Skocz do zawartości
Windmaker

Serwer pod średniej wielkości rozwijajacy się portal

Polecane posty

Witam

 

Od kilku lat prowadzę kilka stron i do tej pory działałem na hostingach. Dla jednego z portali nadszedł już czas na przenisienie na lepsze rozwiązanie, ponieważ hosting po prostu nie wyrabia, a ja potrzebuję w miarę dobrego śodowiska do rozwoju projektu.

 

Poszukuję dobrej oferty serwera VPS (bądź innej odpowiedniej oferty, dedykowanego serwera itd.) pod portal, który postawiony na wordpressie z kilkoma pluginami, robiący w chwili obecnej ruch do 20 000 uników miesięcznie, ale w perspektywie najbliższych miesięcy przewiduję wzrost do około 50 000.

 

Strona to portal informacyjny, nastawiony na artykuły. W związku z tym zdarza się że mam nagłe skoki ruchu. Do strony chcę dopiąć sklep a w perspektywie kilku miesięcy wydzielić z niego 1-2 nowe portale, które częściowo łączyłyby się infrastrukturą z pierwotną stroną. Przewidywany ruch to ruch dla wszystkich stron razem.

 

Do portalu chce dopiąć z czasem sklep internetowy z e-prasą i mały portal społecznościowy/CRM dla redakcji.

 

 

Obecnie korzystam z hosting firmy cal.pl od której otrzymałem propozycję VPSa z dwurdzeniowym procesorem, 1-2 GB ramu i 50 GB pojemności.

 

Niestety moja wiedza na temat obsługi serwerów jest mikroskopijna i nie wiem czy takie parametry będą odpowiednie. Z drugiej strony nie jestem pewien czy ta oferta jest dobra. Zależy mi również na dobrym wsparciu administracyjnym, ponieważ nie mam wiedzy wystarczającej do rozwiązywania dużych problemó technicznych i raczej długo nie będę miał własnego administratora.

 

Czy moglibyście doradzić mi dobrego dostawcę VPS-ów, który oferuje dobrej jakości sprzęt i w dosyć przystępnej cenie (aczkolwiek cena gra drugorzędną rolę, ponieważ wolę mieć sprawny serwer niż tani i średnio sprawny :) ). ?

 

Otrzymałem na innym forum sugestię wyboru firmy vmline.pl - nigdy o niej nie słyszałem, także nie wiem jak ją ocenić - a opinie jak w przypadku wielu firm są różne.

Edytowano przez Windmaker (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS nie koniecznie jest super rozwiązaniem w chwili kiedy twoja wiedza jest mała, a administracja niestety kosztuje jeżeli jej zakres wychodzi poza ramy standardowego wsparcia. Nie myślałeś by skorzystać z jakiejś usługi hostingu dedykowanego. Ruch jaki opisujesz nie jest specjalnie duży i jest kilku usługodawców, którzy są wstanie zapewnić tobie stabilne zasoby w dobrej cenie. Jednak tylko gdy jesteś skłonny pójść w takim kierunku pomijając usługi typu VPS czy serwery dedykowane ze względu na wspomniany brak wiedzy w zakresie administrowania usługami o takim profilu.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę ci microvps.pl mają naprawdę dobre serwery. Co do administacji to zawsze mozesz kogoś wynajac aby ci wszystko skonfigurował i co jakiś czas zaglądał na serwer aby sprawdzać czy wszystko jest ok. Sa firmy też co mają juz gotowe pakiety np vps z panelem DA i administracja w pakiecie wszystko oczywiscie zależy od twojego budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję dobrej oferty serwera VPS (bądź innej odpowiedniej oferty, dedykowanego serwera itd.) pod portal, który postawiony na wordpressie z kilkoma pluginami, robiący w chwili obecnej ruch do 20 000 uników miesięcznie, ale w perspektywie najbliższych miesięcy przewiduję wzrost do około 50 000.

 

Przyglądając się bliżej jestem skłonny zaproponować rozwiązanie dedykowane oparte na dyskach SSD:

http://sixwishlist.com/dedicated-hosting/

 

W przypadku kiedy usługa nie sprosta zadaniu można otrzymać pełny zwrot kwoty do 90dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

VPS nie koniecznie jest super rozwiązaniem w chwili kiedy twoja wiedza jest mała, a administracja niestety kosztuje jeżeli jej zakres wychodzi poza ramy standardowego wsparcia.

Sam nie wiem jakie rozwiązanie jest dla mnie najlepsze - stąd właśnie moje poszukiwania :)

 

Zależy mi na dobrych parametrach, aby strona działała jak najstabilniej, oraz możliwości konfiguracji nieco większej niż typowy hosting.

