Skocz do zawartości
Gość mpm1122

Problem z neostradą

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam, mam ciekawy problem, a właściwie zagwozdkę i proszę o radę jak ów sytuację rozwiązać.

Od dłuższego czasu walczę o lepszy internet, niestety w mojej okolicy wybór jest prosty - orange, albo nic ;(
2 tygodnie temu technicy próbowali spiąć się na VSDL, wynik początkowo był obcujący 23 Mb/s, jednakże po przełączeniu routera w miejsce docelowe i podłączeniu telefonów funbox zaczął obcinać łącze (spadło do 5 Mb/s), a później nie mógł nawiązać synchronizacji.

Dokładnie 6 dni temu zadzwonili z informacją, że mogą zwiększyć prędkość do 20 Mb/s przy ADSL2+, związku z tym, że teraz mam 10Mb, a sensownych opcji nie ma, zgodziłem się. Umowa podpisana nazajutrz, kilka synchronizacji później "coś" się zmieniło.

Postanowiłem to sprawdzić:

Dane z liveboxa:
55179de37059e.png
4249357585.png/4249346417.png
Dane z TD-8811:
55179ab468eae.png
4249334704.png


Pobiera po 1.6 MB/s, więc wychodzi, że jest około 12 Mb/s ! Teraz pytanie co robić i jak żyć? Dodam, że na stronie orange nadam mam opcję: "1-10 Mb/s"

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na stronie odświeża się z dużym opóźnieniem. U mnie chyba zmieniło się po miesiącu albo i lepiej.

 

Co do samej prędkośći to niestety jest to magiczne "DO" a nie "OD". Ja mam obecnie internet 80/8 z gwarancją minimum chyba 20/4 czy 20/2. Fizycznie jest 40/8. Przed przejściem na wyższy pakiet miałem jeszcze wymieniane wszystkie kable od domu aż do centralki, więc troszkę w tedy możliwości podskoczyły.

 

4249581098.png

 

Niestety nic z tym nie zrobisz.

 

Co do vdsl to wg. ich pomiarów powinno być 50, ale że to tylko pomiar i inne urządzenie to na funboxie ich magicznym mam:

Prędkość synchronizacji DSL w górę 8568 Kb/s
Prędkość synchronizacji DSL w dół 38845 Kb/s
Margines szumu w dół 9.1
Zwykle jest 40-42k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Tylko, mnie interesuje fakt "synchronizacji w dół", niby jest 16378 Kb/s, więc nawet przy 6 dB, nie da rady nawet uzyskać tych 2 MB/s ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, mnie interesuje fakt "synchronizacji w dół", niby jest 16378 Kb/s, więc nawet przy 6 dB, nie da rady nawet uzyskać tych 2 MB/s ?

 

Nie przeskoczysz tego. Ja mam linie synchronizowaną na 51mbps, jej wydajność to 52mbps, a realnie wyciągam max 48mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz NEostradę to zawsze możesz zamienić na Netię - oni działają na łączach Neostrady więc nie ma problemu. Ja właśnie zamieniłam Neostradę na Netię jakieś półtora roku temu i jestem zadowlona. Wreszcie skończyły się awarie, księgowanie wpłaty przez dwa tygodnie i potem naliczanie odsetek, trudności z pomocą techniczną. Nie jest może idealnie, ale duużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz NEostradę to zawsze możesz zamienić na Netię - oni działają na łączach Neostrady więc nie ma problemu. Ja właśnie zamieniłam Neostradę na Netię jakieś półtora roku temu i jestem zadowlona. Wreszcie skończyły się awarie, księgowanie wpłaty przez dwa tygodnie i potem naliczanie odsetek, trudności z pomocą techniczną. Nie jest może idealnie, ale duużo lepiej

Nie wiem czy to szeptanka, ale na doświadczeniu znajomych moge to samo powiedzieć ale zamieniając netie z neostradą - dużo zlego słyszałem o netii, a o neostradzie nie mogę powiedzieć nic złego.

 

Jestem związany z neo już kilka ładnych lat (koło 10 będzie) i nigdy nie bylo większych problemów - a jak cos sie działo to jedno zgłoszenie i za 24 czy max 48 h panowie przyjechali i naprawili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem związany z neo już kilka ładnych lat (koło 10 będzie) i nigdy nie bylo większych problemów - a jak cos sie działo to jedno zgłoszenie i za 24 czy max 48 h panowie przyjechali i naprawili :)

 

Dokładnie.

Dodam od Siebie że po przejściu na vdsl nie mam już jak na razie całkowicie problemów a prędkość mówi sama za siebie.

4281252296.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak masz NEostradę to zawsze możesz zamienić na Netię - oni działają na łączach Neostrady więc nie ma problemu. Ja właśnie zamieniłam Neostradę na Netię jakieś półtora roku temu i jestem zadowlona. Wreszcie skończyły się awarie, księgowanie wpłaty przez dwa tygodnie i potem naliczanie odsetek, trudności z pomocą techniczną. Nie jest może idealnie, ale duużo lepiej

 

 

Nie wiem czy to szeptanka, ale na doświadczeniu znajomych moge to samo powiedzieć ale zamieniając netie z neostradą - dużo zlego słyszałem o netii, a o neostradzie nie mogę powiedzieć nic złego.

 

Jestem związany z neo już kilka ładnych lat (koło 10 będzie) i nigdy nie bylo większych problemów - a jak cos sie działo to jedno zgłoszenie i za 24 czy max 48 h panowie przyjechali i naprawili :)

 

 

Netia na łączach TP to jest komedio-dramat. Jak chcesz poszarpane nerwy to powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

wynik początkowo był obcujący 23 Mb/s, jednakże po przełączeniu routera w miejsce docelowe i podłączeniu telefonów funbox zaczął obcinać łącze (spadło do 5 Mb/s),


Sam sobie odpowiedziałeś co musisz zrobić, żeby mieć lepszy internet.

Albo wymiana całej instalacji w domu

Albo postawienie routera "jak najbliżej słupa".

Ja niedawno wymieniłem całą instalację w domu, wszelkie "skrawki kabla" wymieniłem na skrętkę cat 5e (użyłem jednej pary), na dystansie 25-30m tłumienie zeszło mi o jakieś 5 czy nawet więcej dbi (z 27mb/s zrobiło się pełne 40mb/s i jest jeszcze zapas)

 

walcz o każdy bit ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie linie na słupie są stare jakieś i uciągne internet raptem 10mb więcej nie pójdzie To były słowa technika z relacomu, a gdy ktoś z rodzinki się zapytał o możliwość "lepszego" internetu, a mianowicie np 20mb ;/ ni da rady i tyle... Trochę to smutne i żenujące ale co zrobić.

Edytowano przez Soba (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie jak kable na słupach zmienili to z 10mbit zrobiło 40mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×