że jest się piętnowanym za to. Dokładnie ująłeś to, co chciałem ująć; to jest stan faktycznych 'większości hostingów' (podkreślam), atak mógł nie uwzględniać po prostu 1Free. Ja również widziałem sporo projektów, które były prowadzone przez pasjonatów, dążacych do szerzenia ideii pomagania ludziom, kwestia: czy to im się uda. Ja nie siedzę tutaj, by najeżdżać na inicjatywy, a Tomka zdecydowanie szanuję i dopinguję w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Ci co prowadzą darmowe hostingi mają w większości wylane na to forum, bo wiedzą, że albo ktoś ich skrytykuje albo będą piętnowani za przeszłość. Przeszedłem i to i to, ale mimo wszystko kontynuuje prace, nie zawaham się kiedyś, kiedy przyjdzie mi opuścić te forum bądź zamknąć projekt (czego nie chcę robić) - powiedzieć - no, odwaliłem kawał dobrej roboty. Motywuje mnie to, że są tu ludzie, którzy jednak skłonni są mnie poprzeć oraz ten hejt, który administracja, moderacja i inne anonimki na mnie zwieszają.
Wracając do wychodzenia przed szereg - jeżeli ktoś nie powie prawdy na tym forum - zrobię to ja, nawet jeżeli poniosę konsekwencje w postaci fali hejtu lub utraty kilku / kilkunastu klientów. Będzie mi tego szkoda, prawda, lecz mimo młodego wieku, życie mnie nauczyło, żeby wstawać za każdym razem gdy się upadnie.

Nie jestem jakimś specem ale robię to co kocham. Tak samo z muzyką, gdzie także spotkałem się z nieprzychylnymi komentami a teraz większość osób zaczyna dostrzegać mój rozwój ;)
Trochę jeszcze pociągnę wątek życiowy: nauczyciel WOSu po maturze powiedział mi takie coś: Nie ważny jest ten cały wynik, ważne jest to, że w ten sposób sam sprawdziłeś siebie i swoje umiejętności. To samo mam każdego dnia mierząc się z 1free i problemami związanymi chociażby z programowaniem - ale to już wątek na offtopic. Dziękuje Pokuć i OneDistrict za poparcie.

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić bo widze, że dyskusja się już dość rozwineła i bez mojego udziału - jednak nie uważacie, że zrobił się niemały offtop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×