Skocz do zawartości
SchErk

[Dyskusja] BlazingFast.io

Polecane posty

2. Polecam przestudiować firmom o wprowadzenie płatności SMS. Tak serio.

Okrutna prawda jest taka, że SMSy ściągają.. młodszych klientów. Jeśli nie ma żadnych fantazyjnych portfelów, wPLN i smsów to ogranicza ich ilość. To tyle z moich obserwacji.

 

Niektóre firmy po prostu mają inny target, np. firmy lub poważniejszych ludzi opisujących swoje letnie przygody z kotem. To generuje znacznie mniej problemów (są wyjątki, no ale..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okrutna prawda jest taka, że SMSy ściągają.. młodszych klientów. Jeśli nie ma żadnych fantazyjnych portfelów, wPLN i smsów to ogranicza ich ilość. To tyle z moich obserwacji.

 

Niektóre firmy po prostu mają inny target, np. firmy lub poważniejszych ludzi opisujących swoje letnie przygody z kotem. To generuje znacznie mniej problemów (są wyjątki, no ale..)

 

Tak też myślałem, że rozchodzi się o wiek klienta. Lecz nie każdy taki jest, a później szufladkować Ty możesz, a inny nie byłoby nie fer.

 

Można by też wprowadzić aktywację "Wirtualnego Portfela" za np. 100zł przelew. Co pewnie niektórych by zniechęciło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie bawi w płątności SMS na poważnych usługach (kosztujących więcej niz 10 zł) gdyż po prostu jest to nieopłacalne. Prowizje operatorów są horrendalne.

 

Serio jest sens mieć usługi za 200 zł ale płacić 400 zł bo smsy?

 

 

Podzielam zdanie Miłosza, tak łatwiej rodziców po prostu naciągnąć.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że są wyjątki. Ale często nie warto próbować. Sprzedać hosting za powiedzmy 150zł/rok dziesięciu młodocianym gniewnym i się z nimi użerać na BOK..bo hurr durr jego phpbb by przemo modified by JestemKocurXXX21414 z 20 ruskimi pluginami muli/śle spam/cokolwiek - końcowo możesz więcej w nich zainwestować czasu/pieniędzy niż to warte :)

A klienci firmowi raczej czegoś takiego jak wirtualny portfel nie potrzebują. I warto tu chyba powtórzyć starą święta prawdę - im mniej ktoś płaci tym bardziej jest problematyczny.

 

Dlatego nie widzę żadnego sensu w pisaniu jakiejkolwiek firmie "wprowadźcie SMS! nie mam co robić z pieniędzmi na telefonie!", bo gdyby chciały tego same to dawno by je miały.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie bawi w płątności SMS na poważnych usługach (kosztujących więcej niz 10 zł) gdyż po prostu jest to nieopłacalne. Prowizje operatorów są horrendalne.

 

 

To co dla Ciebie nieopłacalne nie oznacza, że dla innych będzie tak samo.

 

Nie ma też się co martwić o prowizje operatorów bo klient się na nie godzi i je pokrywa wysyłając SMS-a - usługodawcę one nie obciążają. Pieniądze, które są od operatorów SMS są takie same jak te wpłacane bezpośrednio na konto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie bawi w płątności SMS na poważnych usługach (kosztujących więcej niz 10 zł) gdyż po prostu jest to nieopłacalne. Prowizje operatorów są horrendalne.

 

Serio jest sens mieć usługi za 200 zł ale płacić 400 zł bo smsy?

 

 

Podzielam zdanie Miłosza, tak łatwiej rodziców po prostu naciągnąć.

 

Serio Ciebie to obchodzi czy ktoś zapłaci 200przelewem czy 400SMSem? Moim zdaniem nie bo to nie Twoje pieniądze wydane. A powtórzę, że jedna osoba nie płaci.

