Skocz do zawartości
jmp37

hosting pod prestashop zwykły czy może vps i jak firma

Polecane posty

Witam,

 

Nie wiem na co się zdecydować zwykły hosting czy może vps ?

 

Jaka opcja będzie dla mnie lepsza ? W stosunku jakość/cena/wydajność.

 

Co do firm to myślałem o ovh.pl lub mydevil.

 

Skrypt to prestashop.

 

Wymagane jest od zwykłego hostingu: wysoka dbałość o bezpieczeństwo, obsługa ssl, wydajność żeby sklep nie mulił a domene bede i tak trzymał na cloudflare( w razie ddos), kopie zapasowe do których będe miał rzeczywisty dostęp a nie na papierze, dodatkowe zalety to: możliwość podpięcia innej domeny lub subdomeny dla panelu administracyjnego sklepu i wygenerowanie specjalnie dla mnie klucza p12, wyłączenie http i pozostawienie https z możliwości korzystania wyłącznie z kluczem.

 

Nie wiem na co się zdecydować lepszym rozwiązanie wydaje mi się konto www bo odpadną mi obowiązki administracji i bedzie chyba bezpieczniej co jak co ale do profesjonalnego administratora to mi daleko.

 

Co wy o tym myślicie ?

 

Pozdrawiam

jmp

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Sklep + OVH (hosting) = problemy ,więc mydevil będzie już lepszym rozwiązaniem. Nie idź w stronę usługi VPS jeżeli twoja wiedza nie pozwala na zarządzanie nim bez pomocy osób trzecich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administruje w tej chwili serwerem vps i nie jest źle. A firewall wyciął już chyba połowę internetu chińskiego. Ale nie moge się porównywać do profesjonalistów i tym samy zagwarantować wystarczającego bezpieczeństwa użytkownikom sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi presta potrafi być ciężka. Wszystko zależy od tego ile osób bedzie robić zakupy, co bedziesz trzymał, jakie moduły będą ON,no i jaki ruch będzie generowaćsklep.

Myśle że VPS będzie najlepszym wyborem, a odpowiednia konfiguracja i optymalizacja spokojnie pozwoli ci obsłużyć dużo klientów i przyjmie sporo ruchu. Jeżeli nie będzie dużego ruchu to jakieś lepsze www z fajnym limitem cpu i php memory limit spokojnie wystarczy, ale czy jest sens później przenosić wszystko. Zależy jaki budżet też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz podstawy administracji systemu Linux, wybierz VPS. Masz więcej możliwości i wyjdzie Ci taniej przy większym serwisie.

 

 

Sprawdź naszą ofertę serwerów VPS: http://www.mzone.uk/basic-vps

Najtańszy VPS już za 180 złotych netto na rok!

 

Jeśli budżet Ci pozwala na to, to proponuję nasz Hosting Dedykowany, czyli serwer z administracją: http://www.mzone.uk/pro-managed

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dążę do minimalizacji kosztów ale ceny www vs ceny vps nie są aż tak rozbieżne dla np ovh w przypadku tańszej opcji vps ceny są praktycznie takie same jak www różnica nie znaczna jest tylko przy drugiej opcji vps cloud.

 

A co do modułów to na pewno ifirma, payu i z czasem paypal.

 

 

Jeżeli zdecyduje się na vps to jaką moc proponujecie ?

A może kilka vps ? Słaby z tyłu i 2 na frocie mocne ? Albo jeszcze coś bardzie rozbudowanego. Ale czy to nie będzie przerost formy nad treścią zakładam że ruch na początku nie będzie wielki.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zależności od ruchu ale myślę że jeden vps na początku wystarczy. Może pomyśl nad chmurą (np. tiktalik.com) która pozwoli Ci dostosowywać serwer wobec potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli zdecyduje się na vps to jaką moc proponujecie ?

A może kilka vps ? Słaby z tyłu i 2 na frocie mocne ? Albo jeszcze coś bardzie rozbudowanego. Ale czy to nie będzie przerost formy nad treścią zakładam że ruch na początku nie będzie wielki.

 

 

Zwykły VPS root nie jest zarządzany, więc w tym wypadku administracja jest zawsze po twojej stronie.

Jeśli jest to początek projektu to nie ma w ogóle potrzeby wchodzenia w VPS, zacznij od serwera wirtualnego, jakiego dobrego w dobre firmie. Zawsze w razie potrzeby możesz zwiększać pakiet, aż dojdziesz do momentu, kiedy musisz już przejść na VPS.

 

Musisz przetestować, bo trudno oszacować bez testów jaki konkretnie serwer potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba tak zrobię bedzie prościej i szybciej a potem dopiero przeniosę na vps zwłaszcza że dns i tak będe miał na cloudflare od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tobie zależy na skalowaniu usługi? Powiedzmy zaczynasz od najsłabszej i najtańszej i przeniesienie na lepsze zasoby odbywa się automatycznie lub na zasadzie zgłoszenia że potrzebujesz podnieść wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zwykłego hostingu www tak nawet bardzo TAK bo w przypadku vps nie do końca tak jest. W przypadku vps raczej bym się zastanawiał nad poszerzeniem infrastruktury o kolejne maszyny i podzieleniem zadań wtedy nie każda maszyna musi być mocna. Wydaje mi się że taki sposób był by wydajniejszy. Ale co tu gadać i tak większość ofert vps i www daje możliwość zwiększania zasobów do pewnego stopnia.

