Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
enimen

Konfiguracja DNS na VPS

Polecane posty

Hej!

Mam mały kłopot.

Postawiłem sobie ładnie stronę pod nginx na vps'ie i zakupiłem domenę. Żeby podpiąć domenę pod VPS jest jedynie w panelu domeny opcja zmiany adresów DNS. Tak więc domyślam się, że powinienem wpisać DNS'y kierujące do mojego serwera i teraz pytanie.

Jak takie dnsy skonfigurować na vps? Czy je się gdzieś kupuje i ustawia z nich przekierowanie na mój vps czy mogę jakoś sam je utworzyć na moim vps. Niestety w tej kwestii jestem kompletnie zielony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej dla Ciebie jak przekierujesz sobie domenę na cloudflare.com, a tam w panelu zrób przekierowanie (rekord A) na IP serwera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest rozwiązanie. A gdybym chciał to sobie sam zrobić? Proszę tylko o małe nakierowania a resztę sam sobie wyskubie w google.

 

Instaluje bind9 i w configu wpisuje adres mojej domeny oraz dnsy hostingu mojej domeny? Tak to się robi manualnie bez pośredników?

 

Tak sobie patrze na ten opis: http://crm.vpscheap.net/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=10

Edytowano przez enimen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z zewnętrznych serwerów DNS, bo pewnie masz jeden adres IP (a i trzymanie DNS'ów na jednej maszynie jest błędem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego trzymanie dnsów na jednej maszynie jest błędem? Chodzi o to, że jak mi padnie VPS to i dns nie będzie działał? Lub nie ochroni mnie przed ddosowaniem?

 

Instaluje bind9 i w configu wpisuje adres mojej domeny oraz dnsy hostingu mojej domeny? Tak to się robi manualnie bez pośredników?

 

Tak sobie patrze na ten opis: http://crm.vpscheap.net/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=10

 

Czy to co napisałem powyżej pomoże mi w ustawieniu własnego dns? Nie zewnętrznego?

 

Lubię się uczyć nowych rzeczy więc zależy mi na nakierowaniu jak to zrobić samodzielnie.

Edytowano przez enimen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego trzymanie dnsów na jednej maszynie jest błędem? Chodzi o to, że jak mi padnie VPS to i dns nie będzie działał?

Tak. RFC zaleca przynajmniej trzy serwery DNS.

 

Jeśli jesteś zdecydowany stawiać samodzielnie, to zainstaluj NSD, a następnie wykorzystaj freedns.42.pl czy dns.he.net jako zapasowe. Po skonfigurowaniu podajesz ich adresy swojemu registrarowi (tam, gdzie kupiłeś domenę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie wydaje mi się to za proste :)

 

Kupuję domenę "mojadomena.pl"

1) U rejstratora domeny zmieniam nazwy dns na: ns1.mojadomena.pl, ns2.mojedomena.pl i ewentualnie jakieś rezerwowe dns z zewnętrznych firm.

2) Instaluję na moim vps NSD

3) Konfiguruję nsd.conf i w odpowienich miejsach wpisuje IP mojego vps'a oraz w zone name moją nazwę domeny.

4) Konfiguruję teraz ZONE NAME i w odpowiednich miejscach wpisuję IP vps'a oraz moje nazwy ns (ns1.mojadomena.pl, ns2.mojedomena.pl)

5) sudo nsdc rebuild, /etc/init.d/nsd3 restart, /etc/init.d/nsd restart

6) Wpisuję w przeglądarce mojadomena.pl i pojawia się strona i ENJOY :D

 

Dobrze?

Edytowano przez enimen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeszcze gluerecords u rejestratora na IP i skierowanie na ns1 / ns2.twojadomena.pl wraz z podaniem IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma u której zakupiłem domenę nie udostępnia mi opcji gluerecors(ustawienie przekierowania z ns1.mojadomena.pl oraz ns2.mojadomena.pl na adres IP vps'a)

 

Czy to jest możliwe?

Edytowano przez enimen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5) sudo nsdc rebuild, /etc/init.d/nsd3 restart, /etc/init.d/nsd restart

To w starej wersji NSD. Teraz powinieneś używać nsd-control.

 

Firma u której zakupiłem domenę nie udostępnia mi opcji gluerecors(ustawienie przekierowania z ns1.mojadomena.pl oraz ns2.mojadomena.pl na adres IP vps'a)

 

Czy to jest możliwe?

Wszystko jest możliwe, ale to byłoby bardzo nietypowe. Gdzie kupiłeś domenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×