Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marcello

5 domen (home.pl nazwa.pl ovh.pl) oraz 1 serwer VPS w OVH - Problem z DNS - proszę o pomoc

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich.

Do tej pory miałem serwer VPS w serwisie minthost.pl. Niestety musiałem przesiąść się na serwer VPS OVH.

Moja dotychczasowa konfiguracja dla DNS domen w home.pl, nazwa.pl oraz ovh.pl polegała na dodaniu wpisów: ns1.dahost.pl oraz ns2.dahost.pl dla każdej z nich.

na serwerze VPS (minthost) posiadałem panel DirectAdmina gdzie podpiąłem wszystkie swoje domeny, konfiguracja DNS w directadminie wyglądała następująco:

da_v1.png

 

 

W takiej konfiguracji wszystko działało.

 

Zmieniłem VPS na nowy, otrzymałem nowy IP, skonfigurowałem identycznie wszystko w nowym Direct Adminie (oczywiście nowe IP w miejsce starych) oraz rekordy NS które ustawiłem to ns1.ovh.net oraz ns2.ovh.net

 

Problem pierwszy:

W home.pl (gdzie posiadam domenę) podczas zmiany dns "wydelegowania domeny" dla ns1.ovh.net oraz ns2.ovh.net otrzymuję komunikat:

 

Pole dns1: Docelowy serwer DNS nie jest poprawnie skonfigurowany dla domeny "domena.pl". Skontaktuj się z obsługą techniczną serwera "ns1.ovh.net" i poproś o jego właściwe przygotowanie (utworzenie rekordu SOA)
Pole dns2: Docelowy serwer DNS nie jest poprawnie skonfigurowany dla domeny "domena.pl
". Skontaktuj się z obsługą techniczną serwera "ns2.ovh.net" i poproś o jego właściwe przygotowanie (utworzenie rekordu SOA)

 

 

Problem drugi:

Nie bardzo wiem jaka powinna być poprawna konfiguracja w pozostałych serwisach gdzie posiadam domeny. Do tej pory jedyne ustawienia na wszystkich domenach ograniczały się do podania dwóch wartości ns1.dahost.pl oraz ns2.dahost.pl

Nie wiem rownież jakie wpisy NS powinny znaleźć się teraz w DirectAdminie (nowy serwer/vps ovh)

 

Bardzo proszę o wytłumaczenie oraz o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej i prościej skorzystać z dns home.pl i przekierować domeny rekordem A na IP vps-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej i prościej skorzystać z dns home.pl i przekierować domeny rekordem A na IP vps-a.

 

W ten sposób skorzystałem z cloudflare, jednak chciałbym aby ktoś wytłumaczył mi systematyke działania i dlaczego wcześniej nie było problemów a teraz zaczęły się dla mnie schody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zainteresowany odpłatną pomocą to chętnie ci to wszystko wytłumaczę. Tu na forum i za darmo za wiele by pisać. Jak by co to zapraszam na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie DirectAdmin instalowany przez MH używał ich serwerów DNS.

W przypadku, gdy zainstalujesz DA na VPS'ie od OVH, on nie będzie automagicznie używać serwerów DNS OVH, tylko standardowo sam będzie pierwszym serwerem DNS.

 

Jeśli chcesz utrzymywać samemu strefy DNS, to musisz załatwić drugiego VPS'a lub adres IP, żeby na nim postawić zapasowy serwer DNS (wymóg większości rejestratorów i podpowiedź zdrowego rozsądku).

 

Jeśli nie chcesz robić zakupów, to śmiało możesz utrzymywać DNS'y (same DNS'y, bez pośrednictwa CF, ich cache itp) w CloudFlare. Można to nawet zautomatyzować (prywatna wiadomość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×