 

Napisałem, że są wyjątki. Ale często nie warto próbować. Sprzedać hosting za powiedzmy 150zł/rok dziesięciu młodocianym gniewnym i się z nimi użerać na BOK..bo hurr durr jego phpbb by przemo modified by JestemKocurXXX21414 z 20 ruskimi pluginami muli/śle spam/cokolwiek - końcowo możesz więcej w nich zainwestować czasu/pieniędzy niż to warte :)

A klienci firmowi raczej czegoś takiego jak wirtualny portfel nie potrzebują. I warto tu chyba powtórzyć starą święta prawdę - im mniej ktoś płaci tym bardziej jest problematyczny.

 

Dlatego nie widzę żadnego sensu w pisaniu jakiejkolwiek firmie "wprowadźcie SMS! nie mam co robić z pieniędzmi na telefonie!", bo gdyby chciały tego same to dawno by je miały.

Nie napisałem "wprowadźcie SMS" tylko, że mogą firmy to przemyśleć i dać opcję np. aktywacji portfela.

 

 

EDIT

Także można zrobić brak wsparcia technicznego jeśli korzysta się z płatności SMS. Wszystko można zrobić. Ale nikomu nic nie narzucam.

Edytowano przez bjN (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wywiązała się tutaj niezła dyskusja, ja również nie rozumiem tego hejtu na wprowadzanie smsów w firmach, jedynym argumentem jest to że to "poważne firmy" oraz prowizje, ale (moim zdaniem) to że klient więcej zapłaci smsem chyba nie powinno aż tak bardzo boleć firmy hostingowej, a właśnie tego klienta, który w taki sposób płaci, skoro chce, to dlaczego tego nie wykorzystać.

 

Można by też wprowadzić aktywację "Wirtualnego Portfela" za np. 100zł przelew. Co pewnie niektórych by zniechęciło ;)

 

Ja byłbym skory za takie coś zapłacić te 100 zł.

 

Co do ściągania młodszych klientów i ich problemów opisywanych na supporcie, przecież usługodawca nie ma obowiązku pomocy w konfiguracji forum/serwera gry/czegokolwiek, a ma zapewniać tylko dobre parametry usługi, także ten punkt też jest naciągany.

Edytowano przez Xxcarbon22xX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden logicznie myślący człowiek NIGDY nie zapłaci za nic SMSem, bo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że przepłaca co najmniej o 2,5x. SMSy to narzędzie dla gimnazjalistów, którzy nie mają żadnego konta bankowego, PayPala ani innych metod płatności, a posiadają telefon i jest to sposób jak naciągnąć, czyli de facto oszukać rodziców tegoż małolata. Na SMSach traci się zawsze, ale część "byznesmenów" na WHT nie widzi problemu jeśli ten tracący jest zbyt głupi lub naiwny, żeby to dostrzec.

 

Żadna poważna firma się w SMSy nie bawi, a to dlatego że liczba abuseów, exploitów, problemów, i jeszcze do tego wysokość opłat bardzo skutecznie odstrasza każdą osobę, która o tym myśli. Wymaganie od firmy realizowania płatności SMSami, żeby Seba z gimby mógł sobie kupić admina za 30 zł naciągając domowy budżet jest zwykłym ździerstwem i naciągactwem, z twojego punktu widzenia, oraz całkowicie niekalkulującymi się kosztami, z punktu widzenia firmy. Nawet jeśli moralnie jesteś dupkiem i nie liczysz się z punktem pierwszym, to na całe szczęście firma kieruje się kosztami i ma lepsze rzeczy do roboty niż pakowanie się w takie bagno.

 

Nie wierzę, że istnieje w Polsce rodzic, który by nie dał małolatowi 10 zł na jego ulubioną grę, ale pogodził się z faktem, że ten sam małolat za jego plecami wyda 25 zł na ten sam cel. Dzieciaki wolą uciekać od dyskusji i się buntować niż rzeczowo wyjaśnić temat.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ściągania młodszych klientów i ich problemów opisywanych na supporcie, przecież usługodawca nie ma obowiązku pomocy w konfiguracji forum/serwera gry/czegokolwiek, a ma zapewniać tylko dobre parametry usługi, także ten punkt też jest naciągany.

