Skocz do zawartości
protoplasta

Tani hosting współdzielny + domena

Polecane posty

Szukam taniego hostingu współdzielonego (najlepiej na DA) i możliwość kupna w miarę taniej domeny (choć niekoniecznie razem z hostingiem).
To wszystko ma być dla klienta, aby mógł za wszystko zapłacić w miarę tanio i powiadomienia w razie zapłaty otrzymywał na emaila. Niedawno kupiłem sobie dla testu hosting na hopsi.pl i powiem szczerze że jestem zadowolony, ale nie wiem jak będzie za jakiś czas (tylko płatność przelewem jest mało wygodna no i wiadomości lądują w spamie), taka niska cena, a nigdzie opinii nie ma, bo na bihost się już nadziałem, ale podejrzewałem że to będzie jakaś ściema. Kusi mnie też oferta SiXwishlist, tyle że z Plask nie miałem styczności (warto kupić dla testu?). Oferta sax.pl wygląda też spoko, ale mają drogie przedłużenie domeny. Fajnie jakby była możliwość prostego upgrade na wyższy plan.

Co tam będę trzymać, hym chyba głównie stronę statyczną z plikami php które czasami mogą wygenerować większe obciążenie (trochę szkoda że żaden hosting nie podaje maksymalnego obciążenia) ewentualnie wordpress z kilkoma pluginami.
Nie jestem pewien co do domeny czy kupować ją tam gdzie hosting (z czym byłoby mniej zabawy dla klienta) czy po prostu lepiej jest ją wziąć na ovh lub aftermarket (albo ktoś korzysta z usług innej polskiej firmy i sobie chwali + jest tanio za przedłużenie).
Wybrać to i sam bym coś wybrał, ale czekam na Wasze opinie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://zenbox.pl/- całkiem elastyczne rozliczanie się wg. uu, dobre na początek (+directadmin, którego tak bardzo chcesz)

http://sixwishlist.com/- przyjemny dla oka plesk, ich postawa jest absolutnie prokliencka - bez problemu uzgodnisz indywidualną ofertę czy się doprosisz o jakąś zmianę

http://www.mydevil.net/- nginx z autorskim spawnerem php i modułem obsługi htaccess, autorski panel, który ma to, czego potrzeba - i co najważniejsze: sporo możliwości, zwłaszcza dla developera.

 

Patrzenie na hosting współdzielony przez pryzmat na panel zarządzania nim był słuszny kiedyś, lecz nie teraz - w obecnej chwili wszystkie prawie niczym szczególnym się nie różnią, a wygląd nie powinien grać roli pierwszorzędnej, bo i tak zapewne wchodziłbyś "raz na ruski rok".

A propos domeny - sprawdź Gnum.pl, praktycznie najtańszy operator (nawet jeśli wrzucisz w cenę 23% VAT).

 

PS. WordPress z kilkoma pluginami to niewielkie obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli domena to w OVH bo ceny jakie oferują są na pograniczu hurtowej. Co do samych usług hostingowych decyzja należy do ciebie tym bardziej że nie jesteś przekonany do panelu Plesk a ja osobiście już się zmęczyłem by namawiać kogokolwiek. Jak znam życie a wiek mi na tyle już pozwala by to stwierdzić zostaniesz zasypany na pw w ramach uczciwej konkurencji. Bez względu na wybór życzę dobrej decyzji a co najważniejsze zadowolenia z usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://zenbox.pl/- całkiem elastyczne rozliczanie się wg. uu, dobre na początek (+directadmin, którego tak bardzo chcesz)

http://sixwishlist.com/- przyjemny dla oka plesk, ich postawa jest absolutnie prokliencka - bez problemu uzgodnisz indywidualną ofertę czy się doprosisz o jakąś zmianę

http://www.mydevil.net/- nginx z autorskim spawnerem php i modułem obsługi htaccess, autorski panel, który ma to, czego potrzeba - i co najważniejsze: sporo możliwości, zwłaszcza dla developera.

