Skocz do zawartości
sylver74

[Szukam] Hostingu dla wielu stron i kont pocztowych.

Polecane posty

Witam

 

Poszukuje, serwera, pod strony na WP, małe, z bardzo małym ruchem, stron około 30-50, Każda strona to inny klient, dlatego konta powinny być w pełni odseparowane.

Problemem jest poczta każdy z klientów ma/będzie posiadał, kilka skrzynek mailowych z dużą powierzchnią, ta powierzchnia właśnie to największy problem.

 

Zastanawiałem się tu nad ofertą Home, hosting BUSINESS CLOUD UNLIMITED.

 

Nie chciał bym angażować w to administratora dlatego szukam raczej hostingu. Lokalizacja polska, ewentualnie Anglia.

Preferuje firmy które są już jakiś czas na rynku, i można powierzyć im hosting własnych klientów.

 

Proszę o pomoc lub oferty

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuje, serwera, pod strony na WP, małe, z bardzo małym ruchem, stron około 30-50, Każda strona to inny klient, dlatego konta powinny być w pełni odseparowane.

Problemem jest poczta każdy z klientów ma/będzie posiadał, kilka skrzynek mailowych z dużą powierzchnią, ta powierzchnia właśnie to największy problem.

 

Zastanawiałem się tu nad ofertą Home, hosting BUSINESS CLOUD UNLIMITED.

 

Nie chciał bym angażować w to administratora dlatego szukam raczej hostingu. Lokalizacja polska, ewentualnie Anglia.

Preferuje firmy które są już jakiś czas na rynku, i można powierzyć im hosting własnych klientów.

 

Proszę o pomoc lub oferty

Pozdrawiam

 

Jednym słowem potrzebujesz usługi Reseller lub od 30 do 50 niezależnych usług dostosowanych pod twoje wymagania. Jest to jak najbardziej możliwe tylko podaj ile potrzebujesz miejsca pod samą pocztę z podziałem od/do? Jeżeli odpowiesz mi na to pytanie to przeniesienie wszystkiego oczywiście gwarantujemy w cenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przeniesieniem raczej nie będzie problemu, bo w planie mają tam trafiać nowi klienci,

30 - 50 stron, do 1Gb na stronę, i od 5 do 30gb na pocztę. Minimalnie 200 max około 1500gb.

Mam już hosting na home, który opisałem wyżej, oraz kilka i podobnych parametrach na nazwie, ale szukam czegoś innego,

Fajnie by było jak by powierzchnia była skalowalna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań jest kilka i bazuje to u nas na usłudze zwanej "Forever". Usługa jest przeznaczona dla klientów z długim stażem lub klientów korzystających z więcej jak 10 usług. Wygląda to tak ,że tworzymy specjalną usługę oznaczoną twoim ID w naszym panelu i tylko ty masz dostęp do jej aktywacji. Przyjmując że na stronę potrzebujesz 1GB + poczta (od 5GB do 30GB) tworzymy pakiet usługi którego powierzchnia zamyka się w 30GB. Określamy stałą ilość baz danych i stała ilość domen dla pojedynczej usługi. Przy założeniu że dane pod pocztę zajmują ponad 97% koszt nie będzie duży. Natomiast nie zwróciłem uwagi że potrzebujesz konkretnych lokalizacji , których dla tej usługi nie oferujemy ale ja to Tobie nie przeszkadza to po prostu napisz do mnie na adres: tom@sixwishlist.com a na pewno znajdziemy doskonałe rozwiązanie dla twoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, za informacje, na pewno po testuje coś jeszcze, bo mam już trochę doświadczenie z firmami na polskim ryku,

 

Mam pytanie jeszcze do developerów www na tym forum jak rozwiązują problem powierzchni pod pocztę, gdzie klienci chcą więcej i więcej GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj powierzchnia skrzynki pocztowej wlicza się w ogólną powierzchnię konta hostingowego. Zatem jeśli w takim przypadku dojdzie do przekroczenia dopuszczalnego limitu, wówczas możesz wykonać upgrade na wyższy plan. Możesz ewentualnie wydelegować rekordy MX na zewnętrzną skrzynkę pocztową - Zoho, Yandex, Inbox, co jest oczywiście za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, za informacje, na pewno po testuje coś jeszcze, bo mam już trochę doświadczenie z firmami na polskim ryku,

 

Mam pytanie jeszcze do developerów www na tym forum jak rozwiązują problem powierzchni pod pocztę, gdzie klienci chcą więcej i więcej GB?

