Skocz do zawartości
Cameleon

Jaki serwer do 6tyś (web)

Polecane posty

Potrzebuję kupić najlepsze co uda mi się wyrwać w cenie 6 tyś

W tej cenie może być sama jednostka z procesorem, dokupię dyski i pamięć.

Dobrze było by U2 ale mógł by być też U1

Optuję za serią ProLiant 360/380 coś z G8/G9 ?

Czy coś w tej cenie sensownego kupię ?

Serwer dla 150+ domen głównie hosting.

 

Edytowano przez Cameleon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy stosunek ceny do wydajności powinna mieć Actina Solar jeśli nie przeszkadza Ci brak nalepki HP. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz SM lub jego OEM'a sprawdź jaką gwarancję oferuje CI dostawca.

Jeśli chodzi o różnice w jakości DELL, HP Vs SM, AS wystarczy oba produkty zobaczyć na własne oczy i "pomacać" jak starannie są wykonane i z czego. Nie chodzi tu bynajmniej o naklejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Solary jest standardowo gwarancja 3 lata on-site NBD tak jak na IBM-a. Co do jakości to faktycznie zwłaszcza Dell i IBM wygłada lepiej. Tylko co z tego jak oba działają tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jakich serwerach ale kolega vilgefortz napisał żeby je zobaczyć i "wymacać", czyli mam ocenić z jakich materiałów są zrobione ?. Faktycznie Actina wypada bardzo korzystnie w stosunku do pozostałych marek. Macie doświadczenie z Actiną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Actina wygląda jak Super Micro. Jeśli to jest OEMowe SM to trzymałabym się od tego z daleka (support, gwarancja) są po prostu w SM beznadziejne. No ale skoro Acitna daje gwarancje on-site NBD .... to może warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 szt. Solarów z tego dwa już od dłuższego czasu oraz 4 szt. Supermicro wszystkie od paru lat i odpukać nic się nie dzieje.

 

Za to z pięciu IBM-ów x3250 M4 jeden padł. Muszę pochwalić support, bo na drugi dzień technik był na miejscu i wymienił płytę główną co rozwiązało problem. Poza tym zdarzają się serwery HP czy Della co do których również nie mam żadnych zastrzeżeń. W kość dał mi kiedyś jeszcze IBM x3550, ale tego nie biorę pod uwagę, bo kupiłem używany, więc nie wiem co działo się nim wpadł w moje ręce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz SM lub jego OEM'a sprawdź jaką gwarancję oferuje CI dostawca.

Jeśli chodzi o różnice w jakości DELL, HP Vs SM, AS wystarczy oba produkty zobaczyć na własne oczy i "pomacać" jak starannie są wykonane i z czego. Nie chodzi tu bynajmniej o naklejki.

 

Jak bym miał macać każdy serwer to by mi życia nie starczyło. Specyfikacja + Cena + Gwarancja = Serwer. Nie ma co gdybać. To tylko urządzenie i prawdopodobieństwo że coś się zepsuje wcześniej jest takie samo w obu przypadkach. Swego czasu kupiliśmy 40szt "no name" z myślą że 35 poleci w szafę a 5 zostanie na części. Obecnie 30 sztuk działa od 2 lat , kolejne 2 od prawie roku. 3 szt. nadal sobie leżą ;) Pozostałe sprzedane i mają się również dobrze.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście proponuję serwery tzw. „markowe”. Ich serwis jest znacznie sprawniejszy i bardziej niezawodny. Poszedłbym w IBM/HP. IBM – x3650 M4 na procesorze E5-2620v2. HP – DL380 G8 na takim samym procesorze. Te procesory mają sporą wydajność w stosunku do ich ceny. W przyszłości będziesz mógł dorzucić drugi jak będzie brakować mocy. Oczywiście nie zapomnij o nadmiarowym zasilaniu żeby zapewnić pełne bezpieczeństwo. Przykład modelu serwera z 2 zasilaczami i już zainstalowanymi 2 dyskami 300GB 10K SAS - 7915E6G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie aby samemu coś złożyć ?

Jest sens ?

