Skocz do zawartości
antii

Dobry hosting pod Wordpressa

Polecane posty

Witam,

mamy nową stroną skonfigurowaną pod wordpressem. Nowa strona niestety działa trochę wolniej od starszej. dodatkowo niedawno nasz usługodawca przeniósł naszą stroną u siebie na inny serwer, co dodatkowo obnizyło ywdajność. W rozmowie z dostawcą hostingu dostawca twierdzi, że całą winę za wolne działanie strony odpowiada wordpress. Szukam nowej firmy która specjalizowała by się w hostowaniu wordpressa i w jego wspieraniu. Jeśli ktoś zna taką to proszę o namiary. Cena nie jest najwazniejszym czynnikiem.

 

Mam dodatkowo pytanie techniczne, czy jest jakiś sposób na to aby szybko sprawdzić wydajność nowego usługodawcy? Może od inneh strony, czy można jakoś zmierzyć zasoborzerność naszego serwisu? Czy są jakieś dodatkowe parametry serwera na podstawie których można byłoby stwierdzić czy serwer jest szybszy lub wolniejszy?

 

Narazie znalazłem taki skrypt benchmark.php ze strony http://www.php-benchmark-script.com. Nie wiem na ile miarodajne są wyniki. Z ciekawości założyłem sobie testowe konto u innego usługodawcy i mam następujące wyniki;

test_math : 1.780 sec.
test_stringmanipulation : 1.503 sec.
test_loops : 0.886 sec.
test_ifelse : 0.812 sec.
--------------------------------------
Total time: : 4.981 sec.

 

Obecny usługodawca ma takie wyniki;

test_math : 2.329 sec.
test_stringmanipulation : 2.177 sec.
test_loops : 2.715 sec.
test_ifelse : 3.016 sec.
--------------------------------------
Total time: : 10.237 sec.

 

Proszę o pomoc w interpretracji wyników i w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Polecam ten pierwszy hosting. Badanie na moim hostingu (1free.eu)

--------------------------------------
|        PHP BENCHMARK SCRIPT        |
--------------------------------------
Start : 2015-04-08 09:56:19
Server : 1free.eu@94.23.91.139
PHP version : 5.4.38
Platform : Linux
--------------------------------------
test_math                 : 1.225 sec.
test_stringmanipulation   : 1.195 sec.
test_loops                : 0.632 sec.
test_ifelse               : 0.656 sec.
--------------------------------------
Total time:               : 3.708 sec.

Nie wiem czy wynik jest miarodajny ale wydaje mi się, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Możesz zerknąć na naszą ofertę: https://swhosting.pl/oferta/hosting/

Dyski SSD pod bazy danych i SAS pod pliki gwarantują bardzo szybkie generowanie strony.

Odezwzji się na PW lub na jakub @ swits . pl

Udostępnię Ci konto testowe na 14 dni, sam przekonasz się co do wydajności :)

Wynik u nas:

--------------------------------------
|        PHP BENCHMARK SCRIPT        |
--------------------------------------
Start : 2015-04-08 12:02:11
Server : bartek.swhosting.pl@193.106.238.29
PHP version : 5.6.7
Platform : Linux
--------------------------------------
test_math                 : 1.225 sec.
test_stringmanipulation   : 1.273 sec.
test_loops                : 0.724 sec.
test_ifelse               : 0.635 sec.
--------------------------------------
Total time:               : 3.857 sec.

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas, praktycznie większość naszych klientów stosuje WordPres.

 

Tu polecam nasz serwer z dyskami SATA + SSD (baza danych), który z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

 

http://www.mzone.uk/basic-ssd

 

W pakiecie przy opłacie rocznej możesz otrzymać także darmową oraz certyfikat SSL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie zdecydowanie SiXwishlist.com Wynik:

--------------------------------------
| PHP BENCHMARK SCRIPT |
--------------------------------------
Start : 2015-04-08 11:22:05
Server : xys.pl@212.83.191.191
PHP version : 5.4.39
Platform : Linux
--------------------------------------
test_math : 0.825 sec.
test_stringmanipulation : 0.821 sec.
test_loops : 0.541 sec.
test_ifelse : 0.347 sec.
--------------------------------------
Total time: : 2.534 sec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mamy nową stroną skonfigurowaną pod wordpressem. Nowa strona niestety działa trochę wolniej od starszej. dodatkowo niedawno nasz usługodawca przeniósł naszą stroną u siebie na inny serwer, co dodatkowo obnizyło ywdajność. W rozmowie z dostawcą hostingu dostawca twierdzi, że całą winę za wolne działanie strony odpowiada wordpress. Szukam nowej firmy która specjalizowała by się w hostowaniu wordpressa i w jego wspieraniu. Jeśli ktoś zna taką to proszę o namiary. Cena nie jest najwazniejszym czynnikiem.