 

 

W tym konkretnym przypadku zależy mi na szybkim skonfigurowaniu sklepu co i w przypadku 1 sztuki vps zajmie nie wiele ale obawiam się tylko że nie zdołam wprowadzić ssl poprawnie( różne miałem sytuacje tylko że sam generowałem a teraz kupie).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak usługa pod sklep + SSL to VPS ewentualnie hosting oparty na dedykowanym adresie IP lub hosting z dobrą implementacją SNI na usługach ale raczej to ostatnie to ostateczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu odradzasz zwykły hosting www + ssl ?

no to jak vps to muszę tylko zdecydować czy Classic czy Cloud.

 

I co to oznacza ? Wreszcie będe miał możliwość pełnej kontroli nad systemem ? Możliwość instalacji dodatkowych modułów iptables ?

 

64 Bits VMware® ESXi, Kernel do spersonalizowania

 

 

Jednak czy to gra warta świeczki ? Większa kontrola nad systemem kosztem kasy. Bo sklep pociągnie przecież na opcji classic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odradzam hostingu ale skoro chcesz mieć własne SSL to lepiej posiadać dedykowany adres IP a to da również tobie VPS. Czy VPS najtańszy pociągnie sklep czy nie to nikt nie ma zaczarowanej kuli by to wiedzieć. Sklep nie jest jakimś nie wiadomo czym ale czy najtańszy VPS od OVH sobie poradzi? Nie wydaje mi się. Jak masz stawiać sklep to jakie są ważne podstawowe elementy?

 

1. bezpieczeństwo danych

2. skalowanie usługi

3. wsparcie techniczne

 

Czy OVH tobie to dostarczy? Nie! Więc pozostaje tobie opcja hostingu lub VPS ale w dobrej firmie która zagwarantuje tobie te trzy punkty. No ale ważna jest cena! Więc wracamy do punktu gdzie musisz się zdecydować czy chcesz mieć dobrą usługę czy cenę. Niestety jedno z drugim na poziomie 30 złotych działać nie będzie. Przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma ovh do bezpieczeństwa danych takie same jajca jak i na innych serwerach z usługą vps sie mogą stać to przecież nie dedyk.

Nie chodziło mi tu o opcje tani drogi a o te 2 linie classic i cloud i kontrole nad systemem.

Nie wykluczam też innych firm ale nie dam więcej niż 50zł (+/-) miesięcznie w początkowym okresie. A zasoby vps w ovh kuszą.

Wsparcia technicznego nie ma w ovh jako takiego że ktoś nam pomoże skonfigurować vps ale czy inne firmy to oferują ?

 

Edytowano przez jmp37 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem bo nie widzisz różnicy. Nie ma prawa być sytuacji że wychodzą jakieś "jajca". To jest sklep a co za tym idzie dane klientów. Równie dobrze możesz kupić sobie hosting za 10zł i w miarę rozrostu migrować u usługodawcy co wyjdzie tobie tanio. Ale skoro chcesz mieć adres IP pod SSL no to niestety cena idzie w górę. Problemem nie jest wybór usługi tylko oszczędność , która zaprowadzi ciebie do punktu że stracisz i to kilka razy. Sklep ma działać 24 godziny bo inaczej nie ma to sensu. Idąc dalej piszesz o cloudflare ale mając sklep jak chcesz ustawić własny SSL na darmowym koncie? Chyba że masz płatne? Świadomość używania cłoudflare wielu użytkowników zwłaszcza darmowej usługi w odniesieniu do ataków ma się tak jak byś założył dodatkowy zamek w drzwiach i schował klucze pod wycieraczkę. Wszyscy o nich wiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież w opcjach cloudflare można ustawić ssl mi się udało odpalić po moim kluczu tak że na kłódce widniały moje dane z serwera vps jakie sobie ustawiłem a konto mam darmowe.

 

Świadomość używania cłoudflare wielu użytkowników zwłaszcza darmowej usługi w odniesieniu do ataków ma się tak jak byś założył dodatkowy zamek w drzwiach i schował klucze pod wycieraczkę.

 

 

Ja używam w tej chwili darmowego z takimi założeniami: będzie atak ddos kupie premium, a na darmowym koncie serwer się trochę odciąży a i dns nie trzeba stawiać.

 

Korzystam już 2 miesiące z opcji classic i nie zauważyłem problemów w działaniu. A mówiąc jajca miałem namyśli zagrożenia płynące ze współdzielenia serwera z osobami trzecimi. Czyli brak bezpieczeństwa danych. A patrząc w ten sposób zostaje tylko dedyk.

