Skocz do zawartości
endriu1987

Nadawanie obrazu z kamery przez VPS

Polecane posty

Co da przesyłania obrazu na vps'a a później per ludzie?

Możliwości twojego łącza na telefonie ma tutaj duże znaczenie jeżeli nie chcesz opóźnień lub bardzo niskiej jakości.

Na początek przelicz sobie możliwości twojego łącza i dobierz odpowiednie parametry jakości video.

1Mb/s = 100 kb/s nie będzie tak pięknie jak chcesz zrobić.

Zajmij się na początek możliwością twojego sprzętu później vps'a.

 

Ja mam UP łącza do 10Mbps, czyli realnie wysyłam do 1MB na sekundę ;)

 

Nie miałem w rękach telefonów tej marki, wiele zależy od pamięci jakie są zainstalowane i przetwarzania, na początek sugeruje rozdzielczość 640x360, tu wystarczy 0,5 Mbps.

Wszystkie programy do strumieniowania na telefonach korzystają z softwarowej kompresji h.264, sprzętowa zarezerwowana jest dla aplikacji dostarczonych z urządzeniem.

Jeśli chcesz coś fajnego i taniego - sugeruje Raspberry Pi, tanie, sprzętowa kompresja, super jakość w tej cenie.

 

Daj mi jakiś namiar do tego sprzętu ;)

Edit: Ok, więc kupuję komputerek + moduł kamery i to ma działać płynniej niż przez smartfona ?

Edytowano przez endriu1987 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie jak zakupię Malinę z dedykowaną kamerką, to będzie to wszystko działało sprawnej niż poprzez smartfon ?

Dla przykładu podam główną wartość, którą chciałbym uzyskać:

720p, 30 klatek, UP mojego łącza do 10Mbps.

Widzicie sprawne działanie Malinki, dedykowanej kamerki i tych parametrów ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam malinkę wraz z dedykowaną kamerą, używam do strumieniowania.

Największy minus moduł zapewnia wyłącznie obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc obraz masz na myśli brak dźwięku ?

Jeśli tak, to mi zależy na transmisji wyłącznie obrazu (komputer na strychu i kamerka patrząca się przez okno na boisko).

Napisz proszę jeśli robiłeś testy ile potrzeba łącza do wysłania strumienia 720p w 30 klatkach, albo może mógłbyś podrzucić jakiś adres i o konkretnej godzinie pokazać jakiś przykładowy stream (cokolwiek, byleby się tylko w tle coś ruszało) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strumień będzie o takim bitrate jaki ustawisz, możesz ustawić 0,5 Mbps w 720p, a możesz również i 5 Mbps, zależy od ciebie.

Wideo zazwyczaj składa się z obrazu i dźwięku, w tym przypadku (Rasberry Pi) dedykowana jest tylko kamera z kompresją h.264, jest też Banana Pi które posiada gniazdo mikrofonowe i również dedykowaną kamerę (nie posiadam urządzenia), uważam że jego cena jest nie adekwatna do moich potrzeb.

 

Gdy będę miał trochę wolnego w tygodniu to coś przygotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz inwestować to ja na twoim miejscu bym się zastanowił, czy nie mam jakiejś kamery gdzieś schowanej, albo ktoś nie ma jakiejś nieużywanej, najlepiej (najprościej) to taką z firewire, Jakość powinna być 10000x lepsza niż z telefonu czy kamerki do maliny. Nowsze kamery mają często złącze HDMI, więc potrzebowałbyś pewnie grabber.
Albo poszukać na allegro używanej - pewnie za 100 albo 200 kupisz jakąś dobrą używkę. kamery na miniDV są już wyparte raczej przez nowoczesne na pamięciach flash - ale oferują i tak lepszą jakość niż smarkfony a przy tym można je taniej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj z tego co widzę bym miał kompletny system, który by przekazywał obraz do routera i z niego w świat.

Mam kartę pamięci 32GB, więc potrzebuję tylko Maliny, kamerki do niej, karty bezprzewodowej oraz zasilacza.

Mam w domu router i łączyłbym się z Maliną poprzez Win7.

Na dachu posiadam również nie używane obecnie NanoStation Loco M5, dzięki któremu mógłbym z routera wysłać bardzo stabilny sygnał do Maliny (Nano oddalone od Maliny byłoby jakieś 7m, do Nano kabelek z routera i dalej już Nano słałoby sygnał radiowo do Maliny).

Mógłbym kupić oczywiście kabel i spiąć router z maliną, ale równie dobrze kupię sieciówkę za 20 PLN i dzięki temu zyskam na mobilności Maliny, zaś sygnał przy takim zestawieniu i tak powinien być na poziomie kabla.