 

Mam dodatkowo pytanie techniczne, czy jest jakiś sposób na to aby szybko sprawdzić wydajność nowego usługodawcy? Może od inneh strony, czy można jakoś zmierzyć zasoborzerność naszego serwisu? Czy są jakieś dodatkowe parametry serwera na podstawie których można byłoby stwierdzić czy serwer jest szybszy lub wolniejszy?

 

Witam

 

Ciężko jest jednoznacznie określić czy istnieje miarodajny sposób by sprawdzić wydajność usługi pod konkretny projekt. Trzymamy duże i małe tematy. Przy małych stronach opartych o wordpress wymagana jest stabilność i szybkość działania. Podobnie się to odnosi do projektów dużych. W naszym przypadku nie spotkałem się z sytuacją by ktoś kto używa wordpress na naszych zasobach był niezadowolony. Zresztą regularnie dbamy o całe środowisko jak również o witryny samych klientów. To ostatnie nie jest regułą ale staramy się na ile pozwala nam czas np podesłać informację o problemach i w jaki sposób można je rozwiązać. Ważnym natomiast elementem jest dynamiczny przyrost zasobów co sprawia że diametralnie zmienia się oblicze usługi hostingowej. Nie musisz się przejmować o ilość wykorzystanego CPU przy nagłych skokach odwiedzin co w połączeniu z nielimitowanym transferem dostarcza idealną platformę pod wordpress. Nie jesteśmy idealni ale po prostu staramy się by nasze usługi były doskonałe i przede wszystkim przyjazne.

 

Jak masz jakies pytania pisz na adres; tom@sixwishlist.com

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są firmy hostingowe, które specjalizują się w hostowaniu wordpressa. Chodzi mi to o jakiś support i odpowiednie skonfigurowanie uprawnień pod wordpressa. Np. w obecnej firmie miałem problemy z dodaniem wtyczek do admin wyciął mi uprawnienia.

Teraz mam problem z dodaniem filmiku flash o pojemności większej niż 8M. Sprawdziłem już różne poradniki i nic u mnie nie pomogło.

Jednak wolał bym przejść do firmy która ma jakieś pojęcie o wordpressie a nie tylko na niego psioczy.

Skoro już tutaj w tym wątku jest kilka ofert od firm, to podam dodatkowe wymagania.

Moja firma jest małą uczelnią, czasami wysyłamy np. 500 maili na raz do studentów. Nie wiem czy to nie będzie problem dla niektórych firm, ale uczciwie informuję, że takie mailingi prowadzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są hostingi specjalizujące się w obsłudze Wordpressa, ale zazwyczaj będą zdecydowanie droższe niż normalne współdzielone i nadal nie muszą być kompatybilne ze wszystkimi wtyczkami. Najbardziej znany jest chyba WP Engine.

 

Są też dostawcy specjalizujący się w wysyłce maili. Z polskich kojarzę Freshmail, który przy 500 odbiorcach byłby darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy dedykowanej oferty pod wordpressa, co nie zmienia faktu, że na każdym planie możesz go spokojnie zainstalować i będzie działał bez problemu.

Dodawanie u używanie wtyczek też jest podstawową, wspieraną przez nas funkcjonalnością ;).

Wysłanie tej wielkości mailingu nie będzie stanowiło żadnego problemu.

 

Do wysyłki mailingu możesz też użyć:

http://emaillabs.pl/

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wordpress może być instalowany na praktycznie każdym serwerze z dostępem do bazy danych.

Warto jednak wziąć pod uwagę obciążenie, które będzie generowane przez skrypt, może to wymagać po prostu większego (czyt. mocniejszego) serwera.