 

Patrzenie na hosting współdzielony przez pryzmat na panel zarządzania nim był słuszny kiedyś, lecz nie teraz - w obecnej chwili wszystkie prawie niczym szczególnym się nie różnią, a wygląd nie powinien grać roli pierwszorzędnej, bo i tak zapewne wchodziłbyś "raz na ruski rok".

A propos domeny - sprawdź Gnum.pl, praktycznie najtańszy operator (nawet jeśli wrzucisz w cenę 23% VAT).

 

PS. WordPress z kilkoma pluginami to niewielkie obciążenie.

Zenbox imho jest zbyt prymitywny, jest to hosting dla pedałków w rurkach niemających pojęcia o stawianiu stron, support jest świetny ale płaci się jak za zborze ;)

Sixwishlist spoko tylko będę musiał bardziej zapoznać się z plesk no i nieco stabilniej było by w polsce

Mydevil - aż takich funkcji nie potrzebuje, bo strona ma tylko stać

Do DA przywykłem, a nie każdy panel oferuje odpalanie crona i innych dupereli.

Gnum.pl - wygląda nieźle, a jak z transferem?

WP nie generuje wielkiego obciążenia zwłaszcza jak się zainstaluje odpowiedni plugin do cache (bo W3 jest wolny), tylko nie wiem jak będzie przy zwykłych plikach php.

 

Jeżeli domena to w OVH bo ceny jakie oferują są na pograniczu hurtowej. Co do samych usług hostingowych decyzja należy do ciebie tym bardziej że nie jesteś przekonany do panelu Plesk a ja osobiście już się zmęczyłem by namawiać kogokolwiek. Jak znam życie a wiek mi na tyle już pozwala by to stwierdzić zostaniesz zasypany na pw w ramach uczciwej konkurencji. Bez względu na wybór życzę dobrej decyzji a co najważniejsze zadowolenia z usługi.

Chyba ciebie rozumiem, bo ciężko ludzi odzwyczaić od paneli które wydają się dobre a Plesk na pierwszy rzut oka jest nieco przesadzony (przynajmniej jak patrzyłem na demo), ale pewnie jakby się z tym pobawić to może i być lepszy, ale jeszcze na tyle go nie znam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zerknąć na naszą ofertę -> https://swhosting.pl/oferta/hosting

Przedłużenia domen mamy w przyzwoitych cenach, możliwość migracji na wyższy pakiet również w dowolnym momencie.

Serwery zlokalizowane są w Polsce, w naszym własnym DC w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty, wraz z serwerem otrzymujesz domenę PL na rok gratis:

 

http://www.mzone.uk/basic-ssd

 

Panel Directadmin PL, 3 kopie zapasowe, monitoring w dwóch systemach, serwery w Polsce.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferty niezłe, ale jak dla mnie przesadzone, nie będę narażać klienta na overselling, bo 2gb to i tak spory zapas, jednak pozostaje problem transferu w tych tańszych hostingach no i kwestia stabilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferty niezłe, ale jak dla mnie przesadzone, nie będę narażać klienta na overselling, bo 2gb to i tak spory zapas, jednak pozostaje problem transferu w tych tańszych hostingach no i kwestia stabilności.

 

Jeżeli wystarczy Tobie usługa o powierzchni od 1GB do 10GB (http://sixwishlist.com/hosting/) to masz nielimitowany transfer w standardzie i 90 dni zwrotu w przypadku niezadowolenia z usługi. Jeżeli chcesz skorzystać z większej powierzchni od 15GB do 30GB ale w trybie miesięcznym: http://sixwishlist.com/monthly-hosting-plans/ również jest dostępny nielimitowany transfer. Pod typowe zastosowania w odniesieniu do serwisów opartych o wordpress generujące duże obciążenie: http://sixwishlist.com/wordpress-hosting/ - usługa o powierzchni od 5GB do 20GB. Bez względu na wybór usługi są one oparte o panel Plesk w wersji Angielskiej i Polskiej. Przyjazny system webmail z synchronizacją danych w standardzie DAV, kalendarz, webdysk. Wsparcie techniczne na dobrym myślę poziomie, usługi stworzone na ciekawym środowisku dalekie od typowych rozwiązań a co najważniejsze miła i przyjazna relacja klient/usługodawca.

