Skocz do zawartości
user128

Bezpośrednie styki do internetu dla Dedyka lub VPS

Polecane posty

Witam,

 

 

Chciałbym zakupić serwer z konkretnym bezpośrednim stykiem do internetu.
Do maszyny przypisać po 10 adresów IP ( może być też klasa adresów np /29 i przez skonfigurowanie odpowiedniego routingu zawsze wychodzić tym samym operatorem jak Netia, TP itd.

 

Znalazłem kilku dostawców serwerów , którzy mogą przygotować takie rozwiązanie dla następujących łącz:

 

ATMAN
TASK

TP
GTT

Horyzont
Netia

Czy ktoś może mi jeszcze podesłać namiary na firmy hostingowe które mają dostępne inne bezpośrednie styki do Internetu i mają możliwość ustawienia statycznych tras dla konkretnej klasy adresowej lub pojedyńczych adresów ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowiedniego routingu zawsze wychodzić tym samym operatorem jak Netia, TP itd.

 

 

 

 

 

Wychodzenie to nie problem, problem zaczyna się z ruchem od internetu do dedyka, gdzie dla tak małej klasy nie da się tego zrobić. Trzeba by mieć chociaż /24 by hoster mógł rozgłosić tylko do jednego dostawcy - wtedy byłaby gwarancja że zawsze wróci tym samym łączem, ale bez redundancji.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wychodzenie to nie problem, problem zaczyna się z ruchem od internetu do dedyka, gdzie dla tak małej klasy nie da się tego zrobić. Trzeba by mieć chociaż /24 by hoster mógł rozgłosić tylko do jednego dostawcy - wtedy byłaby gwarancja że zawsze wróci tym samym łączem, ale bez redundancji.

 

 

 

Problem w tym , ze podklasa /24 jest droga nawet licząć po 4 pln za adres to już wychodzi ponad 1000 pln do jednego operatora. Jeżeli chciałbym mieć ich kilku to kwota robi się spora.

 

Załóżmy,że przez PLIX do Netii mam czasy około 10 ms i jest to defaultowy routing z mojego dedyka ( UWAGA, to tylko założenie)

Wiec zastanawiam się czy jeżeli dostawca ustawi mi trasę przez Netię to czas dostępności się zmniejszy do Netii....

Zakładam ,że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial nie symetryczne trasy

Zaden operator ktory ma wszystkie potrzebne styki nie będzie sie zajmował konfigurowaniem tego dla jednego dedyka. Za duzo pracy i problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, jeszcze jedno pytanie:

Jeżeli potrzebowałbym łącze UPC, wiem ze teoretycznie jest możliwość instalacja łącza w serwerowni gdzie mam wykupiony serwer,

Czy coś takiego w ogóle się praktykuje ?

Jeżeli tak, to czy właściciel serwerowni występuje do UPC o takie łącze ( np UPC biznes 50/50 Mb/s) czy to ja mogę zadzwonić do UPC i wskazać miejsce instalacji po wcześniejszym uzgodnieniu z serwerownią ?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za bardzo kombinujesz, lepiej poszukaj firmy która ma najwięcej "styków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za bardzo kombinujesz, lepiej poszukaj firmy która ma najwięcej "styków".

 

I tą drogę właśnie obrałem, czekam na wycenę, ale zawsze warto zapytać o inne możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×