 

Wszystko zależy czego oczekujesz od samej poczty. Jeżeli to ma działać na zasadzie ,że potrzebujesz usługi pod pocztę i jest to główne zastosowanie automatycznie struktura oferty wygląda zupełni inaczej. Ważne jest również to czy poczta ma posiadać kilka dodatkowych "wodotrysków" jak np kalendarz, webdysk, synchronizacje danych. Idąc dalej może np jest wymagana rejestracja użytkownika z poziomu strony internetowej. Ten element zmienia zupełnie oblicze usługi. Sama powierzchnia to struktura wielu dysków w formie storage , które jest zarządzane przez serwery Posiadając spore zaplecze w łatwy sposób można stworzyć zupełnie coś nowego pod konkretne wymagania.

Podobnie podeszliśmy do poczty dla kilku uczelni w UK. Pomimo że dyski nie są z gumy dostarczamy usługę gdzie każde konto ma nielimitowana powierzchnię. Sprawa określenia nielimitowana jest w tym konkretnym przypadku oparta o prosty schemat w którym jeden użytkownik wykorzystuje ,5GB a inny 20GB. Dalej ta usługa jest oparta na storage o powierzchni 8TB z możliwością doinstalowania kolejnego w przypadku kiedy miejsce się po prostu skończy.

Pewne zagadnienia odnośnie ceny za usługę są do wynegocjowania i nie jest to tak ze jest to drogie rozwiązanie ale wszystko zależy od zdrowego podejścia do zapytania ofertowego.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem podobne podejście, do tego, ale zauważyłem że klienci nie bardzo chcą zmieniać sobie jakieś ustawienia, przyzwyczajenia odnośnie panelu poczty itp,

Z tą powierzchnią wydzieloną to też jest tak różniej, bo chciało by się dać pod strony coś wydajnego np. na ssd. ale czy pod pocztę już SSD jest konieczne to nie jestem przekonany a dysk SSD generuje większy koszt.

 

A ma ktoś już może wyrobioną opinie na temat usługi BUSINESS CLOUD UNLIMITED w home, ponieważ, ja mam mieszane odczucia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem podobne podejście, do tego, ale zauważyłem że klienci nie bardzo chcą zmieniać sobie jakieś ustawienia, przyzwyczajenia odnośnie panelu poczty itp,

Z tą powierzchnią wydzieloną to też jest tak różniej, bo chciało by się dać pod strony coś wydajnego np. na ssd. ale czy pod pocztę już SSD jest konieczne to nie jestem przekonany a dysk SSD generuje większy koszt.

 

A ma ktoś już może wyrobioną opinie na temat usługi BUSINESS CLOUD UNLIMITED w home, ponieważ, ja mam mieszane odczucia ?

 

Coraz więcej firm stosuje dyski SSD jako podstawę do utrzymania usług. Przyczyn jest kilka ale główne to wydajność i bezawaryjność. Oczywiście to ostatnie nie może być traktowane jako 100% pewność ponieważ dalej jest to tylko fizyczne urządzenie ,które ma prawo się po prostu zepsuć.

Mimo wszystko procentowo są mniejsze szanse ,że nastąpi to w przypadku dysków SSD wcześniej jak to ma miejsce w standardowych rozwiązaniach. Dysków starszej generacji.

Sprawa ceny w tym przypadku można śmiało powiedzieć jest dość mało istotna w chwili kiedy usługodawca decyduje ile i w jakim stopniu wykorzystuje swoje zasoby by optymalnie rozlokować klientów. Często stosuje się duplikacje danych tworząc lustro na zasobach SSD i dyskach SATA gdzie zawartość jest synchronizowana w przypadku problemów z głównymi zasobami. Takie rozwiązania stosuje się głownie przy usługach poczty.

Usługi typu cloud są bardziej elastyczne o ile usługa taka stworzona została na dobrym środowisku czego doskonałym przykładem jest właśnie home.pl. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy.

W każdej usłudze czy u każdego usługodawcy są zadowoleni i niezadowoleni klienci więc w przypadku home.pl zdania mogą być podzielone natomiast osobiście twierdzę że reprezentują szeroką gamę usług o wysokim standardzie z jednym dość poważnym minusem, zapomnieli że po drugiej stronie jest klient który potrzebuje czasem pomocy.

To taki problem w odniesieniu do dużych firm gdzie wielokrotnie ID klienta = się numerowi karty kredytowej. Stosunek jakości wsparcia ma niestety duży wpływ na ilość cyferek jakie widnieją na fakturze.

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dysków ssd, mam świadomość jakie rozwiązania są stosowane, mam kilka serwerów czy VPSów, ale szukam usługi gdzie nie będe musiał się martwić o administracje, oraz związane z tym problemy.

 

Co do home i ww usługi to trochę jest to racje, poza tym nie lubię ich panelu w tej usłudze, jakoś mi nie odpowiada. A nielimitowana powierzchnia co jest oczywiste też nie jest nielimitowana i szybko można ją zapełnić.

 

Ale dziękuje ci za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×