Skocz do zawartości
Grupa PFF

[MIKROPŁATNOŚCI] Jakich znasz operatorów

Polecane posty

jesli mowisz o stawkach netto to rowniez o prowizjach netto nalezy pisac :)i

 

 

Dziekuje za cenne spostrzezenia i przyznaje racje.

Niemniej jednak (i) powolalem sie na zrodlo, wiec kazdy moze sprawdzic podawane przeze mnie informacje i samodzielnie je zweryfikowac, a dodatkowo (ii) przytoczone / podane na www informacje sa precyzyjne w takim samym stopniu, jak te podane przeze mnie (okreslenie netto znajduje sie wylacznie przy podaniu wartosci sms'a, natomiast przy okresleniu wynagrodzenia nie ma tej informacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie tylko ty nie zwrociles na to uwagi, ale takie byly zapewne intencje firmy by dopiero przy pierwszym wynagrodzeniu ludzie sie dowiedzieli jak jest na prawde :)

 

Uwazam, ze wiecej firma jest wstanie zarobic, jesli ma czyste intencje wobec klienta. Klient zadowolony to klient staly, a taki klient jest dziesieciokroc wazniejszy dla firmy. Niestety wiele osob o tym nie ma pojecia a szkoda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie byly zapewne intencje firmy by dopiero przy pierwszym wynagrodzeniu ludzie sie dowiedzieli jak jest na prawde

 

wyplata6bd.jpg

 

Niestety, ale masz calkowita racje.

Jeszcze ciekawsze jest reklamowanie (przez nich) dokonanych transakcji .. Mija miesiac lub dluzej po dokonaniu platnosci sms'em, a nagle okazuje sie (przez przypadek, gdy samemu sprawdzi sie stan konta), ze prawie polowa platnosci sms'ami zostala nagle cofnieta i powstaje niedobor na koncie. Powod ? Brak. Podobnie jak wyjasnien brak. Ignorancja totalna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety sa problemy z fraudami tzw. wyludzeniami. Dotyczy to jednak w 99.9% smsow wysylanych masowo na dana usluge. Widac wtedy na liscie kodow, iz zostaly wyslane pod ten sam numer tel. Jednak nie powinno sie zdazyc kasowanie czegokolwiek w statystykach bez jakiejkolwiek informacji ze strony firmy obslugujacej SMS Premium. To by wygladalo, zreszta wyglada w niektorych firmach jak oszustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego.

Znalazłem sposób na ominięcie prawa! zrobić własną grę java :)

 

 

przykładowo weźmy www.my-fantasy.net

zarejestrowanych graczy - ponad 36000

gra dziennie - ponad 250

 

z czego uwaga

 

darmowa tura trwa mniej więcej ~ 30 minut. potem trzeba wykupić za 5 zł następną - i ludzie na to idą. Obliczyłem, że dziennie jeden gracz z 200 kupuje 3 tury - wydatek 15 zł.

 

Podsumujmy (poprawcie mnie jeżeli popełniłem błąd):

1 gracz => 2,13 zł brutto (za sms 5zł) * 3 = 6,39 zł brutto

200 graczy * 6,39 zł = 1278 zł brutto/dziennie

 

1278 * 30 dni = 38340 zł / miesiąc

 

To są realne zarobki - w samym styczniu strona ma już ponad 200 000 odwiedzin. A to tylko głupia gierka internetowa, która została stworzona z myślą o zysku, nie mówiąc już o tym, że bardzo prawdopodonym jest, że operator przy takich wpływach obniży koszt swoich usług!

 

Słyszeliście o Tibii (www.tibia.com)? Gra jak na Maca albo Amige - tyle że online - gra w nią kilkanaście milionów ludzi na całym świecie - wiecie chodzi sie zbiera itemki zabija potworki i innych graczy.

 

Żeby grać dłużej w tą grę, trzeba wykupywać PACKI (czyli po prostu kody, po wpisaniu których uzyskujemy dostep do innych światów:|)

 

Jeden Pack kosztuje polskich sto złych.

Policzmy hmm co tu liczyc..:) milionowe zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co omijac. Tak mozesz zarabiac. Z tego co zrozumialem wczesniej chciales jakies pieniadze wyplacac ludziom i cos losowac.

 

To co powyzej napisales to nic nowego :) Zatem do dziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. nie moze byc losowania

2. nie moze byc wyplacanej kasy za gre - ustawa o hazardzie

3. Prowizje z smsow sa od 39% w gore w zaleznosci od ilosci sms'ow

 

Mam pytanie odnośnie 2 punktu. Czy gotówka wypłacana użytkownikom jakiegoś systemu ale nie związanego z hazardem też jest nielegalna?

Czy trzeba mieć jakąś koncesję na wypłacanie pieniądzy graczom?