 

Mój obecny hostingodawca nie jest zły - hosting działa w miarę dobrze, ale niestety czasami są problemy z stabilnością i nie mam ze względu na hosting pewnych możliwości konfiguracyjnych.

 

Z drugiej strony ze względu na ilość stron jakie posiadam, używam pakietu hostingowego w cenie taniego VPS-a i zastanawiam siępo prostu czy nie byłoby lepiej kupić porządnego VPS na najważniejszą stronę, która generuje najwększy ruch i do tego małego hostingu na pozostałe strony, które nie są aż tak ważne i nie generują zbyt dużego ruchu.

 

Równocześnie moja wiedza o obsłudze serwerów jest minmalna - jeśli nie zerowa. Nigdy nie korzystałem z takiego rozwiązania.

 

A jeśli chodzi o hosting dedykowany to jakie firmy warto rozważyć?

 

 

Sa firmy też co mają juz gotowe pakiety np vps z panelem DA i administracja w pakiecie wszystko oczywiscie zależy od twojego budżetu.

 

Cena to kwestia dosyć mobilna. Nie chciałbym wydawać za dużo, ponieważ strona nie zarabia jeszcze na siebie i nie chciałbym cenowo przesadzać. Z drugiej strony jestem trochę wygodnym człowiekiem w kwestii administracji i wolałbym profesjonalne wsparcie niż samemu kombinować i psuć.

 

 

20k miesięcznie? Mamy Wordpressy po 1k dziennie i bezproblemowo działają na współdzielonym :)

 

Mi też strona się trzyma (akurat na swoim hostingu licząc wszystkie strony mam jakieś 45 000 uników miesięcznie), ale mogłaby chyba lepiej. :)

 

Ogólnie przewiduję szybko wzrost, a z drugiej strony mam skoki czasami - 20 k to taka średnia na chwilę obecną, ale miałem jużskoki po 5-30 k na dzień nawet i mam nadzieję, że będzie ich więcej niedługo, więc chcę się przygotować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na usłudze dedykowanej masz dostęp do 6GB pamięci ram przydzielonego na kontener. Raczej nie stanowi to problemu by utrzymać taką usługę dopasowując pozostałe parametry. Posiadamy klientów ,którzy generują bardzo duży ruch i nie są to projekty proste. Ponieważ ruch i sposób użytkowania niektórych witryn jest wręcz nieprzewidywalny. Dlatego z przyjemnością podejmiemy się takiego wyzwania. Nie zmienia to faktu że VPS nie będzie innym kolejnym kierunkiem dobrego wyboru ale nie ma takiej potrzeby w mojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skoro mowa o parametrach - na jakie parametry w przypadku różnych usług bardziej powinienem zwracać uwagi? Ram, procesor, albo rodzaj procesora, albo jaki system operacyjny jeśli już bym o VPS-ach myślał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z naszego spokojnie wystarczyłby PRO ONE: http://www.mzone.uk/pro-managed

 

W pakiecie masz:

 

- Monitoring systemu 24/7, 2 niezależne systemy, odpytywanie Twojego serwera co 30 sekund

- Kopia zapasowa

- Panel Directadmin PL

- Support w systemie 24/7

- Dostęp do monitoringu (opcjonalnie)

 

Przy zakupie na rok, masz dodatkowo 2 miesiące gratis.

Niestety przy Hostingu Dedykowanym nie możemy zaoferować okresu testowego, system jest konkretnie przygotowany i instalowany pod twoje potrzeby. Jest także optymalizowany pod Twoje skrypty, tak by działał najlepiej jak to możliwe.

masz także u nas pomoc, doradztwo techniczne. Serwery kolokowane w Polsce w Gdańsku, więc ping będzie idealny do Ciebie.

 

Nie wchodź w VPS jeśli nie masz wiedzy na temat administracji, w dłuższej działalności wyjdzie Ci to drożej. Wiele klientów próbuje oszczędzać na administracji, potem wynikiem tego jest spadek w Google, długie ładowanie stron itp, szukasz profesjonalnego serwera zapraszam do MZone, na pewno się nie zawiedziesz, mamy jeden z lepszych supportów w sieci. Nasze usługi są zakupywane nawet z USA, co bardzo nas cieszy, na tym rynku jest ogromna konkurencja, a to świadczy o naszej jakości.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej oferty serwera VPS (bądź innej odpowiedniej oferty, dedykowanego serwera itd.) pod portal, który postawiony na wordpressie z kilkoma pluginami, robiący w chwili obecnej ruch do 20 000 uników miesięcznie, ale w perspektywie najbliższych miesięcy przewiduję wzrost do około 50 000.

[...]