Zastanów się nad tym tak poważniej od strony usługodawcy. Serio. Może do paru faktów sam dojdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i z jedną stroną, i z drugą. Rozwiązanie na SMS: http://profitsms.pl/

Jeszcze mniej opłacalne, ale nigdy nie słyszałem, żeby ktoś miał z nimi problemy.

Co w przypadku bycia osobą bez Polskiego obywatelstwa? Regulamin ProfitSMS tego zabrania.

Niepełnoletni? Też odpada, można na rodziców, ale wytłumacz coś starszym, mniej technologicznym pokoleniom, zaraz będzie "olaboga jak to pieniądze w internecie co to za głupoty mnie opowiadasz". Ciężka sprawa.

 

Zastanów się nad tym tak poważniej od strony usługodawcy. Serio. Może do paru faktów sam dojdziesz ;)

No właśnie myślę, szukam i dojść nie mogę :) Nigdy nie oczekiwałem od usługodawcy konfiguracji jakiejś usługi która nie dotyczy bezpośrednio usługi którą od niego dzierżawię. Wyjątkiem była sytuacja w której poprosiłem o pomoc konfiguracji tunelu GRE - zresztą i tak bezskuteczną. Nie rozumiem czemu usługodawca miałby mi pomagać w konfiguracji np. aplikacji typu TeamSpeak, Mumble, Ventrilo, baz danych, forów czy czegokolwiek innego.

Edytowano przez Xxcarbon22xX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Okrutna prawda jest taka, że SMSy ściągają.. młodszych klientów. Jeśli nie ma żadnych fantazyjnych portfelów, wPLN i smsów to ogranicza ich ilość. To tyle z moich obserwacji.

 

Niektóre firmy po prostu mają inny target, np. firmy lub poważniejszych ludzi opisujących swoje letnie przygody z kotem. To generuje znacznie mniej problemów (są wyjątki, no ale..)

 

Napisałem, że są wyjątki. Ale często nie warto próbować. Sprzedać hosting za powiedzmy 150zł/rok dziesięciu młodocianym gniewnym i się z nimi użerać na BOK..bo hurr durr jego phpbb by przemo modified by JestemKocurXXX21414 z 20 ruskimi pluginami muli/śle spam/cokolwiek - końcowo możesz więcej w nich zainwestować czasu/pieniędzy niż to warte :)

A klienci firmowi raczej czegoś takiego jak wirtualny portfel nie potrzebują. I warto tu chyba powtórzyć starą święta prawdę - im mniej ktoś płaci tym bardziej jest problematyczny.

Jak się w dziesiątkach kwestii z Tobą nie zgadzam tak teraz podpisuje się pod powyższymi wypowiedziami.

 

O ile rozumiem portfele zasilane wirtualną walutą (sam korzystam) i tego nie krytykuję w żaden sposób tak już doładowań SMS czy płatności SMS nie trawię za bardzo. Raz jest to wyznacznikiem - w mojej opinii - targetu czyli dzieciarni. Dwa - za każdym razem kiedy widzę jakieś tematu w stylu płatność za VPS czy dedyki SMS to odnoszę wrażenie że piszący je użytkownicy są na poziomie jakże znanego na forum pana BJ - coś tam wiedza, ale nie do końca a w zasadzie to gówno wiedzą i summa summarum stanowią kontent klienta równy domenie .tk czyli ujowy i śmieciowy.

 

I guzik mnie obchodzi że ktoś chce bulić za VPS wartego 50 PLN miesięcznie 150 PLN za pomocą SMS. Kij z tym że firma ma te 50 PLN czyli 100% wartości danej usługi. Dla mnie nadal to jest kosmiczna abstrakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się w dziesiątkach kwestii z Tobą nie zgadzam tak teraz podpisuje się pod powyższymi wypowiedziami.

