Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć :P:D

 

Mam takie pytanie. Chciałbym założyć strone. Pisać na tematy, które mnie interesują. Zakładając stronę będę musiał ponosić pewne koszty za hosting itp. Czy jest szansza wg Was aby strona, gdyby stała się choć trochę popularna mogła dzięki reklamom zwrócić mi chociaż do 50% kosztów jakie będe ponosił za serwer?

 

Druga kwestia to same systemy reklamowe (nie wiem czy fachowo to nazwałem) takie jak Google Adsense. Czy ten system jest wiarygodny? Przeczytałem kilka wątków i niektórzy żalą się, że zostali zablokowani czy coś w tym stylu. Jaką widzicie alternatywę? Np. Onet cos tam albo ten program od WP chyba (zapomniałem nazwy). Za każde porady jestem niezwykle wdzięczny.

Edytowano przez norm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się spotkałem to żeby zacząć zarabiać na adsence lub innych systemach wyświetlania reklam trzeba mieć setki tysięcy wejść i odsłon miesięcznie. A i tak zamknie się to w bardzo małym budżecie. Jezeli dopiero jesteś na starcie i masz taki pomysł na biznes to musisz wziąc pod uwagę dwie rzeczy

- twoją wiedzę, umiejętności, czym mógłbyć zachęcić w naturalny sposób do odwiedzin twojej strony

- rynek, czy aby ci ludzie którzy odwiedzą twoją stronę są rynkiem dla jakiejś usługi i ile dostawca takiej usługi mógłby tobie zapłacić za reklamę,

reklama tutaj to nie tylko banery, linki ale i artykuły opisujące dany produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie pomysł na biznes :D . Chcę pisać o interesujących mnie rzeczach na wiele tematów. I chciałbym tylko aby w jakimś procencie zwróciły mi się koszty jakie poniose za hosting itd.

Edytowano przez norm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niec nie szkodzi połączyć przyjemne z pożytecznym. Nawet gdybyś pisał o szczególnym wpływie origami na rozwój intelektualny eskimosów to pewnie też to kogoś zainteresuje.

 

Z drugiej strony pisać można o wszystkim tylko czy to ma sens jeżeli nikt tego nie będzie chciał przeczytać. Jak wszędzie nalezy to wyważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×