Skocz do zawartości
Sprinter

Serwer pod materiały wideo - jaki?

Polecane posty

Witajcie po raz drugi ;)

 

Szukam HOSTINGu / VPSa / DEDYKa (w dalszym teksie będę nazywał to MIEJSCEM) pod materiały wideo.

Plik wideo będzie w jakości 720p (HD) a rozmiar takiego pliku będzie sięgał maksymalnie do 1GB.

Szukam takiego MIEJSCA, które będzie mogło obsłużyć płynnie bez zacięć i buforowania jednocześnie 3 osoby oglądające film.

 

Mój miesięczny budżet to maksymalnie 100 zł.

 

Jakie i u kogo MIEJSCE mi polecicie?

 

Za pomoc dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie zostaje Ci dedyk z Minthost albo kimsufi. Na VPS nie dostaniesz dużo miejsca domyślnie a jak chcesz dużo trzymać takich filmików to kiedyś na pewno zacznie Ci brakować.

Tylko jak zdecydujesz się na minta to zastanów się 10 razy.

Edytowano przez Viperoo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia?

 

Myślę, że na początek 100GB wystarczy, lecz dobrze by było gdybym mógł w przyszłości bez problemu przenieść się na wyższy pakiet, bądź dokupić powierzchnie w danej firmie.

W tym budżecie zostaje Ci dedyk z Minthost albo kimsufi. Na VPS nie dostaniesz dużo miejsca domyślnie a jak chcesz dużo trzymać takich filmików to kiedyś na pewno zacznie Ci brakować.

Tylko jak zdecydujesz się na minta to zastanów się 10 razy.

 

Czemu mam się zastanawiać 10 razy nad MintHost'em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jakieś Kimsufi albo mały Online.net.

 

Oni też oferują dedykowane usługi przechowywania plików. OVH ma RunAbove, a Online tę nową chmurę.

 

W zasadzie, w tej chmurze Online mógłbyś darmowy serwer wziąć i pokorzystać póki nie kasują. Pozwalają na wolumeny do 150GB chyba. Do streamowania ten ich ARM jak znalazł.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że na początek 100GB wystarczy, lecz dobrze by było gdybym mógł w przyszłości bez problemu przenieść się na wyższy pakiet, bądź dokupić powierzchnie w danej firmie.

 

Z przejściem na większą powierzchnię nie ma problemu aż do 8TB. Możemy to potraktować jak powiedzmy zwykły backup tyle że z wyjściem na świat co spokojnie przy 100GB zamkniemy kwocie rocznej około 200zł. Transfer jest nielimitowany..

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z przejściem na większą powierzchnię nie ma problemu aż do 8TB. Możemy to potraktować jak powiedzmy zwykły backup tyle że z wyjściem na świat co spokojnie przy 100GB zamkniemy kwocie rocznej około 200zł. Transfer jest nielimitowany..

 

A jaka będzie GWARANTOWANA przepustowość łącza? :)

Tak, jakieś Kimsufi albo mały Online.net.

 

Oni też oferują dedykowane usługi przechowywania plików. OVH ma RunAbove, a Online tę nową chmurę.

 

W zasadzie, w tej chmurze Online mógłbyś darmowy serwer wziąć i pokorzystać póki nie kasują. Pozwalają na wolumeny do 150GB chyba. Do streamowania ten ich ARM jak znalazł.

 

Kimsufi ma bardzo ciekawe oferty, lecz na obecną chwilę wszystkie niedostępne :(

Jeżeli chodzi o dedyka z Online który podałeś to na pewno mi taki wystarczy i jest to bardzo ciekawa oferta, ale co oznacza tekst pod ceną "Set-up fees: 20.00 €"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to jednorazowa opłata instalacyjna.

 

Dzięki ;)

 

A posiada ktoś serwer u Online.net? Ich serwery są stabilne? Muszę na coś uważać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiego MIEJSCA, które będzie mogło obsłużyć płynnie bez zacięć i buforowania jednocześnie 3 osoby oglądające

 

1Gbps chyba starczy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki ;)

 

A posiada ktoś serwer u Online.net? Ich serwery są stabilne? Muszę na coś uważać?

 

Ja posiadam, według mnie są stabilne. Support odpowiada max po paru godzinach (nie mam żadnego dodatkowego poziomu wykupionego), ping do wp.pl ~50ms, łącze bardzo dobre http://www.speedtest.net/result/4198967317.png

 

Jedyny neutral mam co do AntyDDoS, jeżeli chcesz mieć go na dobrym poziomie to musisz zapłacić.

Jak coś służę PW

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykres przedstawia czasy odpowiedzi z SDC do Online, OVH i Hetznera:

 

attachicon.gifpingi.jpg

 

Czyli wynika z tego wykresu, że Hetzner jest troszkę szybszy od Online, ale myślę że to nie jest aż taka duża różnica czy się mylę? Po za tym ceny u Hetznera za dedyka są kosmiczne, więc raczej zostanę przy Online ;)

 

Druga sprawa to na dedyku Online.net lepiej zainstalować jako system Windowsa, Linuxa czy co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli wynika z tego wykresu, że Hetzner jest troszkę szybszy od Online, ale myślę że to nie jest aż taka duża różnica czy się mylę? Po za tym ceny u Hetznera za dedyka są kosmiczne, więc raczej zostanę przy Online ;)

 

Druga sprawa to na dedyku Online.net lepiej zainstalować jako system Windowsa, Linuxa czy co innego?