 

O ile rozumiem portfele zasilane wirtualną walutą (sam korzystam) i tego nie krytykuję w żaden sposób tak już doładowań SMS czy płatności SMS nie trawię za bardzo. Raz jest to wyznacznikiem - w mojej opinii - targetu czyli dzieciarni. Dwa - za każdym razem kiedy widzę jakieś tematu w stylu płatność za VPS czy dedyki SMS to odnoszę wrażenie że piszący je użytkownicy są na poziomie jakże znanego na forum pana BJ - coś tam wiedza, ale nie do końca a w zasadzie to gówno wiedzą i summa summarum stanowią kontent klienta równy domenie .tk czyli ujowy i śmieciowy.

 

I guzik mnie obchodzi że ktoś chce bulić za VPS wartego 50 PLN miesięcznie 150 PLN za pomocą SMS. Kij z tym że firma ma te 50 PLN czyli 100% wartości danej usługi. Dla mnie nadal to jest kosmiczna abstrakcja.

To samo mogę powiedzieć o płatnościach PaySafeCard, przecież z tego też korzystają dzieci. Dorosły człowiek ma przecież konto w banku, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to wygląda od strony prawnej, regulaminu profitsms. Zainteresuj się może Pukawką, porozmawiaj z nimi, poproś o rabat w ramach przeniesienia większej ilości serwerów (PL lokalizacja [niskie pingi], płatność sms, anty-ddos, wsparcie techniczne = wszystko w jednym miejscu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to wygląda od strony prawnej, regulaminu profitsms. Zainteresuj się może Pukawką, porozmawiaj z nimi, poproś o rabat w ramach przeniesienia większej ilości serwerów (PL lokalizacja [niskie pingi], płatność sms, anty-ddos, wsparcie techniczne = wszystko w jednym miejscu).

Trudna sprawa, wątpie żeby pukawka chciała ze mną współpracować, forum nie prowadzę, mamy w sieci kilka serwerów, dość popularne, plus na VPSie czy dedyku jedyne co mnie ogranicza to wyobraźnia i parametry, wszystko mogę dostosować do swoich upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo mogę powiedzieć o płatnościach PaySafeCard, przecież z tego też korzystają dzieci. Dorosły człowiek ma przecież konto w banku, nieprawdaż?

 

Dorosły człowiek ma MÓZG i jest w stanie sam stwierdzić co mu się bardziej opłaca, oraz to co mu się opłacać nie ma prawa. Znam wiele osób z PSC, które żyją i mają się dobrze, za to nie znam żadnego idioty, który za wszystko płaci SMSami. Twoja alegoria nie ma żadnego sensu.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorosły człowiek ma MÓZG i jest w stanie sam stwierdzić co mu się bardziej opłaca, oraz to co mu się opłacać nie ma prawa. Znam wiele osób z PSC, które żyją i mają się dobrze, za to nie znam żadnego idioty, który za wszystko płaci SMSami.

Ale czy człowiek który korzysta z portfela np. na ProfiSMS doładowywuje sobie go sam? Robisz w tym momencie pannę lekkich obyczajów z logiki. Ja nie wiem czy tutaj "elita" tego forum jest na tyle ograniczona czy jak. To ma służyć do DOTACJI, a nie pełnego opłacenia serwera jednym smsem, fakt że te dotacje i usługi kupują dzieci, ale nie rozumiem tego ciągłego bólu dolnej partii pleców że rozumny człowiek nigdy nie zapłaci smsem, zapłacić może i nie zapłaci, ale może w takiej formie przyjmować dotacje/składki/cokolwiek. Czy naprawdę tak trudno poszerzyć swoje horyzonty myślowe i nie zamykać się w tym jednym przekonaniu że SMS = ble i w ogóle fuj?

 

Ja sam też nie kupuję niczego smsem, bo jest to nieopłacalne, ale przyjmuję w takiej formie dotacje / płatność za vip itp. Możesz mi uwierzyć lub nie, ale ludzie UŻYWAJĄ smsów do kupowania różnych usług na serwerach gier przykładowo i jest tych ludzi całkiem sporo.

