Skocz do zawartości
RafoX

inwestycja w domene edu.pl

Polecane posty

Hej,
Chcę zakupić pewną domenkę niestety wszystkie normalne rozszeżenia sa już zajęte. Jedynie wolna została nazwa.edu.pl
Czy warto inwestować w taką domenę czy jednak wybrać coś co mam wolne z dopiskiem typu inazwa.pl enazwa.pl itp? Niestety innych lepszych odpowiedników dla tej konkretnej domeny nie ma i mam taki mętlik w głowie co wybrać.

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam zauważyłeś , że wszystkie normalne rozszerzenia są zajęte - to raczej nie bez powodu.

Gdyby to nie miało znaczenia to i edu.pl by była zajęta.

No i zależy co chcesz na tym stawiać.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam zauważyłeś , że wszystkie normalne rozszerzenia są zajęte - to raczej nie bez powodu.

Gdyby to nie miało znaczenia to i edu.pl by była zajęta.

No i zależy co chcesz na tym stawiać.

 

 

 

 

Jest to bardzo popularna domena więc nie spodziewałem się jej dostępności.

Chcę tam postawić bloga z forum na temat konkretnego sprzętu. pomoc informacje poradniki coś tego typu.

Ps.

Prześledziłem też tą domene.edu.pl

to rejestrowana była juz od 2009 roku wtedy ktoś próbował wystartować z podobnym serwisem jak ja kolejna rejestracja w 2013 aż do tego roku i było tylko info że domena na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chcę tam postawić bloga z forum na temat konkretnego sprzętu. pomoc informacje poradniki coś tego typu.

 

 

Ludzie nie wejdą na Twój blog czy forum dlatego że będzie .pl , tylko dlatego że trafisz fajną i ciekawą treścią w odbiorcę.

Zauważ , że na giełdach przewala się masa domen .pl po upadłych blogach i forach i nikt się tym nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie można zainwestować w te edu.pl bo i tak jak wiadomo wszystko zależy od treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź nie jest prosta, jeśli nie wiemy o jakiej konkretnie nazwie piszesz. Jeśli ta nazwa / serwis jakoś związana jest z edukacją lub szeroko pojętą nauką, to .edu.pl może być dobrym pomysłem. Ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że tak jednak nie jest.

 

Obecnie zarejestrowanych jest 1 821 027 domen .pl i 15 975 domen .edu.pl - myślę, że nie bez powodu.

 

Moim zdaniem powinieneś poszukać jednak nazwy w .pl. Być może warto poszukać na jednej z giełd i wydać trochę środków na dobrą nazwę?

 

DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej treści .edu wyróżni jego stronę z masy innych .pl , w pewnym sensie może być nawet swego rodzaju znakiem rozpoznawczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej treści .edu wyróżni jego stronę z masy innych .pl , w pewnym sensie może być nawet swego rodzaju znakiem rozpoznawczym.

 

tu nie chodziło o .EDU a o edu.pl domenę 3 poziomu niestety.

Temat w sumie zakończony bo wybrałem tak jak pisałem domena.edu.pl no i chyba to było najlepsze rozwiązanie zamiast wydziwiać z nazwami idomena.pl edomena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a myślałeś o zamienniku w postaci domeny globalnej typu .education.... to też jakieś rozwiązanie i jednocześnie możesz się fajnie wypozycjonować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×