Skocz do zawartości
Gepandza

Domena .eu

Polecane posty

Witam. Czy są jakieś wymagania aby zakupić domenę .eu? Przepraszam za tak trywialne pytanie ale czytałem że domenę .pro mogą zakupić tylko osoby pełniące jakąś wysoką funkcję. I prosiłbym aby ktoś mi polecił jakiś dobry hosting do domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Akurat co domeny .eu nie ma żadnych konkretnych wymagań. Jednak jeżeli nie wiesz to dla pewności zawsze sprawdź czy masz możliwość rejestracji danej końcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanko. Gdzie najlepiej zakupić domenę .eu? Myślałem nad seohost.pl ewentualnie mintshost.pl? Jak ktoś mógłby mi doradzić to będę wdzięczny.

 

@Edit: Przepraszam za podwójny post.

Edytowano przez Gepandza (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Najtaniej to chyba w OVH.pl. Ewentualnie jakaś znana i ceniona firma z forum z promocją. Tylko uważaj żeby potem nie płacić podwójnie za każde kolejne przedłużenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specjalnych wymagań

 

 

Akurat co domeny .eu nie ma żadnych konkretnych wymagań.

 

Troszkę prostując wasze wypowiedzi - domena .eu jak najbardziej MA restrykcje dotyczące abonenta domeny. Co prawda w dużej mierze nas one nie dotyczą, bo w większości je spełniamy, ale tak dla pełnej precyzji - zgodnie z informacjami w regulaminie oraz na stronach eurid (http://www.eurid.eu/en/get-eu/faq-potential-domain-holders)

 

 

Any natural person, company or organisation residing in or established in the European Union, Iceland, Liechtenstein or Norway can register a .eu domain name.
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli oznacza to że mogę zakupić domenę z sufiksem .eu. W regulaminie eurid.eu pisze że domenę z .eu może założyć każda osoba z siedzibą w europie. Czy potrzebna jest siedziba czy nie? Przepraszam za tak trywialne pytania ale wolę być że tak powiem przygotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza - to tak, formalnie adres korespondencyjny abonenta musi znajdować się na terenie EU (+ Islandia, Norwegia i Liechtenstein)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę już nieaktualny, ale chętnie zaproszę wszystkich zainteresowanych domenę EU do rejestracji jej za darmo bez konieczności odnowienia po roku na http://eu.cal.pl

 

Czy to sprzedaż wiązana jest? Trzeba kupić hosting aby dostać w/w domenę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Proszę nie wprowadzać w błąd. Aby zarejestrować domenę nie trzeba posiadać hostingu - domenę można wydelegować na dowolne DNS. Dodatkowo domena będzie ważna pełny okres abonamentowy - 1 rok i nie ma obowiązku jej odnowienia w kolejnym roku. Polecam i zapraszam do rejestracji. Liczba domen ograniczona.

Edytowano przez cal.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×