Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

mam pytanie do osób które już dostarczają usługi Hostingu Stron jak i do osób które zamierzają skorzystać z takowych usług. Mianowicie tworzę nową ofertę, przygotowałem dość solidne zaplecze hardware'owe z opcją backup'ów dziennych,tygodniowych i miesięcznych (do wszystkich dostęp z poziomu cpanelu klienta) w standardzie. Zastanawiałem się nad stworzeniem następujących pakietów:
Starter - 5gb pojemności, 50GB transferu, 1 strona - 15zł/m-c brutto
Professional - Brak limitu pojemności , brak limitu transeru, również dla jednej strony - 25zł/m-c brutto
Business - Brak limitu pojemności, brak limitu transferu, do 3 stron - 45zł/m-c brutto

Każde konto jest odseparowane od siebie i ma dostęp do swoich zasobów sprzętowych, dzięki temu wysokie zurzycie zasobów nie wpływa na działanie innych kont na maszynie. I tu pojawia się moje pytanie... czy waszym zdaniem te ceny dla hostingu stron będą odpowiednie? Jeżeli za wysokie to proszę o jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które już dostarczają usługi Hostingu Stron jak i do osób które zamierzają skorzystać z takowych usług. Mianowicie tworzę nową ofertę, przygotowałem dość solidne zaplecze hardware'owe z opcją backup'ów dziennych,tygodniowych i miesięcznych (do wszystkich dostęp z poziomu cpanelu klienta)

 

Ok, kogo to interesuje?

 

 

Każde konto jest odseparowane od siebie i ma dostęp do swoich zasobów sprzętowych, dzięki temu wysokie zurzycie zasobów nie wpływa na działanie innych kont na maszynie

 

Czyli mówisz, że przy pakiecie, gdzie jest brak ograniczenia na powierzchnię dyskową, klient ma własny dysk?

 

 

ma czy waszym zdaniem te ceny dla hostingu stron będą odpowiednie? Jeżeli za wysokie to proszę o jakieś sugestie.

 

Nie. Tak, za wysokie. Przynajmniej patrząc na konkurencję, cena najsłabszego pakietu jest za wysoka - w tej cenie miałbym już przyzwoity VPS z OVH a za niewiele więcej coś lepszego. I tu są realne zasoby.

 

Ogółem dziwny temat, bo jako założyciel hostingu powinieneś mieć podstawowe know how, jeśli chodzi o dostosowanie oferty pod potrzeby klienta. Niemniej jednak, doradzę tylko tyle, żebyś spojrzał na ofertę konkurencji, sam sobie wykalkulował analogicznie do inwestycji - ile by Cię kosztowała rejestracja działalności, ile by kosztował sysadmin (o ile sam nim nie jesteś) i ile by kosztowaly zasoby. Chyba, że to kolejny hosting pokroju resseller unlimited z cPanelem z zachodu...

 

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak chcesz kontrolować brak limitu pojemności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę każde konto ma wbudowane dwa mechanizmy limitowania. Pierwsze to ilość stron/domen na każdym koncie. Drugie to wbudowane "klatki" dla każdego użytkownika (limitowanie zasobów sprzętowych). Maksymalnie użytkownik będzie mógł w godzinach szczytu wykorzystywać około 3% zasobów maszyny. Robiłem testy i w zupełności to wystarczy aby obsługiwać serwisy które generują do 15tyś wejść dziennie.


 

Ok, kogo to interesuje?

 

 

Czyli mówisz, że przy pakiecie, gdzie jest brak ograniczenia na powierzchnię dyskową, klient ma własny dysk?

 

 

 

Nie. Tak, za wysokie. Przynajmniej patrząc na konkurencję, cena najsłabszego pakietu jest za wysoka - w tej cenie miałbym już przyzwoity VPS z OVH a za niewiele więcej coś lepszego. I tu są realne zasoby.

 

Ogółem dziwny temat, bo jako założyciel hostingu powinieneś mieć podstawowe know how, jeśli chodzi o dostosowanie oferty pod potrzeby klienta. Niemniej jednak, doradzę tylko tyle, żebyś spojrzał na ofertę konkurencji, sam sobie wykalkulował analogicznie do inwestycji - ile by Cię kosztowała rejestracja działalności, ile by kosztował sysadmin (o ile sam nim nie jesteś) i ile by kosztowaly zasoby. Chyba, że to kolejny hosting pokroju resseller unlimited z cPanelem z zachodu...