 

Czy to są dzieci czy nie, to już inna kwestia, te "dzieci" jedynie doładowywują mi stan portfela, a nie kontaktują się za mnie np. z supportem.

 

Fakt, że znajdą się tacy co wyślą smsa za 300 zł na tego dedyka - ale tacy klienci na długo nie zostają, to dzieci w wieku podstawówki/wczesnego gimnazjum kupują tak serwery - one nie mają nawet szczątkowego pojęcia o vpsach, serwerach dedykowanych i nawet jak już kupią to po czasie się zniechęcą. A ci którzy używają portfeli sms jako sposób dotacji to potencjalni długoterminowi klienci, serwer utrzymuje się sam, hosting zarabia, sytuacja win/win.

 

Jeśli naprawdę byłoby to nie opłacalne to hostingi typu pukawka.pl czy 1shot1kill.pl już dawno by upadły, bądź wycofały tę opcje.

Edytowano przez Xxcarbon22xX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

To ma służyć do DOTACJI, a nie pełnego opłacenia serwera jednym smsem, fakt że te dotacje i usługi kupują dzieci, ale nie rozumiem tego ciągłego bólu dolnej partii pleców że rozumny człowiek nigdy nie zapłaci smsem, zapłacić może i nie zapłaci, ale może w takiej formie przyjmować dotacje/składki/cokolwiek. Czy naprawdę tak trudno poszerzyć swoje horyzonty myślowe i nie zamykać się w tym jednym przekonaniu że SMS = ble i w ogóle fuj?

Tak, SMS jest beee, fuj i uj. Zamiast wywalać kasę w błoto lepiej jest po prostu dać linka czy coś podobnego i niech każdy normalnie wpłaca określoną kwotę na wirtualne portfele z konta bankowego. Mam kilku użytkowników którzy może i mają wiedzę zerową bądź mniejszą na temat serwerów ale na sugestię doładowania portfela za pomocą SMS ich reakcja byłaby tylko jedna - pukanie się w cymbał środkowym palcem. Może i nie mają wiedzy na ten temat ale nie są idiotami którzy wydają pieniądze bo nie mają konta bankowego, bo starzy, bo regulaminy, bo niepełnoletni, bo za małe fiutki etc. Płaci jeden z drugim XX PLN raz na rok i tyle wynosi jego kwota doładowania. Nigdzie nie przepłaca i nie kombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, SMS jest beee, fuj i uj. Zamiast wywalać kasę w błoto lepiej jest po prostu dać linka czy coś podobnego i niech każdy normalnie wpłaca określoną kwotę na wirtualne portfele z konta bankowego.

Ale chyba ciągle nie jesteś w stanie przyjąć do świadomości faktu że ludzie wysyłający dotacje, kupujący usługi to dzieci, które takiego konta nie posiadają. Czuje się jakbym mówił do ściany.

 

Odcinam się od tej dyskusji, bo widzę że nie ma to największego sensu, elita wie lepiej, tego się trzymajmy.

Jedyny argument jaki się tu słyszy to to że zapłaci się więcej za serwer - ale naprawdę nie wiem kogo to boli, ktoś chce to i 1000 zapłaci.

 

Wszystkim normalnym użytkownikom tego forum życzę dobrej nocy.

 

Tak na koniec, Dzieci wysyłające smsy =/= użytkownicy portfelów sms.

Edytowano przez Xxcarbon22xX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robicie spam NT. Płatności SMS, z 1 strony Ci co ją chcą mają rację, większy zarobek jako hosting bo to klient pokrywa prowizje SMS i się na nią zgadza... Ale 2 sprawa to obciążenie maszyn itd... Więcej klientów z dziurawymi skryptami, zła konfiguracja np vpsow, więcej ticketow od ludzi "mniej świadomych" lepiej poświęcić czas dla klienta z imieniem i nazwiskiem lub nazwa firmy a nie jak to może być przy płatności SMS numer telefonu. SMS daje w jakiś stopniu anonimowosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje taka możliwość, bądź przewidujecie wprowadzenie zakupu dodatkowych adresów IP do serwerów VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×