Bez względu na wybór usługi dokładamy dodatkowe FTP Storage pod backup indywidualny przez pierwszy rok za darmo bez obowiązku przedłużenia. To chyba tyle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zenbox imho jest zbyt prymitywny, jest to hosting dla pedałków w rurkach niemających pojęcia o stawianiu stron, support jest świetny ale płaci się jak za zborze ;)

Sixwishlist spoko tylko będę musiał bardziej zapoznać się z plesk no i nieco stabilniej było by w polsce

Mydevil - aż takich funkcji nie potrzebuje, bo strona ma tylko stać

Do DA przywykłem, a nie każdy panel oferuje odpalanie crona i innych dupereli.

Gnum.pl - wygląda nieźle, a jak z transferem?

WP nie generuje wielkiego obciążenia zwłaszcza jak się zainstaluje odpowiedni plugin do cache (bo W3 jest wolny), tylko nie wiem jak będzie przy zwykłych plikach php.

 

Chyba ciebie rozumiem, bo ciężko ludzi odzwyczaić od paneli które wydają się dobre a Plesk na pierwszy rzut oka jest nieco przesadzony (przynajmniej jak patrzyłem na demo), ale pewnie jakby się z tym pobawić to może i być lepszy, ale jeszcze na tyle go nie znam. ;)

 

Zenbox jest naprawdę tani. Możesz umieścić pliki, zajmujące sporo powierzchni dyskowej, wykorzystać niemały transfer miesięczny - a przy takim samym ruchu uu płacisz tyle samo.

 

Wbrew pozorom, DevilWEB to bardzo rozbudowany panel, ale jednocześnie prosty. Z tych najważniejszych rzeczy zastaniesz m.in. tworzenie vhostów (php, python, ruby, node.js, proxy, pointer), zarządzanie strefami DNS, bazami MySQL, PostgreSQL i MongoDB, FTP, harmonogram zadań Cron (czego oczekiwałeś), instalacja certyfikatu (SSL - prywatne IP oraz SNI - wspierane przez współczesne przeglądarki), repozytoria (Git, Subversion, Mercurial), rezerwacja portów (dobre, jeśli chcesz uruchamiać własne oprogramowanie).

 

Niechęć do paneli przesyconymi mnóstwem funkcji jest nieuzasadniona. Przynajmniej nie musisz co pięć minut latać do supportu z prośbą o aktywację czegoś, czego brakuje u innych -- a aktywują dopiero po czasie, co jest stratą czasu.

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Sax i SWL wspomniałeś, a o nas mało kto wie i pamięta :P

 

Jeśli 18,45 PLN za 1 GB pojemności i 50 GB transferu, na serwerach w Polsce, jest dla Ciebie rozsądną propozycją, to zapraszam do złożenia zamówienia i wypróbowania usługi: http://hostinghouse.pl/oferta/serwery-wirtualne/

 

EDIT:

Zenbox jest naprawdę tani. Możesz umieścić pliki, zajmujące sporo powierzchni dyskowej, wykorzystać niemały transfer miesięczny - a przy takim samym ruchu uu płacisz tyle samo.

 

Mamy klientów, którzy generują 30k UU miesięcznie i płacą za usługę 25 PLN rocznie ;)

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Sax i SWL wspomniałeś, a o nas mało kto wie i pamięta :P

 

Jeśli 18,45 PLN za 1 GB pojemności i 50 GB transferu, na serwerach w Polsce, jest dla Ciebie rozsądną propozycją, to zapraszam do złożenia zamówienia i wypróbowania usługi: http://hostinghouse.pl/oferta/serwery-wirtualne/

 

 

EDIT:

 

Mamy klientów, którzy generują 30k UU miesięcznie i płacą za usługę 25 PLN rocznie ;)

 

Albo klient ma intensywny ruch, lecz nie zużywa sporo zasobów.

