Skocz do zawartości
RafoX

kontrola rodzicielska

Polecane posty

Hej,

Szukam jakiegoś programu do ograniczania internetu i programów na windzie dla dzieciaka. Mały co miesiąc tak zasyfi smieciami komputer że pozostaje tylko format. Co prawda jest to osobny komputer nie mój no ale nudzi stale robić mu format. Dodatkowo chce ograniczyć mu dostęp do niektórych stron www. 2 dyski już spalił jakimś ścierwem więc potrzebuje kompleksowej ochrony również na wirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po prostu zablokować dostęp do konta admina i dać tylko konto użytkownika bez możliwości instalowania czegokolwiek? No chyba że nie chcesz mu ograniczać instalowania programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po prostu zablokować dostęp do konta admina i dać tylko konto użytkownika bez możliwości instalowania czegokolwiek? No chyba że nie chcesz mu ograniczać instalowania programów.

No wolał bym mu nie ograniczać instalacji czasem przychodzi jakis kolega z plyta instaluja i graja tak musiał bym ja to robić. Najczesciej to mu te dziadostwo do przegladarki sie dokleja, jakies psełdo przyspieszacze komputera co stale coś skanuja no ale od czasu do czasu sa i mocniejsze Opcje niby po insalacji csa co pobral z kolega wysadzilo dysk. Jak mu ogranicze konto admina To z kazda bzdura bedzie mnie wolal zainstaluj to i tak na okraglo więc wolal bym jakos inaczej to obejsc

A na koncie usera nie można czasem czegoś instalować w folderach usera?

Nie mam zielonego pojęcia bo ja od dobrych 3-4 lat na windzie jestem gościem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj świeży system z potrzebnymi programami i skopiuj go a później tylko przywracaj oryginalną (czystą) kopie.

 

Jeżeli nie ograniczysz instalacji programów to nie ma możliwości zapanowania nad syfem typu przyśpieszacze lub jakieś dodatki do przeglądarek instalowane przeważnie z jakimś programem. Co prawda w rejestrze możesz zablokować stronę startową ale reszta i tak się poinstaluje. Co do filtrowania stron to zainteresuj się programem kurupira. Jeżeli masz możliwość postawienia routera na linuksie to polecam dansguardiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×