Skocz do zawartości
Vexis

VPS pod Team Speaka

Polecane posty

Witam.



Wiem, że tego typu tematów było już tu kilka i się z nimi zapoznałem co pozwoliło mi zrobić niewielką listę potencjalnych VPSów, którymi byłbym zainteresowany. Obecnie mam swój serwer TSa (+mała stronka dla licencji) na OVH i jestem lekko mówiąc niezadowolony. Serwer stoi jakieś 6 miesięcy i przeciętnie co dwa dni wszyscy dostają DC, strona nie działa i Putty z VPSem też się przez kilka minut dogadać nie może. Pomijam support, który kiedyś stwierdził, że mają DDoS na maszynę na której jest mój VPS i podobno to naprawili - efektów brak. W związku z tym mam dość nerwów i chcę przenieść swoje małe miejsce dla znajomych w inne miejsce. Teraz konkrety:



Budżet: 30zł/miesiąc brutto

Ilość użytkowników: ~30 (aczkolwiek mam licencję i ta ilość może wzrosnąć)

Dodatkowo: stronka jest bardzo mała i nie ma na niej praktycznie ruchu. Chciałbym też na tym samym VPSie postawić BOTa muzycznego (w OVH jest to niemożliwe, bo serwer umiera). Chciałbym aby serwer stał w Polsce (wiem, wiem, zaraz ktoś mi napisze, że przecież ping np. we Francji gdzie stoi mój obecny VPS jest praktycznie taki sam - otóż w moim przypadku nie).



Na podstawie tematów na tym forum jak i innych wybrałem sobie kilka ofert:

biznes-host.pl: 10GB SSD, 1GB RAM, 2GHz procesor, 50Mbit/s (brak limitu danych) - koszt: 28zł/miesiąc (brutto)
hosteam.pl: 15GB, 0,5GB RAM, 2,53GHz procesor, 100Mbit/s (gwarantowane 10Mbit/s) (brak limitu danych) - koszt: ~25zł/miesiąc (19.90zł netto)
mintshost.pl: 50GB SSD, 3GB RAM, 2x2,5GHz procesor, ??Mbit/s (nie widzę informacji) (brak limitu danych) - koszt: 25zł/miesiąc (brutto)
microvps.pl: 30GB, 3GB RAM, 2x2,5GHz procesor, 200Mbit/s (2TB limit danych) - koszt: 29,99zł/miesiąc (brutto)
webh.pl: 10GB SSD, 1GB RAM, 2GHz procesor, ??Mbit/s (nie widzę informacji) (brak limitu danych) - koszt: 19zł/miesiąc (brutto)
tiktalik.pl: 30GB, 2GB RAM, 2x2GHz procesor, 200Mbit/s (2TB limit danych) - koszt: ~21zł/miesiąc (0,024zł/h netto)
hekko.pl: 10GB, 0,5GB RAM, 1GHz procesor, ??Mbit/s (nie widzę informacji) (100GB limit danych) - koszt: 29zł/miesiąc



Patrząc na stosunek cena/parametry to pewnie można coś rozsądnego wybrać od razu, aczkolwiek czytając wypowiedzi użytkowników tego forum w innym temacie doszedłem do wniosku, że testowali oni różne VPSy i są w stanie polecić coś, co będzie przede wszystkim na tyle stabilne, żeby ludzie nie mieli siedmiu jedynek przy nickach, bo akurat ich 7 razu z rzędu wszystkich wywaliło. Mam też nadzieję, że ten temat, o ile się rozwinie pomoże nie tylko mi, ale również innym, którzy nie mają wielkich wymagań względem zasobów, a chcieliby mieć spokój w prowadzeniu TSa dla swoich znajomych.



Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanowił bym się nad ofertą tiktalik.pl - doładuj sobie konto za 5 zł i postaw najtańszą instancję i przetestuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej większych (a więc też obciążonych atakami), polskich TeamSpeaków stoi w Hosteam. BH i MH pod TeamSpeak'a odradzam. W stosunku do reszty się nie wypowiem, bo nie wiem jak tam wygląda kwestia ochrony przed ddosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do GameServ.

Na naszych maszynach hostujemy swoje serwery TS3 jak i wielu klientów korzysta z naszych vps-ów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanowił bym się nad ofertą tiktalik.pl - doładuj sobie konto za 5 zł i postaw najtańszą instancję i przetestuj.

Właśnie chcę najpierw wybrać 2-3 oferty VPS i właśnie je przetestować, dziękuję za sugestię :)

 

Najwięcej większych (a więc też obciążonych atakami), polskich TeamSpeaków stoi w Hosteam. BH i MH pod TeamSpeak'a odradzam. W stosunku do reszty się nie wypowiem, bo nie wiem jak tam wygląda kwestia ochrony przed ddosami.