Albo klient ma mały ruch, natomiast jest głodny na zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo klient ma intensywny ruch, lecz nie zużywa sporo zasobów.

Albo klient ma mały ruch, natomiast jest głodny na zasoby.

 

Raczej byłbym ostrożny z takim twierdzeniem, skrypt skryptowi nie równy, tak samo jak serwer serwerowni nie równy.

Nie ma linijki do oszacowania obciążenia, bo ma samo obciążenie generowane na serwer ma wpływ kilkadziesiąt czynników.

Weź test w jakieś firmie, zmierz obciążenie i na tej podstawie możesz powiedzieć co potrzebujesz, tak to można iść do szamana i poprosić o wróżbę.

 

Pamiętaj też, że obciążenie to nie tylko ilość transferu, UU czy transfer, większość firm limituje serwery w innych parametrach np ilość zapytań do bazy, ilość pamięci wirtualne lub fizycznej, IO itp, więc nie na każdym hostingu za 30 złotych na rok umieścić sobie taki skrypt. pamiętaj, także że serwer współdzielony to serwer z wieloma kontami innych klientów i wszędzie jest zasada tzw Fair Policy Usage, nie możesz liczyć, że cały serwer będzie dla Ciebie, masz tylko cząstkę serwera dedykowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Sax i SWL wspomniałeś, a o nas mało kto wie i pamięta :P

 

Jeśli 18,45 PLN za 1 GB pojemności i 50 GB transferu, na serwerach w Polsce, jest dla Ciebie rozsądną propozycją, to zapraszam do złożenia zamówienia i wypróbowania usługi: http://hostinghouse.pl/oferta/serwery-wirtualne/

Ja tam pamiętałem, no ale w porównaniu do tańszych hostingów trochę gorzej to wypada, no chyba że u was nadrabiane to jest stabilnością.

 

Raczej byłbym ostrożny z takim twierdzeniem, skrypt skryptowi nie równy, tak samo jak serwer serwerowni nie równy.

Nie ma linijki do oszacowania obciążenia, bo ma samo obciążenie generowane na serwer ma wpływ kilkadziesiąt czynników.

Weź test w jakieś firmie, zmierz obciążenie i na tej podstawie możesz powiedzieć co potrzebujesz, tak to można iść do szamana i poprosić o wróżbę.

 

Pamiętaj też, że obciążenie to nie tylko ilość transferu, UU czy transfer, większość firm limituje serwery w innych parametrach np ilość zapytań do bazy, ilość pamięci wirtualne lub fizycznej, IO itp, więc nie na każdym hostingu za 30 złotych na rok umieścić sobie taki skrypt. pamiętaj, także że serwer współdzielony to serwer z wieloma kontami innych klientów i wszędzie jest zasada tzw Fair Policy Usage, nie możesz liczyć, że cały serwer będzie dla Ciebie, masz tylko cząstkę serwera dedykowanego.

Otóż to, dlatego szukam czegoś, co mogą polecić inni i nie stanie się tak że przy 100 osobach wywali mi stronę, bo tego bym nie chciał, tani hosting jest tani, ma niewielki koszt utrzymania i niewielką pojemność, ale czynnikiem decydującym jest to czy poza zwykłymi obrazkami jest w stanie coś jeszcze utrzymać bez wywalania się od tak (w 2011 roku miałem forum na mybb, stało na mydevil padało mi przy nieco około 200 osobach online co wyglądało dość kiepsko od strony odwiedzającego). Dlatego założyłem ten temat i chciałem wiedzieć co inni mi zaproponują, a że nie będę tam trzymać nie wiadomo czego, tylko pliki, które generują nieco wyższe obciążenie (no chyba że wszystko do jsa wrzuce zamiast bawić się w php, a potem płakać że strona leży) tak wybór hostingu jest kluczowy, a musi być tani bo nie chce klienta narażać na koszty, ponieważ wydawanie 50zł złotych na rok mija się z celem, z racji że nikt na tej stronie zarabiać nie będzie, a ktoś to musi utrzymać. ;)