 

P.S. Szukałem informacji na ten temat - nie udało mi się znaleźć - jeżeli ktoś ma pod ręką adres dotyczący tego od strony prawnej to bym prosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do FRANKY'ego:

 

1. Jakie kwoty zostają "u mnie" przy wysłaniu danych SMS-ów?

 

2. Posiadacie gotowe skrypty do obsługi np. autoryzacji poprzez wysłanie kodu SMS?

 

3. Na jaki support mogę liczyć?

 

Dodatkowo ktoś miał styczności z CashBill (FRANKY bez obrazy :) )? Zastanawiam się między AllPay a CashBill..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

2. posiadają.

 

3. bez przesady. mowisz o jednej z najwiekszych jesli nie najwiekszej firmie w tej branzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3. bez przesady. mowisz o jednej z najwiekszych jesli nie najwiekszej firmie w tej branzy

:) Wiesz, tylko raz używałem tego sposobu płatności, jednak w najbliższej przyszłości będę zmuszony jej użyć :)

 

Aha, tak na marginesie - zarejestruje się na osobę pełnoletnią :)

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

a) Czy osoby niepełnoletnie mogą korzystać z płatności Cashbill?

Z uwagi na obowiązujące prawo osoby niepełnoletnie nie mogą korzystać z systemu Cashbill.

 

 

A to peszek :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Nie skomentuję tego, tylko odpowiem tak - na Allegro jestem zarejestrowany na Tatę :) Więc to mój problem :) A to, że osoby niepełnoletnie nie mogą się zarejestrować wiem z regulaminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowy, a ponieważ chcę wprowadzić opcję płacenia SMS-em za dostęp do zasobów

na mojej stronce www, zwróciłem uwagę na bardzo niepokojące słowa kolegi "i"

 

wyplata6bd.jpg

Niestety, ale masz calkowita racje.

Jeszcze ciekawsze jest reklamowanie (przez nich) dokonanych transakcji .. Mija miesiac lub dluzej po dokonaniu platnosci sms'em, a nagle okazuje sie (przez przypadek, gdy samemu sprawdzi sie stan konta), ze prawie polowa platnosci sms'ami zostala nagle cofnieta i powstaje niedobor na koncie. Powod ? Brak. Podobnie jak wyjasnien brak. Ignorancja totalna ...

które kolega FRANKY skomentował następująco:
Niestety sa problemy z fraudami tzw. wyludzeniami. Dotyczy to jednak w 99.9% smsow wysylanych masowo na dana usluge. Widac wtedy na liscie kodow, iz zostaly wyslane pod ten sam numer tel.

 

Jednak nie powinno sie zdazyc kasowanie czegokolwiek w statystykach bez jakiejkolwiek informacji ze strony firmy obslugujacej SMS Premium. To by wygladalo, zreszta wyglada w niektorych firmach jak oszustwo.

Proszę o bliższe wyjaśnienia. Na czym ma polegać rzekome "oszustwo"?

 

Dobrze rozumiem, że jeśli właściciel strony www generuje:

A ) małe wpływy z sms-ów to pośrednik wypłaca mu parę złotych i jest okey, a jak

B ) miałaby wypłacić np. 10.000zł netto to nazywa właściciela strony www "oszustem" i jak przystało na "uczciwą" firmę, miga się od zapłacenia tej kwoty?

 

A jeśli nie, to na czym ma polegać to niby-oszustwo?

 

Bo chyba nie na tym że ktoś wysyła ze swojego osobistego lub firmowego telefonu 10.000 sms-ów płacąc za nie 90.000zł netto, aby otrzymać marny zwrot 34.000zł netto i być stratnym 56.000zł netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszustwo polega na tym, że w simplusie na starej platformie kiedyś można było wysłać kilka SMSów mając na koncie kasę na jednego SMSa. Kasa za SMSa była ściągana później, więc zanim została ściągnięta to można było wysłać np. 10 SMSów robiąc sobie debet na koncie (i wyrzucając kartę SIM do klopa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, tak jest w simplusie.

 

Zastanawiam się jednak, jak podejść do sprawy praktycznie. Simplusowicz kupuje ode mnie trzy usługi i dostaje trzy usługi.. Ja dostaję zapłatę tylko za jedną albo nie dostaję wcale. Jeśli to będzie masowe, to g... zarobię...

 

Macie jakiś pomysł na ochronę interesu właściciela www?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa systemy antyfraudowe, ktore wylapuja takie przekrety. Na szczescie mamy taki system antyfraudowy w CashBill'u.

 

Kiedys dochodzily do tego tzw. zle dlugi, czyli niezaplacone przez klientow FV, ktore to byly przenoszone na takie firmy jak my. Na szczescie juz Era zrezygnowala z takich praktyk. :P

 

Jesli ktokolwiek ma jakies pytania dotyczace uslug SMS premium, czy tez MMs Premium itp piszcie via GG 1842402 lub na maila jfrankiewicz at cashbill.pl

 

Dodam jeszcze, ze mamy usluge portfela elektronicznego (cos w rodzaju kodow dostepu - polecam lekture www.cashbill.pl) gdzie nie odliczamy zadnych fraudow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, tak jest w simplusie.