Świetnie, dziękuję również za opinie. Właśnie czegoś takiego potrzebowałem :)

 

Zapraszam do GameServ.

Na naszych maszynach hostujemy swoje serwery TS3 jak i wielu klientów korzysta z naszych vps-ów.

Zerknąłem i mam pytanie - co oznacza zapis "Procesor: 75%"? Tzn. jaki zasób zostanie mi przydzielony? 75% czego? Dodatkowo na jaką prędkość łącza mogę liczyć? No i najważniejsze - chciałbym poznać opinie użytkowników na temat GameServ :)

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Edytowano przez Vexis (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa serwerki TS3 - główny w OVH VPS Cloud za ok 55 brutto oraz zapasowy w Hosteam za 25, W żadnej z tych firm nie miałem najmniejszych problemów a jestem u nich od ponad roku, uptime wyciągałem po ponad 180 dni. TS3 przy takiej ilości userów zjadał będzie śmieszne ilości zasobów także kieruj się nie mocą a solidnością.

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

75% rdzenia. Prędkość czego? Jeżeli chodzi o łącze to 200Mbps do maszyny matki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa serwerki TS3 - główny w OVH VPS Cloud za ok 55 brutto oraz zapasowy w Hosteam za 25, W żadnej z tych firm nie miałem najmniejszych problemów a jestem u nich od ponad roku, uptime wyciągałem po ponad 180 dni. TS3 przy takiej ilości userów zjadał będzie śmieszne ilości zasobów także kieruj się nie mocą a solidnością.

No cóż, co do OVH widocznie mój VPS jest pechowy i na pewno chcę nie chcę mieć z tą firmą już nic wspólnego. Natomiast jesteś kolejnym użytkownikiem polecającym Hosteam. Btw - nie widzę u nich nigdzie opcji testowania, mają takową?

 

Myślę, że spróbuję wziąć do testów VPS w Hosteam oraz Tiktalik. Chciałbym do tej dwójki dołożyć jeszcze jeden sprawdzony VPS, żeby mieć większy wybór.

 

Bardzo dziękuję za opinie. Za wszelkie następne z góry dziękuję i mam nadzieje, że cały temat przyda się nie tylko mi.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Vexis (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, gdzie wyczytałeś, że u nas (tiktalik) jest łącze 200mb/s? ;)

Ogólnie jeśli chodzi o teamspeaka to celowałbym pewnie w OVH - Bo mają nieporównywalne zabezpieczenia anty-DDoS - tyle, że musiałbyś celować w tanie kimsufi.

 

Jeśli chcesz, mogę ci dać okres testowy u nas.
Zarejestruj się na www i podrzuć login na PW albo na kontakt@

 

Krzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam OVH ze względu na badziewne łącze, nie tylko ja tu na forum narzekałem na gubienie pakietów, z resztą jak widać się o tym przekonałeś.

Ja trzymam tsa na microvps.pl i w zupełności mi wystarcza, z lżejszymi ddosami sobie spokojnie poradzą, ale ja z tym problemu nie mam.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poszukuje Pan najbezpieczniejszej możliwej opcji oraz stabilności, zachęcam do przejrzenia naszej oferty:

http://evobattle.com/teamspeak

700Gbps DDoS Protection
10Gbps Ultra Low Latency Network

W cenie zaledwie ~0.40 groszy za slot.

Edytowano przez EvoBattle (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH nie ma badziewnych łącz. Natomiast VPS classic to słaba usługa. Spróbuj RunAbove albo Cloud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, gdzie wyczytałeś, że u nas (tiktalik) jest łącze 200mb/s? ;)

 

Ogólnie jeśli chodzi o teamspeaka to celowałbym pewnie w OVH - Bo mają nieporównywalne zabezpieczenia anty-DDoS - tyle, że musiałbyś celować w tanie kimsufi.

 

 

Jeśli chcesz, mogę ci dać okres testowy u nas.

Zarejestruj się na www i podrzuć login na PW albo na kontakt@

 

Krzysiek

Masz racje, moja pomyłka :) Jak tworzyłem ten temat to miałem pootwierane sporo ofert i stąd pomyłka - 100mbit/s zamiast 200 mbit/s, niestety nie mogę już tego zmienić oO (opcja "edytuj" wyparowała) :) Co do OVH to się zraziłem i nie chcę już w to brnąć, natomiast co do okresu testowego to na pewno się na dniach odezwę :)

 

Odradzam OVH ze względu na badziewne łącze, nie tylko ja tu na forum narzekałem na gubienie pakietów, z resztą jak widać się o tym przekonałeś.