 

Cena vps + ssl nie idzie w górę przecież ssl to jedna razowa opłata jeżeli chce mieć zieloną kłódkę lub za darmo jak sobie wygenerujemy bez kłódki z wyskakującym potwierdzeniem certyfikatu co w przypadku sklepu odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele sklepów na hostingu współdzielonym, nie musisz mieć dedykowanego IP, wiele serwerów stosuje SNI.

Nie zmienia to faktu, że musisz się zastanowić w którą stronę chcesz iść, masz tylko dwie drogi:

 

1. Idziesz na taniochę, ścinasz koszty, np serwer współdzielony za kilkanaście złotych na rok, często płaczesz bo uptime nie jest wysoki. Przy sklepie gdzie masz ruch jest to horror, serwer co chwile pada, spada twoja pozycja w google itp. do tego support Ciebie olewa, no ale czego oczekujesz za kilkanaście złotych na rok

2. Idziesz na PRO, wybierasz porządna firmą, z porządnym sprzętem, suportem, i dedykowanym administratorem. Twój serwer jest całą dobę monitorowany, spisz spokojnie, ktoś w razie reakcji zajrzy na serwer i nawet Ciebie powiadomi, że był problem

 

Niestety nie ma nic za darmo, nie łudź się, że będziesz miał coś porządnego za grosze, ceny takich ofert zaczynają się od 100 złotych miesięcznie w górę (pewnie otrzymasz pełno ofert na PW, jak to w życiu bywa) bo cudów nikt Ci nie zrobi, to tak jak polityk przed wyborami oferuje gruszki na wierzbie, tak samo jest w hostingu.

 

Zacznij od swojego budżetu, bo też tego anu rusz. Zobacz ile chcesz wydać rocznie na serwer, administrację i resztę, wtedy dopiero planuj wiedząc na co Ciebie stać.

 

Co do ataków to większość serwerowni stosuje zabezpieczenia, jak spodziewasz się jednak częstych ataków na swój serwer to od razu idź na serwer dedykowany, bo żadna firma nie przytrzyma Ciebie za długo na VPS czy też hostingu współdzielonym. Obsługujemy wiele sklepów na serwerach współdzielonych, nie pamiętam, aby któryś z nich miał jakiś atak na razie.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ataki przez boty są 24/7 a co do ataków przez ludzi to się nie przewidzi czy ddos prze konkurencje. A przygotowanym być trzeba.

 

Co do ofert to nie dostałem ani jednego pw :D

 

Dzięki za odpowiedzi przemyśle wszystko ale wasza pomoc znacznie mi to ułatwiła.

 

Mimo planowanej agresywnej kampanii reklamowej wątpię że osiągane taki ruch że serwer padnie. Przynajmniej w pierwszych miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co się pchać na początek w vps a tym bardziej z ovh. Mydevil.net ma fajną ofertę i ich serwery swietnie się spisują. Sam trzymam tam dość mocny projekt i spisuje się świetnie. Vps nie potrzebny ci do certyfikatu bo mydevil ma SNI i spisuje się bardzo dobrze. Serwery masz zabezpieczone i są one pilnowane a jak sam zauważyłeś administracja nie jest twoją mocną strona znasz podstawy. Serwer zawsze możesz zmienić to nie problem i nie ma sensu abyś ładował się z miejsa w vps ktory i tak jak na twoje potrzeby początkowe będzie za wielki dla tego myślę abyś brał własnie tak jak miales plan zwykłego hosta w mydevil.net. serwery w ovh to loteria napewno wsparcie techniczne to jest takie jak srający kot na pustyni więc jeśli juz będziesz szukal vps zobacz ofertę microvps.pl serwery troszkę droższe jak w ovh ale masz lokalizację w PL i wsparcie techniczne które naprawdę istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji jaką firme polecacie do ssl ? Kłódka musi być zielona. W każdej przeglądarce.

 

Wysłałem zapytanie ofertowe do mydevil ciekawe co odpiszą i czy zgodzą się na konfiguracje panelu administracyjnego poprzez klucz p12 w innej domenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem bo nie moge edytować.

 

Dostałem odpowiedź i jestem zadowolony na pewno skorzystam z tego hostingu ale muszę napisać ten post bo najbardziej zdziwiła mnie ta odpowiedź:

 

nie limitujemy transferu miesięcznego dla naszych Klientów, wszystkie inne limity są opisane na stronie naszej oferty

 

 

Przecież zawsze jest jakis limi małym druczkiem albo nie pisany a tu po moim pytaniu oto okazuje się że nie. Dobrze się zapowiada.

 

I przy okazji warto pewnie wspomnieć że:

Niestety nie wspierają p12 mimo to zaproponowali mi x.509. Podając sposób konwertowania p12 do x.509.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer miesięczny b/o

 

I skora tak twierdzi firma że faktycznie jest bez limitu to po wykupieniu usługi tego należy wymagać.

 

Też w to nie wierzyłem dlatego od razu pytałem bo nie znalazłem informacji o limicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×