Skocz do zawartości
Ravv

Skrypt portalu i forum

Polecane posty

Witam. Planuję w niedalekiej przyszłości stworzyć portal i forum o tematyce gier cRPG (a dokładniej kilku tytułów, chociaż lista będzie się prawdopodobnie powiększać). W związku z tym będę potrzebował darmowego CMS i mam co do niego kilka wymagań:
- prosty w obsłudze i intuicyjny panel administratora, aby osoba, która nie miała z nim wcześniej styczności potrafiła dodać nowe newsy czy artykuły nic przy tym nie psując
- kategorie newsów (podejrzewam, że w tej chwili każdy CMS ma coś takiego?)
- odróżnianie newsów od artykułów - to znaczy, że nie chcę aby w poradnikach czy opisach (artykułach) wyświetlały się "systemowe" informacje o autorze artykułu, jego dacie dodania, itp. Autor w razie potrzeby lub własnej woli dodałby takie informacje ręcznie gdzieś na końcu, małą czcionką. Część umieszczonych na stronie treści będzie pochodzić z oficjalnych stron gier i nie chcę przypisywać ich autorstwa sobie. Nie chcę również aby artykuły miały własną kategorię (tag) i były wymieszane z newsami, bo jest mi to niepotrzebne.
- w tym miejscu posłużę się linkiem, abym mógł łatwiej zobrazować co mam na myśli: http://www.battlenet.pl/
Chciałbym, aby dało się zrobić coś takiego jak na wyżej wymienionej stronie - klikam w nazwę gry z rozwijanego menu w górnym pasku nawigacji i wyświetla mi newsy tylko z kategorii danej gry oraz przenosi mnie na stronę nazwagry.nazwaportalu.pl (z linkiem bym sobie prawdopodobnie poradził). Oprócz wyświetlania newsów pojawiłby się dodatkowy panel boczny z linkami do treści (artykułów), tj. poradników, opisów, porad, informacji z danej gry, który na stronie głównej jest niewidoczny.
Jeśli nie ma od tego gotowych skryptów, to myślę, że umiałbym uzyskać podobny efekt prowizorką, ale jeśli istnieją gotowe i pewne rozwiązania, to chętnie bym z nich skorzystał.
- gotowa integracja/mostek z phpbb3/mybb/innym darmowym silnikiem forum (rejestracja na portalu = rejestracja na forum, logowanie na portalu = logowanie na forum)
- możliwość komentowania newsów, ale artykułów już nie (ew. możliwość całkowitego wyłączenia komentarzy). Jest to mój jedyny wymóg co do kont zwykłych użytkowników.
- możliwość wyboru, do których elementów panelu administratora będzie miał dostęp dany użytkownik (w tym przypadku redaktor).
- możliwość dodawania i rozmieszczenia elementów na stronie w prosty sposób

Jaki CMS byłby do tego wszystkiego najlepszy? Miałem styczność tylko z jPortalem i PHP-Fusion, ale z krążących w internecie opinii wnioskuję, że są już one dosyć przestarzałe. Wolałbym również uniknąć kontaktu z Joomlą, bo nie podoba mi się sposób publikowania w niej nowych treści, edycja układu strony oraz obsługa panelu administratora.

Potrzebny mi jest również skrypt forum, choć tutaj skłaniałbym się już ku MyBB, ponieważ mam z nim spore doświadczenie zarówno od strony użytkownika jak i administratora. Niemniej jednak, jeśli istnieje inny, lepszy skrypt, który jest równocześnie darmowy, to z chęcią się z nim zapoznam.

Na koniec jeszcze raz zaznaczę, że poszukuję darmowych skryptów, jako że jestem jeszcze studentem i nie stać mnie będzie na razie na duże inwestycje, tj. kupno płatnego CMS czy licencji IPB/vB, a portal oraz forum nie będą generowały zysków.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez Ravv (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Najlepiej własny CMS, ze względu na to, że wtedy dostosujesz swoją stronę pod swoje potrzeby.
Nie powiem od razu - pisz od zera, najlepiej zacznij od powiedzmy Wordpressa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własny na pewno byłby najlepszy, ale gdybym potrafił taki napisać od zera, to ten temat by nie powstał. ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz WP jeżeli liczba odnośników w menu nie będzie porażająca jak na bloga (>30-40), ponieważ ma on problemy z czasem wykonywania skryptu, i co za tym idzie stabilnością, przy dodawaniu/modyfikowaniu pozycji. Wiem z doświadczenia.

 

Drupal gdy chcesz bardzo elastycznego CMS, który wymaga jednak pewnej znajomości PHP, CSS.

 

Co do forum - słusznie myślisz o MyBB. Przesiadłem się na ten skrypt z phpBB i po pewnych poprawkach złego słowa powiedzieć nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PhpBB lub Php by przemo. Polecam jednak w zainwestowanie w porządny soft - vbulletin, ponieważ ma wiele fajnych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×