Skocz do zawartości
Ved

VPS zamiast Kimsufi

Polecane posty

Witam.

 

Z powodu braku dostępności albo raczej "szczęścia" oferty kimsufi. Chciałem spytać czy VPS Classic 2 od OVH zamiast KS-1 sprawdził by się u mnie. Głównie ma być na nim serwer TS dla max 50 osób i testowy serwer gry bazującej na javie.

 

KS-1 by spokojnie starczył, ale VPS niby ma tyle samo ramu, procek nie wiem jak to jest liczone bo wdl. mojego rozumowania to duży dedyk dzieli się na VPS czy jakos tak. I zawsze z kims te zasoby dzielimy nie wiem czy dobrze rozumuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej o DDoS nie chodzi bo ts bedzie max 50 osob w szczycie, prywatny. Tu raczej chodzi o techniczne aspekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wychodziło by źe VPS lepszy. Innaczej jak "teoretycznie" jest lepszy to i w praktyce nie powinien być gorszy niż kimsufi. Chyba wezme tego vps i z głowy bo szkoda czekania, dziś w pracy często aktualizowałem strone Kimsufi a i tak 4x przegapiłem jak były do kupienia za każdym razem o ~5-10min....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej o DDoS nie chodzi bo ts bedzie max 50 osob w szczycie, prywatny. Tu raczej chodzi o techniczne aspekty

 

Doskonale się sprawdza takie rozwiązanie w stosunku jakość/cena/parametry. Jednym słowem strzał w dziesiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówię najwyżej tego VPS na miesiąc, sprawdzę czy wszystko będzie śmigać i później przedłuże.

 

BTW: chyba nie znajde nigdzie VPS o tych parametrach taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówię najwyżej tego VPS na miesiąc, sprawdzę czy wszystko będzie śmigać i później przedłuże.

 

BTW: chyba nie znajde nigdzie VPS o tych parametrach taniej?

 

Tu nie chodzi czy znajdziesz taniej ale czy znajdziesz coś lepszego. Na obecną chwilę w zastosowaniach typu TS to najlepsze rozwiązanie i nie podlega to dyskusji. Oczywiście sam ocenisz ale z doświadczenia wiem że spokojnie daje sobie radę ze znacznie większymi tematami co sprawia że usługa ta jest godna uwagi za takie małe pieniądze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy TS to jedno, a testowy serwer gry to drugie, ale po tych testach co dal Viperooo to chyba da rade, tak czy siak zamówiłem na miesiąc Classic 2 i sprawdzę, w najgorszym wypadku przejdę na Classic 3, ale myśle że ten podoła.

Edytowano przez Ved (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tu nie chodzi czy znajdziesz taniej ale czy znajdziesz coś lepszego. Na obecną chwilę w zastosowaniach typu TS to najlepsze rozwiązanie i nie podlega to dyskusji. Oczywiście sam ocenisz ale z doświadczenia wiem że spokojnie daje sobie radę ze znacznie większymi tematami co sprawia że usługa ta jest godna uwagi za takie małe pieniądze.

 

 

Podlega dyskusji, a godnym kandydatem do uczestnictwa w niej jest choćby Hosteam ze swoją ofertą VPS OpenVZ, zawierającego także filtrowanie DDoS, najtańszy VPS kosztuje 24,5 zł brutto, a jego zasoby w zupełności wystarczą na poprawne działanie serwera TS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również zastanowił bym się na HosTeam, za zbliżoną kwotę dostajesz super wsparcie techniczne, niższy ping, zabezpieczenie przeciwko DDoS. Po prostu do prostego serwera Ts jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać czy VPS Classic 2 od OVH zamiast KS-1 sprawdził by się u mnie.

Classic jest słaby, zaniedbany ostatnio. Weź Sandboksa w RunAbove.

 

Głównie ma być na nim serwer TS dla max 50 osób i testowy serwer gry bazującej na javie.

Pod Minecrafta może być różnie, bo on jest dość precesorożerony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem na nim nie będzie tylko TS3, ale i serwer gry bazującej na Javie i nie jest to Minecraft ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również zastanowił bym się na HosTeam, za zbliżoną kwotę dostajesz super wsparcie techniczne, niższy ping, zabezpieczenie przeciwko DDoS. Po prostu do prostego serwera Ts jak znalazł.

 

Z tego co kojarzę, to w Hosteam ochrona jest dopiero przy serwerach dedykowanych...

 

Do tego, kolega mówił, że ten TS ma być bardziej "prywatny" więc, ochrona nie powinna być mu potrzebna...

 

Pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×