Skocz do zawartości
Sprinter

Dysk internetowy - jaki najlepszy?

Polecane posty

Witajcie ;)

Mam takie małe pytanko, zatem...

...jaki dysk internetowy (typu MEGA, Google Drive itp) posiadana wg was najszybszy transfer wgrywania i ściągania plików?

Za pomoc będę bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najlepszych rozwiązań. Są lepsze i gorsze, uznawane wg. indywidualnych kryteriów. Jeden będzie chciał mieć większe zasoby w postaci powierzchni dyskowej, drugi oczekiwałby świetnego pakietu biurowego, a trzeci rozsądnej polityki prywatności, która zagwarantuje bezpieczeństwo i szyfrowanie (podwójne - we własnym zakresie, jak i po stronie dostawcy) plików, wraz z europejską lokalizacją centr danych. Są i inne kryteria, które nie wymieniłem, zatem nie ma sensu toczyć dyskusji na tej zasadzie. Najlepiej rozejrzyj się za wszystkimi propozycjami i wybierz to, co Ci najbardziej dogadza. Oczywiście (w przypadku wymienionych przeze mnie kryteriów) możesz postawić na 3in1, ale raczej to jest możliwe tylko, gdy masz własny NAS czy ownCloud na własnym serwerku umieszczonym w dobrym DC (np. polskim, który ma umowę GIODO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najlepszych rozwiązań. Są lepsze i gorsze, uznawane wg. indywidualnych kryteriów. Jeden będzie chciał mieć większe zasoby w postaci powierzchni dyskowej, drugi oczekiwałby świetnego pakietu biurowego, a trzeci rozsądnej polityki prywatności, która zagwarantuje bezpieczeństwo i szyfrowanie (podwójne - we własnym zakresie, jak i po stronie dostawcy) plików, wraz z europejską lokalizacją centr danych. Są i inne kryteria, które nie wymieniłem, zatem nie ma sensu toczyć dyskusji na tej zasadzie. Najlepiej rozejrzyj się za wszystkimi propozycjami i wybierz to, co Ci najbardziej dogadza. Oczywiście (w przypadku wymienionych przeze mnie kryteriów) możesz postawić na 3in1, ale raczej to jest możliwe tylko, gdy masz własny NAS czy ownCloud na własnym serwerku umieszczonym w dobrym DC (np. polskim, który ma umowę GIODO).

 

Dobrze wiem o czym mówisz, ale nie poruszałem tematu o wielkości powierzchni dyskowej, pakiecie biurowym itd tylko zadałem pytanie odnośnie tego jaki dysk internetowy z dostępnych na rynku posiada najszybszy transfer wysyłania jak i ściągania pliku jeżeli chodzi o użytkownika z Polski.

 

Także ponawiam pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od kilku czynników. Od tego, jakie masz łącze internetowe - możesz mieć lepsze połączenie z serwerem Google niż Mega a ktoś inny może mieć odwrotnie, więc ciężko szacunkowo określić, w przypadku jakiej usługi uzyskasz lepsze "loty pobierania/wysyłania". Najprościej jest przetestować każdą z wymienionych, pożądanych przez Ciebie usług i samemu przekonać się, jak się sprawdzi docelowe zużycie przepustowości łącza. :)

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od kilku czynników. Od tego, jakie masz łącze internetowe - możesz mieć lepsze połączenie z serwerem Google niż Mega a ktoś inny może mieć odwrotnie, więc ciężko szacunkowo określić, w przypadku jakiej usługi uzyskasz lepsze "loty pobierania/wysyłania". Najprościej jest przetestować każdą z wymienionych, pożądanych przez Ciebie usług i samemu przekonać się, jak się sprawdzi docelowe zużycie przepustowości łącza. :)

 

Dobrze, zatem przetestuje MEGA i Google Drive, gdyż na te dwa produkty byłem zdecydowany od samego początku, lecz z jednej strony byłem bardziej przekonany do Google Drive, ponieważ cena za 1TB przestrzeni wynosi zaledwie $9.99 miesięcznie, a z drugiej strony przychyliłem się bardziej do MEGA, które z kolei gwarantuje na start za darmo aż 50GB a płatne pakiety też nie są aż tak drogie, lecz wypadają gorzej przy Google Drive.