Chyba wynika że SDC jest bliżej Hetzner dlatego są mniejsze pingi.

 

Ja polecam Proxmox, Debian, CentOS a windowsa nigdy nie opłaca się instalować ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o stabilność, więc podesłałem wykres :)

Do 100 PLN ciężko Ci będzie znaleźć serwer z dwoma dyskami (żeby dane były w 99% bezpieczne), więc do wyboru pozostaje Ci Kimsufi KS-3 (2 TB pojemności, 100 Mbps, 60 PLN netto / mc) albo Dedibox XC 2015 (1 TB pojemności, 1 Gbps, 66 PLN netto / mc).

 

Na Twoim miejscu wybrałbym serwer z Online, ponieważ w Kimsufi nie masz praktycznie żadnego wsparcia technicznego i dostajesz szybsze łącze (co jest plusem w przypadku strumieniowania filmów).

Jako system polecę Ubuntu Server, bo ma świeże pakiety w repozytorium.

Gdybyś potrzebował dalszej pomocy, to pisz na prywatną.

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mój miesięczny budżet to maksymalnie 100 zł.

 

 

u reselera online masz caly dedyk bez oplat instalacyjcnyh dobra cena

 

Intel Core i3-530 2.93 GHz + IPMI 2x 1000GB HW RAID 1 4GB 100Mbps 1* 20 €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o stabilność, więc podesłałem wykres :)

Do 100 PLN ciężko Ci będzie znaleźć serwer z dwoma dyskami (żeby dane były w 99% bezpieczne), więc do wyboru pozostaje Ci Kimsufi KS-3 (2 TB pojemności, 100 Mbps, 60 PLN netto / mc) albo Dedibox XC 2015 (1 TB pojemności, 1 Gbps, 66 PLN netto / mc).

 

Na Twoim miejscu wybrałbym serwer z Online, ponieważ w Kimsufi nie masz praktycznie żadnego wsparcia technicznego i dostajesz szybsze łącze (co jest plusem w przypadku strumieniowania filmów).

Jako system polecę Ubuntu Server, bo ma świeże pakiety w repozytorium.

Gdybyś potrzebował dalszej pomocy, to pisz na prywatną.

 

Właśnie miałem zamiar zakupić "Dedibox XC 2015" od Online.

Czy oprócz opłaty miesięcznej i opłaty instalacyjnej mogę spodziewać się u Online.net jakiś innych kosztów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie miałem zamiar zakupić "Dedibox XC 2015" od Online.

Czy oprócz opłaty miesięcznej i opłaty instalacyjnej mogę spodziewać się u Online.net jakiś innych kosztów?

Nie, chyba że zechcesz sobie zakupić dodatkowe adresy IP.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeśli nie chcesz dodatków.

 

Okej, a co do systemu operacyjnego...

...czy Ubuntu Server jest dla początkujących?

Bo szczerze mówiąc jeszcze nie posiadałem dedyka i niezbyt wiem jak się go samemu obsługuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Okej, a co do systemu operacyjnego...

...czy Ubuntu Server jest dla początkujących?

Bo szczerze mówiąc jeszcze nie posiadałem dedyka i niezbyt wiem jak się go samemu obsługuje :P

 

masz ipmi wiec zamontuj iso windowsa i sobie zainstaluj jak linuxa nie ogarniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

masz ipmi wiec zamontuj iso windowsa i sobie zainstaluj jak linuxa nie ogarniasz

"IPMI" to "Intelligent Platform Management Interface" tak? :P

A dlaczego wręcz każdy odradza Windowsa jako system serwera? Jest on aż tak zawodny? Mało stabilny? Czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"IPMI" to "Intelligent Platform Management Interface" tak? :P

A dlaczego wręcz każdy odradza Windowsa jako system serwera? Jest on aż tak zawodny? Mało stabilny? Czy co?

 

Jak kompletnie nic nie znasz linuxa to po co kupowac serwer z linuxem? i co bedziesz na nim robil jak sie zglosi znak zachety po zalogowaniu przez putty z domu ? nie pytaj nas co jest lepsze tylko co sam potrafisz zrobic bo to bedzie twoja maszyna i bedziesz jej adminem ,wiec moze windows? albo jakis zarządzany przez firme vps z linuxem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną z zalet linuxa jest fakt że można go uruchomić nawet na tosterze.

 

Heh to wtedy wszystko wyjaśnia :D

I tylko dlatego Linux jest lepszy od Windowsa? Bo można go "gdziekolwiek" zainstalować? Czy jeszcze jest jakaś POWAŻNIEJSZA różnica? ;)

 

Jak kompletnie nic nie znasz linuxa to po co kupowac serwer z linuxem? i co bedziesz na nim robil jak sie zglosi znak zachety po zalogowaniu przez putty z domu ? nie pytaj nas co jest lepsze tylko co sam potrafisz zrobic bo to bedzie twoja maszyna i bedziesz jej adminem ,wiec moze windows? albo jakis zarządzany przez firme vps z linuxem ?

 

VPSy odpadają... zostanę przy tym dedyku z Online.

Ale czy system Windows jest w pakiecie za darmo w "DEDIBOX® XC 2015" od Online?

Bo z tego co widzę to Linux itd są ale Windowsa niestety brakuje... czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×