Skocz do zawartości
masterofgg

Darmowy hosting z możliwośćia przekierowania domeny na katalog

Polecane posty

Witam
Mam pewien projekt napisany w php + zend na studia i potrzebuje go wrzucic w internet ale do tego potrzebny jest mi hosting z możliwością przekierowania domy na (pod)katalog.

Więc szukam czegoś darmowego albo taniego z możliwością opłaty miesięcznej gdyż mam już hosting własny na myDevil ale tam nie ma takiej opcji

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyDevil oferuje ok 10x więcej funkcji niż potrzebujesz (przynajmniej z tego co piszesz). Polecam poczytać albo zapytać ich na IRCu to pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytałem support i dostałem odpowiedź ze tego nie obsługują ale mogę to zrobić htaccesem niestety plik który pomoc techniczna dla mnie napisała nie działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z .htaccess (zauważ kropkę na początku nazwy tego pliku, jeśli przypadkiem nie jesteś świadom tego detalu) można to uzyskać wszędzie. W katalogu głównym, na który wskazuje wybrana domena:

 

RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?example\.com$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/pod-katalog/
RewriteRule ^(.*)$ /pod-katalog/$1 [L]

jeśli domena ma po prostu wskazywać na zawartość "pod-katalogu" bez zmiany URL w pasku adresu przeglądarki. Jeśli adres w przeglądarce ma się zmieniać, jeśli ma to być faktyczne przekierowanie, to ostatnią linijkę należy zmienić na:

 

RewriteRule ^(.*)$ http://example.com/pod-katalog/$1 [R=301,L]

 

Ewentualne problemy jakie możesz napotkać:

- często ludzie zapominają o RewriteBase, a w wielu miejscach (choć nie wszędzie) wpis ten jest konieczny;

- jeśli w swym katalogu głównym masz już .htaccess z jakimiś wpisami, powyższe dodaj na początku pliku lub też skonsultuj z kimś kolejność wpisów, aby wszystko działało tak jak tego oczekujesz;

- jeśli w "pod-katalogu" masz już też jakiś plik .htaccess, konieczna może okazać się modyfikacja jego zawartości.

 

Nie ma tak, że "nie działa". Może być niewłaściwie napisany lub zaimplementowany nie tak jak należy, z pominięciem jakiegoś istotnego detalu. Ale ten sposób zadziała praktycznie wszędzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak mam takiego htaccesa w public_html

RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?goq123.usermd/\.net$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/public/frontend/
RewriteRule ^(.*)$ /public/frontend/$1 [L]

adres to http://goq123.usermd.net/

 

widok katalogów jest celowo włączony (do testów tego htaccess'a zeby bylo widać gdzie wejsc)

 

jak widac po wejściu w public/frontend wyświetla się strona ale css'y się nie wczytują bo są wyszukiwane w katalogu domeny a nie w public/frontend/css potrzebuje zeby po wejsciu na domene ladowała się zawartość public_html/public/frontend i w pasku adresu zeby byla tylko domena virtual host wygląda tak:


<VirtualHost *:80>
   DocumentRoot "C:/xampp/htdocs/diets/public/frontend"
   ServerName diets.dev

   # This should be omitted in the production environment
   SetEnv APPLICATION_ENV development

   <Directory "C:/xampp/htdocs/diets/public/frontend">
       Options Indexes MultiViews FollowSymLinks
       AllowOverride All
       Allow from all
   </Directory>

</VirtualHost>

i lokalnie wszystko działa dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za dodatkowy ukośnik bezpośrednio po "usermd" ?...

 

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?goq123.usermd/\.net$

Powinno być raczej:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?goq123\.usermd\.net$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×