Skocz do zawartości
jakub.krolikowski

Hosting na dane - 500GB / 1TB

Polecane posty

Witam,

 

Szukam hostingu z myślą o przechowywaniu na nim plików.

Chcę korzystać z niego głównie przez FTP oraz zainstalować coś w stylu ownCloud.

Potrzebna duża przestrzeń - min. 500GB oraz w miarę szybkie łącze i bardzo duży transfer.

Nie musi być Polska ani nawet Europa.

Chciałbym wydać na to max 600 zł rocznie.

 

W OVH.PL mają niezłą ofertę na 500GB, ale nie podobają mi się tam dość ograniczone możliwości konfiguracji. Np. użytkownicy FTP muszę mieć w nazwie dziwne prefixy, klient tego nie zaakceptuje.

 

Ktoś coś?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie ciężko, ale jak nie masz dużych potrzeb to może udało by się ci to wcisnąć na usługę mints choć nie jest to chyba dobre rozwiązanie dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie ciężko, ale jak nie masz dużych potrzeb to może udało by się ci to wcisnąć na usługę mints choć nie jest to chyba dobre rozwiązanie dla ciebie.

 

Sylver74, a dlaczego nie jest dobre rozwiązanie? Wydaje się bardzo dobre. Rozumiem, że to typowy vps z jakimś linuxem i mogę sobie tam robić co chcę, tak?

 

Kimsufi też wygląda dobrze.

 

A co powiecie na online.net? Maja tam dedyka 500GB za 6 Euro miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że Mints się tam spodziewa zastosowań backupowych.

 

Online.net też może być, ale u nich masz bardzo słaby procesor w tych najtańszych serwerach, więc nie wiem, jak z OwnCloud.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W brew pozorom na online ten najtańszy nie jest taki zły, trzymam na nim kilka stron i trzyma się to nieźle, dodatkowo dają za free 100gb na backupy także wydaje mi się że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedyne co mi przychodzi do głowy to www.backupsy.com, masz teraz nawet kupon obniżający płatność o 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam hostingu z myślą o przechowywaniu na nim plików.

Chcę korzystać z niego głównie przez FTP oraz zainstalować coś w stylu ownCloud.

Potrzebna duża przestrzeń - min. 500GB oraz w miarę szybkie łącze i bardzo duży transfer.

Nie musi być Polska ani nawet Europa.

Chciałbym wydać na to max 600 zł rocznie.

 

W OVH.PL mają niezłą ofertę na 500GB, ale nie podobają mi się tam dość ograniczone możliwości konfiguracji. Np. użytkownicy FTP muszę mieć w nazwie dziwne prefixy, klient tego nie zaakceptuje.

 

Ktoś coś?

 

Pozdrawiam,

 

Witam

 

500GB = 600zł / 1000GB = 1200zł - dobrze rozumiem?

Odchodzi utrzymanie poczty i głównie ruch dotyczy FTP i ewentualnie www w oparciu o ownCloud?

 

Pisz na adres tom@sixwishlist.com

 

...ktoś coś ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najtańszy dedyk w Online.net - ten za 6 Euro miesięcznie.

Przygotowanie serwera i instalacja os odbyła się niemalże natychmiast.

Mam na nim Debiana, indywidualne IP, mogę sobie konfigurować go jak chcę.

Parametry są bardzo w porządku, połączenie z Polski szybkie, tak więc jestem bardzo zadowolony, póki co.

 

Wcześniej kupiłem serwer w OVH (też 500GB) ale gdy okazało się, że np. nie mam wpływu na prefix nazwy użytkownika do FTP, postanowiłem zrezygnować z zakupu. Początkowo dostałem odmowę (bo zakup na firmę), co jest dla mnie zaskakujące, bo nikt jeszcze nie robił mi problemów ze zwrotem w zakupach internetowych. Ostatecznie zgodzili się na zwrot, ale bez domeny (10 zł), którą dostałem niby gratis z serwerem plus policzyli 30 zł za wystawienie faktury korygującej... Nie wiem czy w ogóle pobieranie opłaty za wystawienie faktury jest zgodne z prawem, pewnie jest.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy w online ma tylko 1 dysk, więc bezpieczeństwo danych zerowe.

 

W tej cenie grzech nie kupic dwoch i bezpieczenstwo danych wzrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W tej cenie grzech nie kupic dwoch i bezpieczenstwo danych wzrasta

 

Bezpieczeństwo, szybkość, niezawodność (o ile można to niezawodnością nazwać).

 

Mamy kopię, ale nie tylko dysku, ale całego sprzętu, więc jak padnie sieciówka, czy ram to wszystko nadal jest.

 

Jedyny problem, to replikacjo-synchronizacja tego, ale dla chcącego nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jakub.krolikowski Jak tam odczucia po kilku miesiącach użytkowania ?

ile kosztuje ten backup do 750 gb bo w specyfikacji są 2, ale nie ma podanych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bezpieczeństwo, szybkość, niezawodność (o ile można to niezawodnością nazwać).

 

Mamy kopię, ale nie tylko dysku, ale całego sprzętu, więc jak padnie sieciówka, czy ram to wszystko nadal jest.

 

Jedyny problem, to replikacjo-synchronizacja tego, ale dla chcącego nic trudnego.

cephfs i heja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jakub.krolikowski Jak tam odczucia po kilku miesiącach użytkowania ?

ile kosztuje ten backup do 750 gb bo w specyfikacji są 2, ale nie ma podanych cen.

 

Właściwie nie mam zastrzeżeń. Łącze stabilne, serwer dostępny. Robię sobie na nim co chcę, instaluję co chcę, konfiguruję jak chę. Serwer pracuje na Debianie, nie używam x-ów, więc ten ram i procesor na luzie mi wystarcza dla Apache + PHP + Postgresql.

Jestem bardzo zadowolny. Ta cena jest szokująca.

 

Backupu nie wykupowałem, nie wiem ile od dokładnie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×