Ja trzymam tsa na microvps.pl i w zupełności mi wystarcza, z lżejszymi ddosami sobie spokojnie poradzą, ale ja z tym problemu nie mam.

Ja też raczej nie powinienem mieć, bo to na prawdę ma być serwer dla mnie i znajomych znajomych. Dorzucę to właśnie jako trzecią opcje "do sprawdzenia". Dziękuję.

 

Jeżeli poszukuje Pan najbezpieczniejszej możliwej opcji oraz stabilności, zachęcam do przejrzenia naszej oferty:

 

http://evobattle.com/teamspeak

 

700Gbps DDoS Protection

10Gbps Ultra Low Latency Network

 

W cenie zaledwie ~0.40 groszy za slot.

Prosiłbym o przeczytanie ponownie pierwszego posta. Po co mam płacić u Was za sloty kiedy mam licencję NPL? Dodatkowo chcę mieć też stronę...

 

OVH nie ma badziewnych łącz. Natomiast VPS classic to słaba usługa. Spróbuj RunAbove albo Cloud.

Jak wspomniałem wyżej - zraziłem się już do tej firmy i nie chcę mieć z nimi więcej nic wspólnego. Aczkolwiek dziękuję za odpowiedź.

 

 

P.S

A co z firmą HITME.PL? Widzę, bardzo dużo pozytywnych opinii ma. Warto pod moje potrzeby w ten VPS za 29zł?

Edytowano przez Vexis (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

700Gbps DDoS Protection
10Gbps Ultra Low Latency Network >>> blazingfast.io

 

 

słyszałem ze to szybciej pada niż hosteam od ddos-ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie.

 

Przetestowałem już microvps i czasami się zdarzały problemy z pingiem zza granicy, ale w porównaniu do OVH to niebo i ziemia. Muszę jeszcze sprawdzić tiktalik. Co do Hosteam to nie udało mi się uzyskać VPSu choćby na 24h ponieważ wymagano ode mnie złożenia zamówienia - tj. podania pełnych danych adresowych, PESElu, numeru telefonu. Normalnie nie miałbym z tym problemu, bo podobne dane były wymagane przez OVH, ale na pewno nie podam takich danych firmie co do której usług nie mam żadnych pewności. Microvps i Tiktalik nie zrobiły kompletnie żadnego problemu z umożliwieniem testowania i za to ode mnie wielki plus. Lada dzień podejmę decyzję czy Microvps czy Tiktalik.

 

Dziękuję wszystkim za bardzo pomocne rady, jak również przedstawicielowi Tiktalik za bezproblemowe udostępnienie serwera.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Hosteam to nie udało mi się uzyskać VPSu choćby na 24h ponieważ wymagano ode mnie złożenia zamówienia - tj. podania pełnych danych adresowych, PESElu, numeru telefonu. Normalnie nie miałbym z tym problemu, bo podobne dane były wymagane przez OVH, ale na pewno nie podam takich danych firmie co do której usług nie mam żadnych pewności.

 

Prawdziwy "polski" klient.

Każdy hosting powinien się przed takim płaszczyć :)

Aż dziw, ze tak mało firm bije się o takiego tuza.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak bo klient jest skazany na jedną firmę i musi całować po stopach szanownych Państwa. Nie odpowiada mi polityka firmy - idę do innej. Nigdzie nie napisałem, że odradzam, nie narzekam, nie mam pretensji, zwyczajnie nie zamierzam rozdawać danych osobowych "bo tak". Nikt nikomu łaski nie robi.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stawiałem kiedyś ts3 na vps mintshost (mini za 18zł) i wszystko działało pięknie jak nigdzie indziej

zdecydowanie godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stawiałem kiedyś ts3 na vps mintshost (mini za 18zł) i wszystko działało pięknie jak nigdzie indziej

zdecydowanie godny polecenia

Jak w pierwszym poście - brałem to pod uwagę, ale przeczytałem kilka opinii, że bardzo dużo młodych i butnych ludzi stawia tam TSy, a to generuje konflikty - ataki DDoS. Do tej pory sprawdziłem Microvps i mimo kilku problemów z połączeniem z kilku krajów zachodniej europy użytkowników z Polski nie rozłączyło ani razu podczas 48h testów. Podczas gdy na OVH stało się to 18 razy, natomiast na Tiktalik 3 razy (w tym raz na ponad 40 minut).

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Vexis (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×