 

@Julian a ten 7915E7G rozumiem że różni się że nie ma dysków SAS?, fajna była by oferta HP DL380 G8 w takiej cenie, niestety widzę tylko IBM za 6,6.

Edytowano przez Cameleon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie aby samemu coś złożyć ?

Jest sens ?

 

Wszystko zależy od docelowego przeznaczenia i elementów z których chcesz to składać. Znam firmę która posiada ponad 700 serwerów w taniej obudowie bazujących na najtańszych płytach głównych. Przeznaczenie jako masówka opartej o bardzo niską cenę. Wydajnościowo nie jest to rakieta natomiast taki zestaw nie ma podwójnego zasilania i marne karty sieciowe które po prostu nie wyrabiają i umierają śmiercią naturalną. Koszt "serwerka" bardzo niski to prawda a na fakturze dla klienta dumnie widnieje i3 ,i5 ,i7 i odpowiednio pamięci RAM od 4GB do 16GB.

 

Patrząc wstecz kiedyś na samym początku markowy serwer kosztował majątek pozorna oszczędność powodowała budowanie serwerów w oparciu o podobne jak wyżej elementy. Obecnie jeżeli klient zamawia serwer pod konkretne zastosowanie bardziej się nam opłaca kupienie sprawdzonego serwera jak budowanie go od podstaw. I tak klient za to płaci. Przerabialiśmy ten schemat wielokrotnie, DELL postawiony na uniwerku działa bez problemów a serwis zapewnia nam usługę w trybie 24h. Kupując nie markowy tworzymy sobie problem. Tak jak napisałem wszystko zależy od zastosowania/przeznaczenia.

 

Pomijam tutaj fakt wybierania komponentów markowych bo składanie serwera z elementów np supermicro jest fajne ale czy tańsze? Regularnie gotowe oferty bazowe są tańsze jak dobieranie obudowy + płyta + cała reszta. Jednym słowem nie warto!

 

Nie powiem że nie posiadamy sprzętu niemarkowego bo posiadamy ale była to nasza decyzja pod zastosowania nie wymagające wysokiej dostępności lub usługi skierowane na nasze wewnętrzne potrzeby.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie aby samemu coś złożyć ?

Jest sens ?

 

@Julian a ten 7915E7G rozumiem że różni się że nie ma dysków SAS?, fajna była by oferta HP DL380 G8 w takiej cenie, niestety widzę tylko IBM za 6,6.

 

Tak, 7915E7G nie ma dysków na pokładzie, no i ma w standardzie jeden zasilacz.

 

Jeżeli bardziej przemawia do Ciebie HP to taki model będzie OK - 470065-822. Trzeba by dołożyć dyski, trochę pamięci. Dodatkowo ma on na kontrolerze już w standardzie 512MB podtrzymywania Flash. Ten model możemy mieć w cenie 6,4K PLN netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SiXwishlist, prawda !, dzięki za poradę

 

Julian, możesz mi podesłać pełną specyfikację tego serwera ?.

Jaki kontroler Raid jest na pokładzie ?

Ta obudowa U2 pozwala na montarz 8 dysków ?

W standardzie tam jest dysk SAS 300GB?

Jest tam jeden zasilacz ?, z opcją na drugi ?

 

A jeszcze zapytam jak się mają G9 do G8, w G8 lepszy stosunek ceny do wydajności ?

 

Dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontroler P420i z 512MB Flash na pokładzie. Obsługa RAID 0/1/10/5/50

W wersji standard można włożyć 8 dysków. Po dołożeniu dodatkowej klatki – 16 sztuk

W standardzie jest jeden dysk 300GB 10K SAS 2,5”

W standardzie jeden zasilacz z opcja na drugi

 

G9 są bardziej wydajne, ale z tym stosunkiem już tak nie bardzo. Dla przykładu procesor E5-2620v3 jest wydajniejszy od E5-2620v2, ale jest odpowiednio droższy. Dyski są takie same. Pamięci są już DDR4 więc to będzie powodować skok wydajności. Jeżeli budżet koło 6K to nie porywałbym się na G9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×