Skocz do zawartości

Polecane posty

Otóż wzięło mnie na "zrozumienie" LXC. Tak więc zainstalowałem potrzebne programy, skonfigurowałem sieć i uruchomiłem pierwszy kontener. I to byłoby na tyle. Szukałem w internecie limitowania LXC (pamięć/proces) i znalazłem. Dodałem wpis do pliku config (/var/lib/lxc/{name}/config) uruchomiłem kontener z parametrem debug (parametr z pamięcią został załadowany bez problemu), ale po wpisaniu komendy free -m nadal widzę dane z serwera matki. Czyli nie jego np. 1GB ram, a 16GB ram serwera matki (ram+swap). Szukałem w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na IRC otrzymałem wiadomość, że tak ma być. LXC wie, że dany kontener ma te swoje 1GB ramu i nie pozwoli przekroczyć, ale pokaże zawsze pamięć całego serwera. Dlaczego osobny kontener jest "połączony" z głównym serwerem, aż tak mocno? Czy po prostu ja źle limituje parametry kontenera? Ustawiam limit poprzez cgroup. Z góry dziękuje za jakąś pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz LXC będziesz widział ram dostępny dla całego serwera, jednak kernel nie pozwoli na zaalokowanie więcej niż ustaliłeś. Jest to całkiem normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem (i otrzymałem wiadomość na IRC)? A jest to zrobione bo tak ma być czy zostanie to kiedyś poprawione tak, aby kontener widział tylko swoją pamięć RAM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko bardzo prosty kontener - raczej takiej opcji nie będzie - jak chcesz bardziej " na sztywno" przydzielić parametry to użyj openvz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×