Skocz do zawartości
PCziomal

[Bardzo tanie VPSy] "Sprzedam" kimsufi na części

Polecane posty

Witam,

znów mam kimsufi który ma trochę wolnego miejsca które się marnuje, a widząc rosnącą ilość użytkowników tego forum szukających jak najtańszych serwerów VPS [np. pod serwery TeamSpeak 3] postanowiłem to odsprzedać po cenach praktycznie równych z ceną części kimsufi.

 

VPSy są na wirtualizacji QEMU (można zmieniać kernela itp).

Do każdego VPSa daję dostęp przez VNC i jako, że na kimsufi nie ma dodatkowych adresów IP - każdy serwer VPS dostaje losowy tysiąc portów.

 

VPS chyba idealny do hostowania jakiś plików np. serwera gry (oczywiście legalnych ;)), stawiania serwerów gier, lub właśnie serwerów głosowych.

 

Specyfikacja maszyny matki:

CPU: Intel® Core™ i5 CPU 750 (4x 2,67 GHz)

RAM: 16 GB

HDD: 2 TB

Łącze: 100 Mbps, transfer bez limitu

Firewall OVH

 

Najmniejsza/najtańsza konfiguracja jaką mogę zaproponować to:

CPU: 1 rdzeń 2,67 GHz

RAM: 1 GB

HDD: 50 GB

Łącze: 100 Mbps, transfer bez limitu

Cena: 15 zł/msc (do negocjacji przy płatności z góry za kilka msc :) )

 

Aktualny load na serwerze (uruchomione wszystko czego ja potrzebuje):

nawht.png

 

Jeśli ktoś potrzebuje mocniejszej konfiguracji VPSa niż ta opisana wyżej - wystarczy napisać :)

 

Zainteresowanych zapraszam na PW, e-mail: pcziomal@gmail.com lub GG: 43784920 .

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsza/najtańsza konfiguracja jaką mogę zaproponować to:

CPU: 1 rdzeń 2,67 GHz

RAM: 1 GB

HDD: 50 GB

Łącze: 100 Mbps, transfer bez limitu

Cena: 15 zł/msc (do negocjacji przy płatności z góry za kilka msc :) )

Fajny pomysł, ale w tej cenie możesz dostać mocniejszego VPS-a bezpośrednio od OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, ale w tej cenie możesz dostać mocniejszego VPS-a bezpośrednio od OVH.

Ale nie z takim miejscem. Można by wynegocjować jakieś 100gb i mieć miejsce na backup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - myślę, że nie byłoby z tym problemu :)

Ogólnie jak ktoś jest zainteresowany to możemy ponegocjować również np. CPU (bo niektórzy potrzebują większej wydajności tylko raz na jakiś czas i wtedy niebyłoby problemu z przyznaniem np. dwóch rdzeni, gdy ktoś nie będzie ich zajeżdżał w 100% ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie z takim miejscem. Można by wynegocjować jakieś 100gb i mieć miejsce na backup :)

Sto gigabajtów w OVH (RunAbove) pod backup masz za niecałe cztery złote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z tego, ale jednak wydaje mi się, że VPS ma większe możliwości nawet jeśli chodzi o backup (dzielenie wszystkiego na konta, pakowanie, etc).

 

Poza tym (nie mogę już zedytować głównego posta) więc mogę każdemu zaoferować to co w temacie za 10 zł jeśli te 5 zł robi aż taką różnicę. ;)

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to taki dobry pomysł udostępniania kawałka serwera pod właśnie TS3, w świecie booterow i innych stresserów za drobne zaraz ktoś sie dossa i wyłoży całą maszynę....chyba że to ma być TS3 dla 3 znajomych :-) w sumie serwera Minecraft tyczy się to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A firma?

Obserwowałem temat i zastanawiałem się kiedy padnie to pytanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co Ty wklejasz jakieś tłity sprzed ponad roku? OVH sobie wciąż średnio radzi, zwłaszcza z TS3 który do działania wymaga UDP. Rozwiń serwer na większą skalę (Minecraft, TS3) a zobaczysz, że kłopoty się pojawią, a vacek nic nie pomoże.

Edytowano przez kombajnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej w drugą stronę, nie nadążają z aktualizacja algorytmów na coraz to nowsze. Trzeba im wysyłać tcpdumpy żeby analizowali ruch i dostosowywali do tego reguły. Wkrocz dobrze w internety to się przekonasz że nie jest różowo :> choć oczywiście nie mówię, że OVH jest łyse jeśli chodzi o ochronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Web-Support: Już przy jakimś moim starym temacie pojawiło się to pytanie - czy do jakiś "składek" na serwer jest wymagana firma?

 

@Kombajnik: wątpię żeby pod serwer TS3 z 300 osób online ktoś brał taki mały kawałek kimsufi, to samo tyczy się serwera gry MineCraft - jak na tak małym RAMie chcesz mieć "popularny serwer MineCraft"? ;)

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

@Web-Support: Już przy jakimś moim starym temacie pojawiło się to pytanie - czy do jakiś "składek" na serwer jest wymagana firma?

 

@Kombajnik: wątpię żeby pod serwer TS3 z 300 osób online ktoś brał taki mały kawałek kimsufi, to samo tyczy się serwera gry MineCraft - jak na tak małym RAMie chcesz mieć "popularny serwer MineCraft"? ;)

 

Składki na serwer co miesiąc, w dodatku "Cena: 15 zł/msc" raczej nie oznacza, że to ma być składka na serwer :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Składki na serwer co miesiąc, w dodatku "Cena: 15 zł/msc" raczej nie oznacza, że to ma być składka na serwer :P

 

A co ile się opłaca serwer? Składka już wynosi 10 zł/msc - napisałem to w poście, bo nie mogłem już edytować tematu - uważam to za uczciwe, bo ktoś dostaje cały rdzeń CPU - widziałeś moje użycie tego serwera.

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×