Skocz do zawartości
Marek607

Motion + windows+samba - niepoprawne nazwy plików

Polecane posty

Hej,

 

Szukam i szukam i nie mogę znaleść rozwiązania.

 

Na domowym serwerze mam zainstalowany motion, który nagrywa filmy/obrazy z kamerki do folderu z którego mam dostęp jako zasób poprzez sambę.

Problem w tym że od momentu gdy podpiąłem zasób pod laptopa z linux-em (mount -t cifs ........ ) to w windowsie zamiast nazw plików mam nazwy jakby z plików tymczasowych:

 

Dla reszty danych, czyli filmow/plików itp w tym samym zasobie problemu nie ma - problem tylko z plikami zapisywanymi przez motion.
Utworzyłem nowego usera dla samby, zmieniałem katalog dla zapisu ale problem nie minął.
Ktoś miał podobny problem i może podrzucić rozwiązanie?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Witam.

Moim zdaniem ewidentnie coś na kliencie. Dawno nie grzebałem w sambie aczkolwiek może "iocharset=utf8" w fstab coś pomoże. Na wszelki wypadek wklej tutaj smb.conf.

 

Po chwili google'owania znalazłem rozwiązanie, przy okazji przypominając mi że kiedyś też miałem z tym problem :

 

"It's a file name mangling problem. Samba is converting filenames down to old style DOS 8.3 filenames."

Zatem w konfigurafcji smb.conf, w sekcji "[global]" dodaj : "mangled names=no" ;) > źródełko : http://www.oreilly.com/openbook/samba/book/ch05_04.html

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie pomogło - tzn jeśli dodam tą opcje to nazwy plików sa poprawnie widoczne, ale nie można żadnego otworzyć - jest błąd "przeglądarka fotografii systemu windows nie może otworzyć tego obrazu ponieważ został on usunięty lub znajduje sie w niedostępnej lokalizacji"

 

Próbowałem http://windows7forum.pl/automatyczne-masowe-ustawianie-zabezpieczen-plikow-folderow-i-podfolderow-rozwiazany-7407-t

 

Niestety nie pomogło.

dodawałem iocharset jednak bez zmian.

Jeśli nie mam dodanego mangled names to mam takie dziwne nazwy plików, jednak mi sie wyświetlaja poprawnie

Jeśli dodam ta opcje to nazwy są poprawne, ale jest błąd.

 

 

Mam jeszcze takie ustawienia, ale ich zmiana tez nic nie pomaga:

 

[global]
mangled names=no
iocharset=utf8
display charset = utf8
#dos charset = 852
Zmienialem na ISO8859-2 - bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Hmmm... dziwna ta Twoja samba jednak. Jakie distro? Jaki windows?

Ewidentnie to kwestia "ścieżki" której "Windows photo viewer" nie może sobie ogarnąć.

W ten sposób niestety Ci nie pomogę bo to po prostu działanie na ślepo. Musiałbym znać konfigurację tej samby i najlepiej jakiś error z event viewer'a windowsowego oraz log samby. Osobiście lata temu korzystałem z SMB i to jeszcze robiąc jakieś magie ze starym slackware'em i mac'iem z powerpc...

Spróbuj przestawić we wszystkich opcjach na ISO :

dos charset = ISO8859-1
unix charset = ISO8859-1
display charset = ISO8859-1

Zainteresuj się też opcjami :
case sensitive = no
default case = upper
preserve case = no
short preserve case = no
mangling method = hash2

 

 

 

Tutaj jakiś topic z forum suse : https://forums.opensuse.org/showthread.php/476654-Q-Mangled-names-problem-with-Samba-any-helpchociaż oni tam z kodowaniem mieli problem.

Mimo wszystko najlepiej byłoby jeszcze raz przejrzeć konfigurację samby i sklecić na podstawie manual'a i kilku przykładów swój config od podstaw.

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×