Edytowano przez endriu1987 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strumień będzie o takim bitrate jaki ustawisz, możesz ustawić 0,5 Mbps w 720p, a możesz również i 5 Mbps, zależy od ciebie.

Wideo zazwyczaj składa się z obrazu i dźwięku, w tym przypadku (Rasberry Pi) dedykowana jest tylko kamera z kompresją h.264, jest też Banana Pi które posiada gniazdo mikrofonowe i również dedykowaną kamerę (nie posiadam urządzenia), uważam że jego cena jest nie adekwatna do moich potrzeb.

 

Gdy będę miał trochę wolnego w tygodniu to coś przygotuje.

 

Czekam na jakiś pokaz, bo w sieci są same gnioty.

Chciałbym np. wiedzieć czy na łączu do 10Mbps w symetryku dam radę wysłać 720p przy 30 klatkach na VPS, a ten rozsyłałby sygnał na moją stronę internetową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 10Mbps symetryku wyślesz 5x720p. Zajmowałem się serwerami pod streaming i 2Mbps 720p wyglądało całkiem ładnie. Nie gwarantuję co z klatkami, bo były wahania, więc powiem, że NA PEWNO wyślesz 3x720p na ten swój serwer i zostanie zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A inaczej.

Według Ciebie dam radę wysłać stabilne 30 klatek w 720p z Malinki i jej kamerki do VPS, tak aby działało płynnie ?

Oglądałem wszystkie możliwe filmy na YT odnośnie klatek i bitrate, ale nie ma tam niczego konkretnego niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że dopiero jutro lub pojutrze, ale mam rPi 2 i kamerkę Logitecha c270 (do Skype'a jest świetna) i zrobię dla Ciebie test. Mam też jakiś aparat i kamerę lepszych lotów, ale z tego podam wyniki tylko jeśli będzie łatwo mi zestawić z nimi połączenie z maliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym kupić i taką zamiast dedykowanej jeśli by była odpowiednia.

Dziękuję za test i potrzebuję takiego info:

- Ilość klatek przy rozdzielczościach do 720p (720p oraz sąsiednich w dół, bez FHD).

- Prędkość łącza wysyłającego obraz w czasie streamu.

- Prędkość łącza potrzebną do płynnego odebrania takiego streamu.

To wszystko oczywiście pod warunkiem Twoich możliwości, możesz również podrzucić coś odnośnie wysłania streamu na VPS i jak to wygląda przy odbieraniu tego streamu przez inne urządzenie.

;)

Głównie chodzi o to, że:

Mam łącze radiowe do 10Mbps w symetryku, VPS za 28 PLN na miesiąc testów w Biznes-Host i dysponowałbym właśnie RPi jakąś kamerką pod to (dedykowaną lub inną).

Zależy mi na informacji czy i jak będzie wyglądało wysłanie płynnych klatek z boiska na moją stronę www do 720p max.

Jak mam widzieć 1 klatkę na sekundę (co widziałem na YT, ale ustawienia i ogólnie parametry były przeróżne), to mija się to z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję sprawdzonego poradnika odnośnie przesłania streamu z RPI na VPS.

Obecnie mam obraz z kamerki poprzez RTMP w sieci domowej oraz bezpośrednio z internetu, lecz to wszystko wychodzi z mojego łącza.

Chcę przerzucić ten sygnał na VPS, aby już 50 Mbitowy port rozsyłał to dalej ;)

Edytowano przez endriu1987 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poradziłem sobie wraz z jednym ziomkiem z tego forum z tym, że już przesyłam sygnał RTMP na VPS i z niego już na stronę, gdzie odtwarza go JWPlayer.

No właśnie i dalej odnośnie streamu.

Czy możliwe jest, aby opóźnienie transmisji względem rzeczywistości wynosiło powiedzmy ze 3min ;( ?

770x433, 30 klatek, 2Mbits

Coś chyba okropnie duże to opóźnienie i nie wiem czym jest to spowodowane.

Obraz jest przesyłany z kamery RPI, przez RPI właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać jaką komendą mogę uruchomić nagrywanie w czasie nadawania (RPI) ?

Przykładowa: "raspivid -o myvid.h264 -w 1280 -h 720 -b 8000000" niestety nie działa i wygląda jakby kamerka była zajęta nadawaniem (wyskakują 4 punkty odnośnie możliwych błędów), ale z tego co wiem można nagrywać jednocześnie streamując obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie do 30 sekund, może minuta jak rpi buforuje. Byłem chory dwa tygodnie, ale na dniach powinienem ogarnąć testy i może poradnik jakiś z rPi 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×