Mała dygresja:

Kiedyś, dawno dawno temu... czytałem ciekawą wypowiedź na jednej z grup dyskusyjnych.

Autor twierdził, że dorobił się debetu na koncie SIMPlus na kwotę 6 tyś. zł i zastanawiał się co ma z tym zrobić. :P

Ten system to w ogóle jakiś dziwny jest: wyślesz SMSa premium, chwilkę później dostajesz wiadomość:

"opłata za sms/mms włącz i wyłącz telefon", doładujesz konto: ponownie proszą o reboot.

Niezbyt to wygodne moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten system to w ogóle jakiś dziwny jest: wyślesz SMSa premium, chwilkę później dostajesz wiadomość:

"opłata za sms/mms włącz i wyłącz telefon", doładujesz konto: ponownie proszą o reboot.

Niezbyt to wygodne moim zdaniem.

Ee... te 'rebooty' sa tylko po to, zeby odswiezyc informacje o stanie konta na wyswietlaczu (bo telefony pobieraja ja z sieci tylko przy logowaniu sie do niej i po zakonczonej rozmowie).

Jak sobie wylaczysz to cudo to nie ma w ogole proszenia sie o 'reboot' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ee... te 'rebooty' sa tylko po to, zeby odswiezyc informacje o stanie konta na wyswietlaczu (bo telefony pobieraja ja z sieci tylko przy logowaniu sie do niej i po zakonczonej rozmowie).

Jak sobie wylaczysz to cudo to nie ma w ogole proszenia sie o 'reboot' :P

Dokładnie tak... zgadzam się w 100%, tyle tylko, że to jest flagowa usługa SIMPlusa.

Dobrze pamiętam jak to kiedyś w reklamach brzmiały zachęcające hasła...

"zawsze wiesz ile masz!", a ja niedość że nie wiem, to jeszcze muszę ciągle

reboot w telefonie robić, bo inaczej sieć mnie zamęczy smsami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak... zgadzam się w 100%, tyle tylko, że to jest flagowa usługa SIMPlusa.

Dobrze pamiętam jak to kiedyś w reklamach brzmiały zachęcające hasła...

"zawsze wiesz ile masz!", a ja niedość że nie wiem, to jeszcze muszę ciągle

reboot w telefonie robić, bo inaczej sieć mnie zamęczy smsami. :P

*klik*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam simplusa.. no ze 3-4 lata i nie przypominam sobie, aby dało radę zrobić 'debet' powyżej kosztu jednego smsa, ew. 60gr-1zł... że automatycznie z góry szła wiadomość, że nie ma środków.. bo to, że telefon trza rebootować, to tylko informacja lokalna, a nie, że nie rebootuję, to mam ciągle tyle samo na koncie.. to musiało być naprawdę BAAAAAAAaaaaardzo dawno temu z tym gościem, który zrobił debet 6 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam simplusa.. no ze 3-4 lata i nie przypominam sobie, aby dało radę zrobić 'debet' powyżej kosztu jednego smsa, ew. 60gr-1zł... że automatycznie z góry szła wiadomość, że nie ma środków.. bo to, że telefon trza rebootować, to tylko informacja lokalna, a nie, że nie rebootuję, to mam ciągle tyle samo na koncie.. to musiało być naprawdę BAAAAAAAaaaaardzo dawno temu z tym gościem, który zrobił debet 6 tys...

Tak, zgadza się, to było dawno temu, aczkolwiek całkiem niedawno...

ktoś kogo oczywiście nie znam i nie pamiętam jak wyglądał,

zrobił debet wysyłając w krótkim odstępie czasu wiele premium SMSów

na kwotę ponad 100 zł po czym wyrzucił kartę do kosza na śmieci.

To oczywiście nie powinno być wykonalne, dlatego uważam ten system za...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystając z CashBilla można ograniczyć swoje usługi tylko do Orange i Ery?

Ew. Orange, Ery, Heyah i abonamentów Plusa, eliminując simplusy?

A może problem "debetów simplusowych" już nie istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem istnieje ale juz w malym stopniu, gdyz nasz system antyfraudowy eliminuje do minimum takie sytuacje, ale czasem niestety udaje sie obejsc zabezpieczenia jak kazde. Wtedy dochodzi do kolejnych modyfikacji ;)

 

Zablokowac simplusa na jednej z uslug raczej nie bedzie mozliwe, chyba ze bedzie to dedykowane rozwiazanie specjalnie przygotowane dla klienta, ale zwiazane to jest z wydatkiem na stworzenie aplikacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×