Skocz do zawartości
aw.bialy

Rekord MX - między dostawcą hostingu a dostawcą domeny

Polecane posty

Witam.

Mam następujący problem. Kupiłem hosting u pewnego dostawcy. Następnie kupiłem domenę u innego dostawcy.

Aktualnie chciałbym ustawić DNSy tak, abym mógł odbierać e-maile wysyłane np. na adres x@mojadomena.pl.

Niewiele mam do czynienia z domenami, hostingami i DNSami, ale wiem, że trzeba skonfigurować rekord MX.

Problem jest taki, że firma, u której kupiłem domenę, twierdzi, że powinienem to zrobić u 'hostingodawcy'. Firma, u której mam hosting, twierdzi, że u niej można to zrobić tylko, jeśli jednocześnie ma się u nich wykupioną domenę - jeśli domena jest gdzie indziej, wtedy trzeba to konfigurować u tej firmy od domeny.

 

WTF? Czy to jest możliwe, żeby mając i domenę i hosting nie mógł ustawić rekordu MX? Jakie jest możliwe wyjście z tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Powinieneś móc to zrobić po obu stronach "konfliktu" ;)
Jeśli domenę wydelegowałeś na serwery DNS hostingu, to musisz tam zedytować strefę DNS. Jeśli domena jest wydelegowana na domyślne serwery rejestratora, to u niego powinieneś utworzyć nowe rekordy.

Musisz stworzyć dwa rekordy:
mail.domena.pl. A adres_ip_serwera_poczty
MX 10 mail.domena.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - powinienem móc.

U dostawcy domeny dowiedziałem się, że rekord MX zmienia się w panelu DirectAdmin, który jest dostępny tylko, gdy ma się hosting. Więc ja nie mam "fizycznie" możliwości się tam nawet zalogować. Sugerowano, żeby wydelegować domenę na DNS hostingu i tak zrobiłem.

I teraz po stronie hostingu odbijają piłeczkę, bo u nich nie można się dostać do panelu administracyjnego, gdzie zmienia się rekordy MX, bo ma się do niego dostęp tylko gdy ma się u nich wykupioną domenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.o

U nas nie robimy problemów z utrzymaniem DNS jak klient nie ma wykupionego hostingu..

Podrzuć więcej danych na prywatną (nazwa domeny, ewentualnie dostępy do panelu hostingu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha. Podaj nazwy obu dostawców. Nie na priv, tutaj trzeba ostrzegać, żeby się nikt nie nadział.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×