Niemniej jednak dzięki wielkie za obecne propozycje.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wybór hostingu jest kluczowy, a musi być tani bo nie chce klienta narażać na koszty, ponieważ wydawanie 50zł złotych na rok mija się z celem, z racji że nikt na tej stronie zarabiać nie będzie, a ktoś to musi utrzymać

 

 

Niestety jakość kosztuje, chcesz mieć coś dobrego, to musi kosztować.

 

Nas nie stać na wrzucenie klienta który oczekuje super serwera na serwer za 30 złotych na rok, bo potencjalny klient oczekuje czegoś dobrego i czegoś więcej niż sam serwer. To dobre i więcej to tzw "czwórka": dobry serwer, dobry support, dobry monitoring i niezawodny backup. Niektóre firmy oferują 30k UU za 30 złotych na rok, inne za 300 złotych na rok, jeszcze inne za 300 złotych miesięcznie, wszystko zależy w której kategorii klientów ty się mierzysz i czego oczekujesz. Nie oczekuj jednak, że dostaniesz super wypas za 50 złotych na rok, bo to zawsze jest kosztem czegoś ze wspomnianej czwórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakość kosztuje, chcesz mieć coś dobrego, to musi kosztować.

 

Nas nie stać na wrzucenie klienta który oczekuje super serwera na serwer za 30 złotych na rok, bo potencjalny klient oczekuje czegoś dobrego i czegoś więcej niż sam serwer. To dobre i więcej to tzw "czwórka": dobry serwer, dobry support, dobry monitoring i niezawodny backup. Niektóre firmy oferują 30k UU za 30 złotych na rok, inne za 300 złotych na rok, jeszcze inne za 300 złotych miesięcznie, wszystko zależy w której kategorii klientów ty się mierzysz i czego oczekujesz. Nie oczekuj jednak, że dostaniesz super wypas za 50 złotych na rok, bo to zawsze jest kosztem czegoś ze wspomnianej czwórki.

Wiem dobrze że wszystko kosztuje, sam mam kilkanaście stron na dedykach i vpsach, także wiem ile trzeba wysiłku by to wszystko działało jak należy. Z tanimi hostingami jest problem, że nie wiadomo gdzie się wyląduje, czy jest to hosting gdzie można sobie swobodnie trzymać stronę statyczną i przy większym ruchu nic się jej nie stanie, ale są i takie hostingi gdzie przy nieco większym ruchu wszystko się sypie, więc chyba będzie trzeba po prostu testować różne oferty.

Ja oczekuje jedynie tego, by strona działała i była możliwość wrzucenia czegoś do crona + podpięcia emaila, stworzenia bazy + ew ochrona anty ddos bo nigdy nic nie wiadomo.

Ale wybiorę pewnie hostinghouse albo sixwishlist.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś to bardzo chętnie zasugerujemy konto testowe na 14 dni (możliwe dłużej). Będziesz miał pewność, co do działania i informacji jak reaguje serwer.

 

Zapraszamy,

bok@sax.pl

 

PS. Pamiętaj także o zniżce -50% dla nowych Klientów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą hostingu www w chmurze http://hitme.net.pl/hosting_www.php

 

Technologia LiteSpeed Enterprise, dająca sześciokrotnie większą wydajność niż standardowy apache na hostingu,

DirectAdmin, indywidualny wybór w panelu wersji oraz ustawień PHP po więcej szczegółów odsyłam na stronę.

14dniowa gwarancja zadowolona lub zwrot pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×