Skocz do zawartości
bartekkk

Serwer pocztowy wyłącznie do rozsyłki mailingu

Polecane posty

Witam

 

Mam serwer VPS i chciałbym postawić serwer smtp + auth abym mógł wysyłać maile. Mam pytanie odnośnie na jakim systemie najlepiej to robić? Centos, debian ? Jaka ver? Co powinienem zainstalować na serwerze?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o to pytasz to pewnie postfix (jak wyżej) będzie dla Ciebie najlepszy.

 

Jeżeli masz większe pojęcie programistyczne to poszukaj lżejszych, prostych serwerów SMTP pisanych np. w node.js (w C++, ale node wygodniejszy w edycji :D), gdzie będziesz mógł sobie to opisać kodem JS (i samo wysyłanie jak i liczenie, statystyki, kolejkowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem tak:

instalacja Debian 7 (Wheezy) (32 bits)

instalacja postfixa http://www.server-world.info/en/note?os=Debian_7.0&p=mail&f=1

instalacja dovecot http://www.server-world.info/en/note?os=Debian_7.0&p=mail&f=2

 

utworzyłem użytkownika

sprawdzam konto w outlooku, zalogowanie do poczty przychodzącej działa jednak wysyłanie testowej wiadomości nie. Zaznaczona opcja "serwer wychodzacy (smtp) wymaga uwierzytlenienia" testowałem port 25 na ssl i bez ale szczerze mówiąc nie wiem jak to powinno być ustawione ani jak to sprawdzić na serverze.

 

edit:

http://www.lemat.priv.pl/index.php?m=page&pg_id=136

otwarłem port 587 według tego i działa

 

 

edit2:

czy postfix ma ustawione teraz jakies limity co do wysyłki maili?

Edytowano przez bartekkk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit jednego maila to 10M, teoretycznie limit jednej skrzynki do 1G.

 

Limitów wysyłki nie masz praktycznie żadnych i postfix szybko wyśle każdą ilość, ale polecam ustawić wszystkie spf'y, DKIMy, wszystko wszystko, żeby nie trafić na spam-listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, dodałem nową domenę, utawiłem spf, dnsy działają, domena do vps jest dodana gdyż www działą pod domeną dobrze, dodawanie do outlook niby jest okej jednak jak próuje wysłac maila na dany adres to dostaje zwrot:

"

<mail@domena.pl>: host redirect.ovh.net[213.186.xx.x] said: 550

sorry, no mailbox here by that name (#5.1.1) (in reply to RCPT TO command)

"

dodaje użytkownika poprzez useradd i w sumie nie wiem co jest źle

 

 

 

edit:

sprawdziłem teraz konto pocztowe w domenie vpsa: bartek@vpsXXXXX.ovh.net i to samo:

<bartek@vpsXXXXXX4.ovh.net>: host vpsXXXXXX.ovh.net[151.80.xxx.xxx] said: 554

5.7.1 <bartek@vpsXXXXXX.ovh.net>: Recipient address rejected: Access denied

(in reply to RCPT TO command)

 

outlook odbiera / wysyła - testowy mail nie dochodzi na skrzynkę.

var/maill - folder jest pusty

Edytowano przez bartekkk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podczas wysyłania maila w logu pokazuje:

Mar 30 20:07:28 jbs postfix/smtpd[14030]: connect from moh1-ve2.go2.pl[193.17.41.132]

Mar 30 20:07:28 jbs postfix/smtpd[14030]: NOQUEUE: reject: RCPT from moh1-ve2.go2.pl[193.17.41.132]: 554 5.7.1 <bartek@vpsXXXXXX.ovh.net>: Recipient address rejected: Access denied; from=<mojmail@o2.pl> to=<bartek@vpsXXXXX.ovh.net> proto=ESMTP helo=<moh1-ve2.go2.pl>

Mar 30 20:07:30 jbs postfix/smtpd[14030]: disconnect from moh1-ve2.go2.pl[193.17.41.132]

 

lokalizacja folderów jest w /home/bartek/Maildir wiec to jest okej

 

edit: poprawiłem konfiguracje postfixa i już dochodzą maile ale tylko na adres vpsa. Jak wyśle maila na adres vpsa - bartosz@vpsXXXXX.ovh.net to dochodzi tam oraz na bartosz@mojadomena.pl. Jednak jak wyśle maila na bartosz@mojadomena.pl to nie dochodzi nigdzie

Edytowano przez bartekkk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×