Dziękuję za odpowiedź. Zadałem te pytanie aby zweryfikować czy aby nie są zbyt wysokie ceny dla polskiego rynku. Chociaż należało by sobie zadać pytanie czy cena za udostępnianie Hostingu z odpowiedniem zapleczem technicznym, wyspecjalizowanym personelem, gwarancją dostarczanej usługi ... i co najważniejsze... w rękach której strona np firmowa będzie spoczywać powinna być tańsza od średniej wielkości kawy w starbucksie ;-). Można oczywiście oferować konta hostingowe w ten sam sposób jak robią to duże brandy z jedynką w nazwie za symboliczną złotówkę i psuć rynek oraz zaufanie klientów do tego typu usług. Sam przerabiałem temat z kilkoma dostawcami i wiem że cena powinna być drugim czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze dostawcy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam przerabiałem temat z kilkoma dostawcami i wiem że cena powinna być drugim czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze dostawcy ;-)

 

I tu się zgodzę cena nie jest wyznacznikiem jakości usługi hostingowej. Dziś wielu żyje naiwnym przekonaniem, że jak usługa będzie tania to będzie dobrej jakości - jedno wyklucza drugie. Ważne jest również to na jaki rodzaj usług się nastawiamy czy chcemy tańszy serwer ale ze sporymi ograniczeniami (shared hosting) który tak naprawdę w zupełności jest wystarczający dla wielu stron WWW a może coś bardziej dla wymagających jak VPS. [ Serwery dedykowane to już inna bajka i typ klientów. ]

 

W moim przekonaniu (bardzo ogólnie) podstawa to :

  • dobre zaplecze sprzętowe (na bieżąco modernizowane)
  • pomoc techniczna administratorów 24/7
  • lokalizacja centrum danych w POLSCE (nie Francja, Niemcy czy USA)
  • regularne kopie bezpieczeństwa (backupy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Cena jest w jakimś sposób wyznacznikiem jakości, tutaj się zgadzam chociaż jak to ja - nie do końca :)
A dlaczego? Ano dlatego że można mieć wykupioną usługę w bardzo dużej firmie za jeszcze większe pieniądze gdzie wszystko jest nielimitowane do pewnego momentu :) Shared sharedowi nierówny - na jednym można uruchamiać zwykłe proste stronki, na innym można już pozwolić sobie na nieco więcej ale nie wychodząc w dalszym ciągu z kategorii hostingu współdzielonego. Wiecie - mam shareda a wymagania mam jak na VPS z administratorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Webmaz, dlaczego nie Francja, która ma o wiele lepsze zaplecze technologiczne chociażby pod względem łącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webmaz, dlaczego nie Francja, która ma o wiele lepsze zaplecze technologiczne chociażby pod względem łącza?

Myślę, że z kilku względów: od patriotyzmu gospodarczego, przez kwestie prawne jak GIODO, wsparcie firmy/DC - łatwiej jest się dogadać z kimś w ojczystym języku w sprawie wymiany dysku, zrestartowania serwera jak nie mamy ilo/kvm/cokolwiek. Podejrzewam, że pisząc Francja masz na myśli, aby wziął w OVH dedyka i puścił go pod shared hosting. Teraz pomyśl, że masz zobowiązania względem Klientów, bo zapłacili za usługę, a maszyna pada. Piszesz do OVH i czas mija i mija.... a maszyna leży. Oczywiście ktoś, kto startuje w biznes hostingowy powinie sobie zdawać sprawę, że przydałoby się wdrożyć rozwiązania, które pozwolą w kilkanaście minut podnieść usługi na zapasowej maszynie, ale często zdarza się, że zaczyna się o tym myśleć dopiero po pierwszej podbramkowej sytuacji.

 

Autorze postu - opowiedz więcej nam o limitowaniu użytkowników. Myślę, że to może być ciekawy sposób na rozwinięcie tematu. Czy używasz cgroups? Masz odpalony mod_security? (Im więcej ludzi i im więcej cmsów to CPU nie zaznaje okresów nudy). Limitujesz wysyłkę przez MTA? Jak planujesz limitować "unlimited storage"?

Edytowano przez maniektme (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z kilku względów: od patriotyzmu gospodarczego, przez kwestie prawne jak GIODO, wsparcie firmy/DC - łatwiej jest się dogadać z kimś w ojczystym języku w sprawie wymiany dysku, zrestartowania serwera jak nie mamy ilo/kvm/cokolwiek. Podejrzewam, że pisząc Francja masz na myśli, aby wziął w OVH dedyka i puścił go pod shared hosting. Teraz pomyśl, że masz zobowiązania względem Klientów, bo zapłacili za usługę, a maszyna pada. Piszesz do OVH i czas mija i mija.... a maszyna leży. Oczywiście ktoś, kto startuje w biznes hostingowy powinie sobie zdawać sprawę, że przydałoby się wdrożyć rozwiązania, które pozwolą w kilkanaście minut podnieść usługi na zapasowej maszynie, ale często zdarza się, że zaczyna się o tym myśleć dopiero po pierwszej podbramkowej sytuacji.

Lepiej bym tego nie ujął to m.in te powody, dodałbym jeszcze np. szybkość wczytywania stron na hostingach zagranicznych, geolokalizacja IP to wszystko sprawia, że oszczędność zakupu takiego serwera jest złudna.

Po drugie odbiegamy od tematu wątku ( l3szcz ) . Moja wypowiedź nie miała nic wspólnego hejtowaniem usług innych operatorów np. we Francji jak wspomnianego przez kolegę OVH bo też podejrzewam, że jego miałeś/masz na myśli.