Na naszych serwerach masz dodatkowo Installatron, gdzie instalacja skryptu trwa dwie minuty i wymaga dwóch kliknięć: http://www.mzone.uk/basic-ssd

 

 

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wysyłki maili mamy dedykowaną aplikację. Wspomniałem o tym dlatego, że jak się wysyła dużą ilość maili, to czasami dany serwer wpada na czarna listę jako spamer. Nie wiem czy to jest problemem, bo nie jestem adminem poczty. Tak pytam, czy to nie jest problemem.

 

Ja wiem, że wordpressa można zainstalować na każdym serwerze. Wiem też, że może wymagać mocniejszego serwera, takiego też szukam.

Jeśli chodzi o support to było by fajnie, gdyby np. admin wiedział jak w WP zwiększyć limit wysyłanego pliku (np. filmiku) albo jak dobrze zrobić kopię WP.


Aha, zależy mi jeszcze na dobre obsłudze spamu, bo ostatnio u nas to kuleje, np. niektóre maile z załącznikami w obrębie naszej domeny trafiają do spamu, co wg mnie jest kary godne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są firmy hostingowe, które specjalizują się w hostowaniu wordpressa. Chodzi mi to o jakiś support i odpowiednie skonfigurowanie uprawnień pod wordpressa. Np. w obecnej firmie miałem problemy z dodaniem wtyczek do admin wyciął mi uprawnienia.

Teraz mam problem z dodaniem filmiku flash o pojemności większej niż 8M. Sprawdziłem już różne poradniki i nic u mnie nie pomogło.

Jednak wolał bym przejść do firmy która ma jakieś pojęcie o wordpressie a nie tylko na niego psioczy.

Skoro już tutaj w tym wątku jest kilka ofert od firm, to podam dodatkowe wymagania.

Moja firma jest małą uczelnią, czasami wysyłamy np. 500 maili na raz do studentów. Nie wiem czy to nie będzie problem dla niektórych firm, ale uczciwie informuję, że takie mailingi prowadzimy.

 

Witam

 

Sa usługi dedykowane pod wordpress które pozwalają na dostosowanie parametrów by dany projekt działał w oparciu o wytyczne. Taka usługę możesz znaleźć również u nas: http://sixwishlist.com/wordpress-hosting/ .

Różni się przede wszystkim więlkością przydzielonej pamięci RAM i dodatkowymi możliwościami konfiguracyjnymi.

500 maili to nie problem jak również i 5000 dzieki specjalnej bramie smtp o która można poprosić. Jakiekolwiek problemy związane z samym wordpress przy wspomnianym pakiecie rozwiązuje wsparcie techniczne po wysłaniu jednego zgłoszenia.

 

Tomek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz max budżet na ten serwer?

 

Teraz płacimy 300 zł na rok. Ale chcemy wydać wiecej, żeby naprawdę dobrze działało. Jeszcze jakiś analiz cen nie robiłem. Przede wszystkim ma być naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak w ogole jeśli chodzi o te php benchmarki to jest to kompletnie niemiarodajne (tak samo jak testy dyskow robione dd).. w tym tescie lepsze wyniki osiągam na zarąbanym loadem 15, 8 rdzeniowym dedyku w OVH niz pustym serwerku, ale z 2 rdzeniami z HT, a jak np. odpali sie phpbb na obu to na tym z loadem strona generuje sie 5 sekund, a na czystym 1,5 ;)

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego test dysku przy pomocy dd jest niemiarodajny?

 

Ponieważ w przypadku usług hostingowych ma się on nijak do ogólnej wydajności usługi względem pozostałych parametrów ,które jedynie w całości przedstawiają wskaźnik wydajności. To tak jak byś chciał testować opony do samochodu tylko na jednej nawierzchni i z jednym modelem. Przedstawi to tobie jedynie częściowy obraz i nic więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS z administracją w biznes-host.pl - tam poprosisz o nginx z innymi gwizdkami jakie sobie wybierzesz/poszukasz w sieci lub jakie Ci sami zaproponują i będzie hulało aż miło. Testowałem nginx na digitalocean na droplecie 512mb i na prawdę urywa głowę ;) U nas na VPS jest LAMP a i tak jest błyskawica.

 

Serwer to jedno, ale czy sama skórka wordpressa jest zoptymalizowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×