Niestety moja wiedza na temat obsługi serwerów jest mikroskopijna i nie wiem czy takie parametry będą odpowiednie. Z drugiej strony nie jestem pewien czy ta oferta jest dobra. Zależy mi również na dobrym wsparciu administracyjnym, ponieważ nie mam wiedzy wystarczającej do rozwiązywania dużych problemó technicznych i raczej długo nie będę miał własnego administratora.

 

Dlatego nie powinieneś szukać niezarządzalnego VPSa :)

Z naszej strony polecę Ci hosting hybrydowy. To hosting nastawiony na wydajność i bezpieczeństwo. Oparty na szybkich dyskach SSD, z gwarancjami zasobów i bez oversellingu. Co oznacza brak oversellingu? Że kupując u nas 1CPU - korzystasz z niego tylko Ty. Nie sprzedajemy więcej CPU niż jest w maszynie. Stąd wydajność tego rozwiązania jest czasem wielokrotnie wyższa niż standardowy VPS.

 

Hosting jest w 100% administrowany przez nas - Ty zarządzasz sobie samymi usługami z poziomu wygodnego Extranetu nie martwiąc się o szczegóły techniczne - serwer po prostu działa. Hosting ten pozwala na dużo więcej niż zwykły shared - dostosowanie konfiguracji wszystkich usług (MySQL, serwer WWW, możliwość uruchomienia nginx'a zamiast Apache, czy uruchomienie Varnisha (szybki serwer proxy) na froncie).

 

Na hostingu hybrydowym trzymamy projekty takich firm jak Volvo, Philips, BMW, ING, Pekao SA i wiele, wiele innych. Hosting ten cały czas nie jest jeszcze dostępny oficjalnie w ofercie jednak bez problemu możemy go dla Ciebie "od strzała" zestawić :) Szczegóły planów znajdziesz tutaj:

 

http://www.progreso.pl/dokumenty/hosting_cennik.pdf

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania - pisz na priv albo użyj formularza kontaktowego na naszej stronie :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak trochę podsumowując wychodzi na to, że najlepiej:

 

a) wybrać hosting dedykowany do czasu rozwinięcia projektu do poziomu wymagającego przejście na serwer dedykowany - na przykład.

b) znaleźć własnego administratora i przejść na VPS-a

 

Bo po zapoznaniu się z kilkoma innymi tematami tu, wiem na pewno tylko to, że muszę się pożegnać z swoim obecnym hostingodawcą :D

 

A tak z czystej ciekawości jeszcze - pomijając apsekt cenowy, jak oferty VPS rynkowych liderów-korporacji (czyli sztampowych firm takich jak nazwa, home, active24 itd.) wypadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a) wybrać hosting dedykowany do czasu rozwinięcia projektu do poziomu wymagającego przejście na serwer dedykowany - na przykład.

 

 

Jest to najlepsze rozwiązanie, masz w tym wypadku wybraną grupę ludzi, którzy na bieżąco zajmują się Twoim serwerem. Przekazują sobie informacje i natychmiast zareagują na jakąkolwiek awarię. Korzystając z przypadkowego administratora, bierz tylko osoby znane z forum jak np Miłosz (ale nie licz na administrację rzędu 30 złotych na godzinę, bo za tą cenę może Ci to zrobić jakiś gimnazjalista), ale moim zdaniem lepiej mieć cały pakiet z serwerem, czyli 4 punkty wyjściowe: administracja, serwer, monitoring, backup.

 

A tak z czystej ciekawości jeszcze - pomijając apsekt cenowy, jak oferty VPS rynkowych liderów-korporacji (czyli sztampowych firm takich jak nazwa, home, active24 itd.) wypadają?

 

 

Do tego sie niestety nie odniosę, po prostu mi nie wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod hasłem "własny administrator" raczej miałem na myśli osoby, które mają stosowną wiedzę i znam/poznałbym osobiście.

 

Cały haczyk moich rozważań leży w tym, że muszę perfekcyjnie dobrać sobie jakość do ceny, ponieważ póki co projekt pod który cało to kombinatorstwo robię jeszcze na siebie nie zarabia. Dlatego nie chcę kupić byle czego, ani nie chcę przeholować z super serwerem, kiedy taki mi nie jest jeszcze potrzebny.

 

Daliście mi sporo informacji i na pewno nakierowało mnie to lepiej. Teraz tylko sobie poukładam co mam, także dziękuję za dobrą pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Czyli tak trochę podsumowując wychodzi na to, że najlepiej:

 

a) wybrać hosting dedykowany do czasu rozwinięcia projektu do poziomu wymagającego przejście na serwer dedykowany - na przykład.

 

 

Owszem. Nasz hosting hybrydowy skaluje się w gorę aż do serwera dedykowanego. Później możesz go rozwinąć nawet na kilka maszyn. W ten sposób hostujemy na kilkunastu maszynach największy w Polsce sklep oparty na silniku Magento :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×