Skocz do zawartości
norm

Domena dane itd.

Polecane posty

Witam!

 

 

Czy wykupując jakąś tam domenę muszę podawać moje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania?

 

Najważniejsze czy te dane będą dostępne dla każdego? Bo jeśli tylko dla firmy poprzez, którą kupuje domene to super ale gdyby były dostępne dla wszystkich to już mi się to nie podoba :D Niech się ktoś wypowie będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zasad końcówki, którą kupujesz.

 

Poczytaj sobie zasady tej, która cię interesuje. Przykładowo dla mojej domeny .net wymagane jest, żeby dane były aktualne, i OVH ma obowiązek co jakiś czas mi o tym przypominać na mailu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wykupując jakąś tam domenę muszę podawać moje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania?

Zasadniczo tak. Rejestracje na fałszywe dane mogą zostać unieważnione.

 

Najważniejsze czy te dane będą dostępne dla każdego?

Zazwyczaj przynajmniej część będzie dostępna dla każdego w bazie whois. Ale niektórzy registrarzy (tutaj zestawienie dla .com na przykład) oferują możliwość prywatnej rejestracji i podają swoje dane w miejsce Twoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ale niektórzy registrarzy (tutaj zestawienie dla .com na przykład) oferują możliwość prywatnej rejestracji i podają swoje dane w miejsce Twoich."- Dokładnie chodzi mi o coś w tym stylu. Wielkie dzięki za każda poradę Wszystkim. Myślę, że napiszę z takim pytaniem do firm pośredniczących w rejstracji. Mam nadzięję, że uzyskam jakąś odpowiedz.

Edytowano przez norm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich domen .pl dane osób indywidualnych są domyślnie ukrywane. Jednak Ty rejestrując domenę musisz podać swoje prawdziwe dane i zostaną one umieszczone w bazie WHOIS pod Twoją domeną. Jednak publicznie nie będą widoczne. Chodzi natomiast o to, że jeśli uprawniony organ (np. policja) lub sąd zgłosi się do rejestru domen o dane użytkownika danej domeny, to żeby takie dane rejestr mógł udostępnić.

 

Dla domen zagraniczny, np. .com jest trochę inaczej. Trzeba skorzystać z opcji ukrywania danych, która to opcja zwykle jest dodatkowo płatna, ale nie u wszystkich. Podobnie jednak dane musisz podać swojemu rejestratorowi, a jeśli do niego zgłosi się uprawniony organ, to te dane i tak musi wydać.

 

Domyślnie dane osób indywidualnych ukrywane są też dla domen .eu.

 

DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×