 

To, że jestem za lokalizacją serwerów w PL to wyłącznie wynik doświadczenia - autor zapytał czy jego oferta która tworzy (podając ogólne parametry kont) jest ciekawa czy cena usługi nie jest wygórowana i uważam że NIE oczywiście pod warunkiem, że zachowa standardy jakości obsługi, zaplecza i wsparcia technicznego (temat rzeka).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odległość serwera NIE ma tak istotnego wpływu na to, jak szybko się wyświetla zawartość witryny internetowej, a tu okazać się niezawodny może dobry CDN, który cache'uje wszystko na rozproszonych serwerach po całym świecie (coś na wzór load ballancingu, lepiej rozbija obciążenie niz pojedyńczy serwer w Polsce). Geolokalizacja IP dla zaplecza SEO przestaje mieć znaczenie dla Google. W myśl gospodarskiego patriotyzmu: niech niektórzy zaczną oferować usługi tak, jak powinni a potem dopiero pomówimy o wspieraniu się nawzajem. Oczywiście, że istnieją naprawdę dobre centra danych, gdzie warto trzymać swoje serwerki (niektóre nawet tanie), ale jeśli istnieje coś za granicą, co całkowicie sprawdza się i wystarczy pod moje potrzeby - to dlaczego mam nie skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odległość ma bardzo duży wpływ na szybkość ładowania strony. Szczególnie po https.

 

Nawet jeśli używasz CloudFlare i terminujesz połączenie w Warszawie (mają tutaj POP), to i tak najczęściej CF musi wykonać zapytanie do Twojego serwera. No i nie jest to rozwiązanie pod tym względem lepsze niż jeden serwer w Polsce, jeśli masz głównie użytkowników z Polski.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Pisząc o zapleczu technologicznym pisałem o sytuacji, w której sam się znalazłem - serwer często siadał (na którym było csdc.pl), ale i szybko się podnosił, nie musiałem czekać na reinstalację systemu przez administrację - wszystko wykonał panel.

Tak samo jest z wieloma innymi sytuacjami. Oczywiście, nie mówię, że my Polacy jesteśmy gorsi, ale patrząc na nasze ceny a na ceny firmy francuskiej to na początku wolałbym właśnie brać w OVH / Online.net ze względu na cenę i wysoką jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Starter - 5gb pojemności, 50GB transferu, 1 strona - 15zł/m-c brutto

Pozdrawiam,

 

Cena z kosmosu. Jedna z dużych firm w PL prosty hosting (zapewne do statycznych stron) ma w tej cenie pakiet START za 15zł ale na rok... właśnie wykupiłem u nich kolejny pakiet (jestem klientem od kilku lat i w zasadzie zero problemów). Parametry konta są *znacznie* lepsze od Twojego.
Proste stronki działają bez zarzutu tak jak i skrzynki @. Zaawansowanych nie tetsowałem.
Po co mam płacić u Ciebie 180zł skoro mogę mieć coś za 15zł? Do tego kilka domen .pl w cenie za 0zł (tak wiem, że w przypadku odnowienia czy coś mogą sobie odbić - czytam regulaminy).

 

W sumie...z innej beczki... zachęć mnie przejścia do Ciebie. Powiedzmy konto *Start*. Jakich argumentów użyjesz?

W jaki sposób przebijesz ofertę konkurencji?

 

Chyba..., że liczysz na nieświadomych klientów których skusi ładna strona. Jeśli klient znajdzie inną, tańszą ofertę to nie licz, że zostanie u Ciebie; zwłaszcza jak to będzie jakaś duża/znana firma na rynku.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pekus
Skończmy z mitem ceny - to, że u kogoś masz za 15 złotych na rok konto hostingowe nie oznacza, że za podobne parametry pojemność/transfer u autora tematu nie warto będzie zapłacić więcej. Może autor tematu zainwestował w sprzęt i ma środowisko o SLA 99,9% lub zwyczajnie konto hostingowe będzie miało większe zasoby (max_execution_time, memory_limit), ponadprzeciętne wsparcie techniczne? Nadal autor tematu nie wypowiedział się o bardziej technicznych aspektach swojej oferty, a sądzę, że brakuje ostatnio takiego tematu na forum do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maniektme: mnie jako zwykłego usera interesuje prostota obsługi oraz w przyzwoite parametry. Firm hostingowych w pl jest jak aptek...na osiedlu mam ich z 7 :)

 

Co mam teraz za te 15z/rok: 50GB / 25MySQL / konta @:25 / www: 25 / ftp: 1. Do zabawy/testów/stron statycznych a'la wizytówki w zupełności wystarczy tym bardziej, że przez kilka lat nie było żadnych problemów z działaniem.

 

Autor watku: 180zł/rok: 1 strona / 5GB / 50GB transfer.

 

O.K. w sumie możesz mieć rację więc... wciąż oczekuję argumentów od autora tematu mającego zachęcić mnie do wykupienia pakietu u niego.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×