 

Druga kwestia to bezpieczeństwo plików na tych dyskach, gdyż z tego co wyczytałem to Google Drive może z łatwością wniknąć w Twoje pliki po to by prześwietlić czy nie posiadasz jakiś "nielegalnych" treści a ze strony MEGA jest wszystko zabezpieczone, ponieważ ich "szyfryzacja" jest tak dobra, że nawet samo MEGA nie wie co posiadasz na ich dysku, także możesz trzymać tam cokolwiek zechcesz.

 

A teraz jeszcze jedno pytanie... czy MEGA bądź Google Drive posiada możliwość na utworzenie bezpośredniego linku do pliku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem tyle, że Google Drive generuje adres URL dla wskazanego pliku, należy także odpowiednio skonfigurować uprawnienia.

Owszem generuje adres URL dla wskazanego pliku, lecz do strony Google Drive gdzie możesz go "podejrzeć" w ich stronie a nie jest to bezpośredni link typu "www.google.com/dysk35/obrazek6.jpg" dzięki, któremu pokaże Ci się sam obrazek... chyba, że się mylę :P

 

Raczej będę stawiał na MEGA, gdyż mam do ich serwera mniejsze PINGi :)

 

I jeszcze ostanie pytanko... czy mogę bez żadnego strachu na takim dysku internetowym przechowywać kopie filmów kinowych? Oczywiście na swój własny użytek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był wgląd do grafiki po bezpośrednim URL to wynalazki takie jak szyfrowanie i chmura nie miałyby sensu istnienia. To twoja powierzchnia dyskowa i dopóki nie udostępnisz tej zawartości, dopóty nic takiego nie powinno się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To twoja powierzchnia dyskowa i dopóki nie udostępnisz tej zawartości, dopóty nic takiego nie powinno się stać.

Co miałeś na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

 

Mam takie małe pytanko, zatem...

 

...jaki dysk internetowy (typu MEGA, Google Drive itp) posiadana wg was najszybszy transfer wgrywania i ściągania plików?

 

Za pomoc będę bardzo wdzięczny :)

 

Czy w grę wchodzi również obsługa po API? O jakiej wielkości danych rozmawiamy? Jaki przyrost miesięczny/roczny? Ile ma wynosić domyślna wielkość dla jednego pliku? Pytam z ciekawości by odnieść się do twojego pytania.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czy w grę wchodzi również obsługa po API? O jakiej wielkości danych rozmawiamy? Jaki przyrost miesięczny/roczny? Ile ma wynosić domyślna wielkość dla jednego pliku? Pytam z ciekawości by odnieść się do twojego pytania.

 

Obsługa API raczej nie będzie mi potrzebna, gdyż się na tym po prostu nie znam :P

Domyślna wielkość danego pliku będzie wynosić maksymalnie 1GB.

Myślę że miesięcznie przyrost będzie w okolicach maksymalnie 30GB lecz różnie to może bywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozmawiamy o plikach video o których wspomniałeś w innym temacie. Nie będę niczego proponował bo szkoda zachodu. Jak ktoś chce dobrą usługę to ją kupuje i korzysta. Albo szuka czegoś co chwilowo załata dziurę w odniesieniu do usługa/cena. Niestety takich nie oferujemy. Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozmawiamy o plikach video o których wspomniałeś w innym temacie. Nie będę niczego proponował bo szkoda zachodu. Jak ktoś chce dobrą usługę to ją kupuje i korzysta. Albo szuka czegoś co chwilowo załata dziurę w odniesieniu do usługa/cena. Niestety takich nie oferujemy. Przepraszam.

 

Rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A może jakiś własny serwer? VPS / dedyk (np. kimsufi / mintshost) ew. vps z OVH + ownCloud lub podobne oprogramowanie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś własny serwer? VPS / dedyk (np. kimsufi / mintshost) ew. vps z OVH + ownCloud lub podobne oprogramowanie.

 

 

 

Właśnie jeżeli chodzi o dysk internetowy to jestem zdecydowany na MEGA a jeżeli chodzi o jakiś HOSTING / VPS / DEDYK to jestem zdecydowany raczej na dedyka z Online.net :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ze każdy dysk ma swoje wady i zalety ja np uzywam chmury osobistej z netii i bardzo mi to odpowwiada. mam poczucie, ze wszystkie moje pliki sa zabezpievczone w odpowiedni sposób. Także polecam taki sposób przechopwywania danych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×