Skocz do zawartości
Narhir

FutureHost.pl Vs. Hekko.pl Vs. OVH.pl

Polecane posty

Witam,

 

Zastanawiam się nad 3 hostingami z kontem reseller mianowicie

 

  • FutureHost.pl
  • Hekko.pl
  • OVH.pl (nie jestem pewien czy jest nawet sens ?)

 

Chciałbym aby każdy klient/strona miał swój własny cPANEL będe hostował głównie Drupala 7 i Prestashopa, na początku bardzo mało bo około 10 stron.

 

Ale chciałbym też na tym hostingu tworzyć portale mini ogłoszeniowe czy mini społecznościowe.

 

Było by miło jakby również można było zakupić domeny gdzie koszt przedłużenia domeny PL nie wynosi 100 zl a raczej 45-50 chyba ze kogo innego do domen byscie Polecali i kogo innego do hostingu

 

  • Muszą działać Clean urls
  • Formularz kontaktowy (standardowy) też musi działać z funkcją mail na az.pl np nie dziala
  • Fajny support też by był miły :)

Nie lubię zmieniać hostingów więc wolałbym mieć jeden na którym będę dużo rzeczy zamieszczał więc co byście mi Polecali ?

 

Chciałbym jeszcze by klienci / strony każda miała opcje dodanie adresu email w swojej domenie poprzez cPanel ale ogólnie wszystkie moje wymagania to standard raczej :)

 

Fajny by był dostęp do SSH by była możliwość kontroli wszystki stron drupalowych i installacja z DRUSH'a ale nie wiem czy tak można zrobić na resellerze bez koneiczności instalalcji drusha na kazdym pod koncie

 

Jeszcze bym chciał by była wspierana aktualizacja modułów przez Web UI Drupala

 

Edytowano przez Narhir (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam potrzebujesz też administracji?

Jeśli tak, to OVH odpada - chyba, że w grę wchodzi zewnętrzna administracja.

 

Hekko z tego co pamiętam nie ma w ofercie vpsów z cPanelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ovh nie oferuje takiej usługi. Chyba, że kupisz vpsa z cpanelem lub jakiś serwer dedykowany, ale na dzień dobry to koszty raczej są zbyt duże na ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie OVH Odpada :) tak więc co lepiej FutureHost.pl czy Hekko.pl ? na czym lepiej będzie działać Drupal ? (I troche Prestashopu) gdzie jest lepszy support ? (na az.pl to support dzwonił do mnie pytając się o porady) jaka jest "realistyczna" różnica w cenie w najtańszym resellerze?

 

Za opcje 10 GB i 5%

Na hekko jest 149 zł brutto

Na FutureHost jest 221,40 brutto

 

Za opcje 20 GB i 10%

Na hekko jest 249 zł brutto

Na FutureHost jest 295,20 brutto

 

Za opcje 30 GB i 15%

Na hekko jest 399 zł brutto

Na FutureHost jest 369 zł brutto

 

Ale co wybrać ? czym się różnią te hostingi oprócz ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drupal będzie ci działać wszędzie dobrze, wybierz hosting na który chętnie stać, im droższy tym masz mniejsze szanse na awarie i lepszy Support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie ciekawostka :) bo np FutureHost jest droższy do 20 GB więc powinien niby oferować lepszą usługe ? ale... od 30 GB droższy jest Hekko.pl :) więc nie mam pojecia ktory jest drozszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bierz Hekko.pl - to dobra i sprawdzona firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy godne polecenia. Najlepiej załóż konta testowe w jednej i drugiej i przez tydzień sprawdź, która bardziej Ci leży. Odnośnie pakietu na twoim miejscu zaczął bym od najmniejszego. W razie gdyby twoje konto potrzebowało większych zasobów hdd/cpu to w każdej chwili możesz migrować na wyższy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i to jest właśnie ciekawostka :) bo np FutureHost jest droższy do 20 GB więc powinien niby oferować lepszą usługe ?

 

Teoretycznie tak, ale tu się też liczy marka firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Hekko.pl - korzystam od paru lat i nigdy większych kłopotów z nimi nie miałem. Polecam od serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi, chciałem dodać że w końcu się zdecydowałem i to na żadne z powyższych a na NetDC z DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje biznes a następnie przeniesienie na VPS za ~600 zł na rok z DA i opcją Resellera trochę droższa opcja no ale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem.. W tej chwili mam mase problemow z obecnym uslugodawca i chcialbym cos sprawdzonego..

Hekko.pl ew biznes-host.pl ?

A co powiecie o firmie netDC ? Bo 100gb na 100Mbits laczu bez limitu i ~600zl na rok to dosyc dobra cena i hekko wypada ze swoimi 30gb i transferem 500gb wypada tu slabo.. Co myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo 100gb na 100Mbits laczu bez limitu

 

Transfer nielimitowany, sprawdź regulamin przed zakupem ...

 

Ile tego transferu użyjesz?

Jaki masz budżet?

Zależy Ci na jakości czy parametrach serwera?

Pod jaką stronę konkretnie potrzebujesz serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Wbij na linuxic.com, dogadasz się z właścicielem (to Polak), aktualnie trzymam u niego chociażby 1free i jestem mocno zadowolony. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Ja mam podobny problem.. W tej chwili mam mase problemow z obecnym uslugodawca i chcialbym cos sprawdzonego..

Hekko.pl ew biznes-host.pl ?

A co powiecie o firmie netDC ? Bo 100gb na 100Mbits laczu bez limitu i ~600zl na rok to dosyc dobra cena i hekko wypada ze swoimi 30gb i transferem 500gb wypada tu slabo.. Co myslicie ?

Korzystam z NetDC od roku i narzekać na wydajność i pady nie mam prawa. Polecam ten hosting jak najbardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×